• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PSYSBEEElektrokola
    Klub na výměnu zkušeností či (konstruktivních) názorů o tomhle čím dál rychleji se rozvíjejícícm odvětví cykloprůmyslu.

    VZHLEDEM K SITUACI VEDLE V KLUBU SLUŠNÉ HEJTY POVOLENY, CO BUDE ZA ČAROU SMÁZNU
    rozbalit záhlaví
    JOPS
    JOPS --- ---
    CHEWBACCA: nevim odkud jsi, tipuju Praha, ale zajed si na Melnik do www.akumo.cz, maji ted na kraji Melnika novou prodejnu a mam pocit, ze to je jeden z nejvetsich prodejcu ebiku v republice.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    CHEWBACCA: precti si to hodnoceni toho kola. asi je to okej co se tyce vseho moznyho, ale je tam naka vymrdana prehazovacka, diky ktery pada retez pri jizde terenem. takze kdyz to koupis, tak pak musis reklamovat at tam daj jinou, jak pisou recenze...
    nakej kokot upadnul a zranil se a ohnul slapacku, coz teda nepovazuju za dobrou vizitku sestavenyho kola
    CHEWBACCA
    CHEWBACCA --- ---
    zdravím před sezonou :-)

    přemýšlím letos o elektrokole. Jaké z vás je lepší poměr cena výkon z hlediska lepšího osazení včetně baterie a motoru? děkuji za rady/názory. Pokud dobř čtu tak ten Halden je co se motoru týče 95nM vs 65nM u Stiluse. A Baterie 882 Wh vs 500 Wh takze v techto parametrech jasny win?

    A: https://www.maxbike.cz/eshop/halden-1
    B: https://www.decathlon.cz/p/horske-elektrokolo-e-st-stilus-29/_/R-p-X8623039?mc=8623039&gclid=EAIaIQobChMI5-bBgZbS9QIVNo1oCR2MuAKREAQYAiABEgLH__D_BwE
    MINER
    MINER --- ---
    FYI: Garmin přidal eBike activity v nejnovějším update.
    eBike sice moc nenahrávám, páč mám ebike na commuting, ale občas hodim delší pilu, a pak byl vopruz to vždy v připojený stravě měnit, aby to neničilo rekordy chrtům.
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    PEPAZZ: aby to mělo slušnou geo tak musí pár tisíc euro připlatit :-)

    Za mě nejlepší poměr cena výkon Cube Stereo Hybrid. Ma to bosch motor a je to dobře vybavené vzhledem k ceně
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    PEPAZZ: nikdo neporadí?
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    respektive jinak,..na aliexpresu nikde ho nemeli. bud rovnou ten 3kw zadni nebo bafang hub 750w max
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    BIGGIE: to sis stavel sam? kde si sehnal ten 1000w bafang? ja sem moh objednat jen 750w
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    Ahoj, prosím o tipy na full e trail bike max do 150mm se slusnou geo, jestli vůbec něco takového je. Strop má kámoš řekněme 5tis euro
    BIGGIE
    BIGGIE --- ---
    Prodavam svou bestii , RB dragster Fr, 1000w bafang , 48V baterie, najeto tak 50km, tlumice oba po repasi, novy plaste , 100% kondice , 18mesicu zaruka na motor a barerii,

    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    PSYSBEE: Tak jestli ma nekdo cip “natvrdo” oka ale my mame treba cip jenom po dvojkliku na “chuzi” do kopce … takze vidim cajta udelam doubleclick a cus …

    Jen tak btw
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    EXCITE: Ještě tam bylo pod nosičem světlo na dynamo...proto ta moje reakce "při fotce zboku není vidět zadní světlo."
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    PISKVOR: trochu se míjíte.
    To zadní svělo vidět zezadu moc nebude, ergo porušuješ předpisy, stejně jako to očipované kolo, chápeš? :)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    na deniku pisou

    Povinnost uzavřít pojištění odpovědnosti se nedotkne majitelů elektrických koloběžek, jejichž rychlost je do 25 km/h. Pojištění budou naopak hradit majitelé strojů těžších než 25 kilogramů, a to pokud umí překročit rychlost 14 kilometrů za hodinu.

    Nevim, esi tam neni preklep.

    Zdroj: https://www.denik.cz/cesko-a-eu/povinne-ruceni-elektrokolobezky-20210624.html
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MINER: Zadní světlo není vidět zboku a zepředu, nepla, nepla! Kdo to říkal, že okamžitě pošoupneš branky?
    MINER
    MINER --- ---
    PISKVOR: přes tu bagáž ti neni vidět zadní světlo:)
    Bezohledný zločinec ignoruje bezpečnost provozu! Nepatříš na silnici! :D
    „Cyklista nesmí zapomenout na správné nasměrování světla.“

    Dělám si srandu. Nejsem takovej fanatik. Jen replikuji ty fanatické výkřiky, co tu zazněly.

    Stále říkám, pojďme se bavit o datech: o kolik jsou nebezpečnější pedelcy než ebiky?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MINER: Cca tenhle typ mezi dráty - fotit to teď v noci nepoběžím, stejně bys už podruhý posunul branku: "a to nepla, protože není vykovaná z měsíčního svitu a vůně pomerančů, kromě toho to ani není vopravdová fotka tvýho kola, a tu odrazku sis na to kolo z fotobanky nandal teďka, protože sis ji honem běžel v deset večer koupit, a ta barva určitě není autožluť." Požadavky dané zákonem to splňuje (přední, zadní, boční i na šlapkách), buď bez obav; na fotku se zítřejšími novinami budeš muset počkat do rána, až někam pojedu, našel jsem teď jen tuhle noční.

    Herrmans ER-11 | Šlapací Kolo | Cyklo prodejna a servis v Litoměřicích
    https://www.slapacikolo.cz/Herrmans-ER-11-d64830.htm

    MINER
    MINER --- ---
    PISKVOR: Pokud srovnáváš ebike s motorkou, zřejmě si neviděl nikdy motorku nebo ebike.

    Ukaž odrazky v paprscích kol, a pak se můžeme bavit, jestli je jen černá a bílá: splňuje/nesplňuje.
    (To je ten odezdikezdismus)

    Já říkám, pojďme se bavit o datech: o kolik jsou nebezpečnější pedelcy než ebiky? To je debata, která dává smysl.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MINER: *šutr* Svítím jak vánoční stromeček, odrazky mám, zvonek mám, helmu i s odrazkama nad rámec zákona, a stejně je to jedno, některý lidi v provozu koukají jen po autech, cokoli menšího nebo většího neexistuje (a v lepším případě vjedou před tramvaj).

    A jo, moped je moped, ať už sjel jako moped z pásu v továrně, upgradoval sis ho z kola, nebo svařil z lešenářskejch trubek. Motorky taky na cyklostezku můžou, když mopedy jsou oukej? A pokud ne, kde uděláš čáru, a proč odlišně od české právní úpravy? Proč se na to prostě nevybodneš? Jednodušší bude místo kličkování říct "silnější pes mrdá, na pravidla seru, lůzo uhněte, jedu Já I. Ýbrmenš."
    MINER
    MINER --- ---
    Mě by zajímalo, o kolik jakých nehod způsobí „pedelecy“ víc než běžná kola. Podle toho, by měla být regulace. Ne od stolu, ale podle dat. V Holandsku s tím maj zkušenosti, ale ani jejich statistiky jsem neviděl.
    SWALLOW2
    SWALLOW2 --- ---
    MINER: :-) mne to prijde jako neuveritelna hloupost a neschopnost videt za roh od zastancu silnejsich a rychlejsich elektro”kol”. Az to presahne nejakou hranici, tak se stane nejake pausalni reseni typu zakaz segway v centru, zakazy vjezdu elektrokolobezek … a pak zas budou brecet, ze to je diskriminace …
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam