• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TUHOKlimaticka zmena / Destroying the Future Is the Most Cost-Effective
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    TADEAS: uz kvoli tomu nemozu ani protestovat

    V Anglii zrušili akci o extrémních vedrech kvůli extrémním vedrům - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/koktejl-v-anglii-zrusili-akci-o-extremnich-vedrech-kvuli-extremnim-vedrum-40584706
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    TADEAS: zajímavý nápad, ale asi se pokusím přežít spíš někde u vody...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    TADEAS: zober si reflexnu vestu, neosvetleny cyklista na krajnici je moja nocna mora
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    bring it on / hurt me plenty


    2026-06-23 Předpověď nadále potrvrzuje na neděli v exponovaných lokalitách 40 °C. Je dost možné, že padnou nové teplotní rekordy. Dosavadní naměřené čtyřicítky:

    Praha Uhříněves 27. 7. 1983 (40,2 °C)
    Dobřichovice 20. 8. 2012 (40, 4 °C, absolutní maximum pro ČR)
    Řež u Prahy 20. 8. 2012 (40,0 °C)

    V Praze bude ze soboty na neděli prakticky jistě tropická noc (teplota neklesne pod 20 °C). Plánuji si jezdit noční Prahou na kole, až do rána, tak kdyby se někdo chtěl třeba na kousek přidat, může.
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    How Global Warming is Like a Kick in the Balls to Global Fertility Rates
    https://youtu.be/RkH3jUmIjEo?si=SlIvoR768t4pbZza
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SEJDA: no to by tak hrálo, aby si každej měřil teplotu jak chce, a na základě toho zkoušel zpochybňovat tvrzení vlády, že klimatická krize skončila.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    XCHAOS: nas vyzkum zmeny klimatu se tyka nasi krajiny, naseho uzemi a tim je nenahraditelny.
    Jedna je vec je snimkovat satelitem, a druha vec je kalibrovat satelitni mereni.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    WOODMAKER: copak klimatický výzkum, ten už zrušily jiné kapacity, ten náš asi moc nestál za řeč. Ale je potřeba pokročit dál. Teploměr si budeš moc koupit jenom na zvláštní povolení a pouze pro osobní použití, kdybys chtěl výsledky zveřejnit, označí tě za levicového woke extrémistu...
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    XCHAOS: jako ze ten slovak s cervenou cepici a dalsi milionari ted budou vedle kastrace statnich medii celoplosne rusit klimaticky vyzkum? Smutny.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    WOODMAKER: prosímtě, prostě se zveřejní výsledky průzkumů veřejného mínění, že většina lidí žádnou veřejnoprávní předpověď počasí nechce, protože má doma, v autě i na chatě stejně klimatizaci.
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    XCHAOS: Ja se moc nesmeju. Ty novy barvy mi prijdou prehledny. Akorat dnesnich 42C v Bordeaux napovida, ze by nemusely stacit.
    A verim, ze v nasi republice zahradkaru by odstraneni zprav o pocaci byl znacne nepopularni krok.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    TADEAS: tak samozřejmě, že rodiče jsem na chatě vyhecoval instalovat si AC, jednak je zadarmo díky přebytkům z FVE, jednak se s tím na jaře dá úspěšně topit. Ale ta drzost, aby AI poučovalo někoho o "cultural resistence"!!! Vyhlaďte všechny skřípáky! (clankers)
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    FB-IMG-1782242627761
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    WOODMAKER: No mu se smějeme, ale nový management nejspíš zveřejňování předpovědí počasí dřív nebo později zakáže. Jednoho to jenom otravuje, socky prostě chtěj ušetřit za klimatizaci a pruděj...
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    XCHAOS: ja bych tu planetu taky rozpaloval i ochlazoval do bela
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    whites cooking

    France records hottest day ever as 40 people drown across country | Europe weather | The Guardian
    https://www.theguardian.com/world/2026/jun/23/heatwave-france-spain-italy-europe
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    WOODMAKER: tak hlavně si odhlasovat, aby jim zakázali tu černou... ta je znepokojivá a depresivní, že.
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    XCHAOS: ale maji to jenom do 45 stupnu. Meli by vymyslet dalsi barvy.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    V Praze se předpověď na neděli už zvýšila na 41°C ...
    L4MA
    L4MA --- ---
    TADEAS: vcera mi prisel mail od Transport for London, ze mam zvazit cestu a vzit si vodu. jsem zvedavej, za jak dlouho se ty tunely prohrejou k nepouzitelnosti.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam