• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SARRISous-vide, vaření ve vakuu při konstantní nízké teplotě
    KURE
    KURE --- ---
    hola, máte někdo tip na sáčky, které bych mohl používat bez vakuovačky?
    MALKE
    MALKE --- ---
    VOY: Naprosto geniální maso. SC dobrý, ale SV se u pulled pork nevyrovná.
    KURE
    KURE --- ---
    VOY: sv = slowcooker s daleko větší kontrolou a přesnosti.
    VOY
    VOY --- ---
    MUTHA: pulled pork mi dává smysl spíš slow cooked nebo v papiňáku. Jakou výhodu by mělo SV?
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Upřímně mě to nikdy nenapadlo počítat. Ale myslel jsem si, ze ke to fakt dražší. Kazdy dlouhý vaření.
    KURE
    KURE --- ---
    VOY:
    elektrika je 5kc za kwh.

    trouba 2.5kw x3h = 37,5kc
    sous vide 0.8kw x12h = 48kc

    i za zcela nerealistickyho scenare, kdy by ten spotrebic bezel celou dobu na plno, to neni zadna tragedie. realne bych cekal 20-30% z ty hodnoty.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ja ty dlouhovary mam taky nejak vzdycky zadelany
    DOCTOR_EVIL
    DOCTOR_EVIL --- ---
    VOY: Na tak dlouho dobu (a i vysokou teplotu) je dobrá izolovaná nádoba. Použil jsem na to 21l kempingovou ledničku. Do víka jsem udělal díru akorát na Anovu. Tepelné ztráty jsou minimální a hlavně úbytek vody odpařováním je zanedbatelný. Nejdelší procesy byly hovězí brisket nebo kachní stehna. Pokaždé super.



    KASUMI
    KASUMI --- ---
    VOY: byl to pokus
    VOY
    VOY --- ---
    KASUMI: Vzdycky kdyz slysim takovy casy tak si rikam, ze neco 12 hodin delat SV a pak to jeste flaknout na 3 hodiny do trouby musi sezrat nekonecny energie, nevim no.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    RUTHLESS: to jsem si pred tim vygooglila, ale radsi jsem zustala u stareho postupu
    ale priste zkusim SV

    jinak jsme ted SV hovezi zebra.. ve vine a koreni, cca 12 hodin na cca 80 stupnu a pak je dali dopect do trouby na cca 3 hodky i s vinem a korenovou zeleninou.. bylo to mekke a omacka byla fantasticka
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Ja jsem teď dělal holandskou na chatě podle cuketky. Tycakem. Za 5 minut hotovo. Imho na takový to chatový pojidani sparglu ideál řešení
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    MUTHA: mne vzdycky trva dyl
    pac ja vzdycky zapomenu tu spravnou teplotu a strasne pomalu se k ni prokousavam, aby se mi to nezdrclo :D
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    jako trochu me to pride jako myslenka z kategorii "je to sice dál ale za to horší cesta", ale je fakt ze kdybych ji nekdy potreboval kotel tak to asi ma nejakej plus, ale v normalnim objemu mi pride jednodusi klasika na indukci to ani neni nutny delat v pare, da se rovnou
    VOY
    VOY --- ---
    MUTHA: Tak to prave muze byt klicovy zjednoduseni ve chvili, kdy se treba snazis pripravit jidlo pro 4 lidi, rvou ti tam deti a ty v ten moment chvili nedas pozor a ta omacka se ti rozjede. V takovej moment nezni bez prace udelana omacka v lazni jako tak spatna varianta. Nicmene mozna jeste snazsi a za me snad i prijemnejsi varianta je proste to posypat strouhankou a polit maslem. Hezky to krupe, neni to tak hrozne kaloricky jako holandska a chrest si tez uzijes.
    SARRI
    SARRI --- ---
    MUTHA: me to treba nad parou nikdy neslo a tu cast s tycakem vynechavam .. jen prohnetu ten pytel ..
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    SARRI: hmm a ja se s ni patlala v patek nad parou :D
    SARRI
    SARRI --- ---
    VOY: zatizis ti treba ..
    kazdopadne podle tohodle receptu .. https://www.savoringthegood.com/sous-vide-hollandaise/
    VOY
    VOY --- ---
    SARRI: jak to udelas, aby ti zavarovacka neplavala?
    SARRI
    SARRI --- ---
    VOY: na co vakuovat? staci to dat do zavarovacky nebo ziplocku ..
    u holansky jde jen o konstantni nizkou teplotu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam