• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SARRISous-vide, vaření ve vakuu při konstantní nízké teplotě
    SARRI
    SARRI --- ---
    MUTHA: idealni cas na holandskou omacku ke chrestu .. nejvic easy v sous-vide
    SARRI
    SARRI --- ---
    Nema nekdo zajem o zip lock pytliky? Nepouzite. K mani jedna krabicka za 250 (staly skoro 400)



    ASACHI
    ASACHI --- ---
    RUTHLESS: to ti musi zakonite zabit cerpadlo a pokud styl anovy, kde je vrtulka, tak si myslim, ze to zabije tu spiralu usazeninama ... z anovy obcas musim odmotat vlasy, ktere nechapu jak se tam dostavaj a odkud.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    nezkousel jste nekdo pouzit sous vide (zejmena teda styl Anovy) jako proste ponorny varic? Mozna je to uplne blbost, ale tak nejak me to napadlo ve spojeni s tou polivkou, co tu pise MUTHA:. jestli by to neslo treba.
    VOY
    VOY --- ---
    Nechci nejak rozdmychavat diskuzi o pojmenovani, ale podle me je zip-loc bag obecne pouzivanej nazev pro uzaviratelnej pytlik bez ohledu na konkretni znacku ci jestli ma nebo nema ten plastovej jezdec nahore. Tak jsem to vzdycky vsude po internetu videl pouzivany. I pytel na huleni je technicky vzato zip-loc.
    SARRI
    SARRI --- ---
    VECTOR: rada ti to osvetlim ..
    Pytliky jsou jsou od foofsaveru stejne jako vakuovacka. Cili to pouzivam dohromady a mela jsem k tomu dva duvody ..
    1. vakuovani surovin/syru/uzenin a pod. do lednice
    2. jak jsem psala zde [ SARRI @ Sous-vide, vaření ve vakuu při konstantní nízké teplotě ] me nehorazne stvalo kolik odpadu mi zustavalo z jednorazovych pytlu na vakuovani

    Pytliky muzu pouzivat opakovane. Pokud porovnas jejich cenu s cenou nahradni role do foodsaver vakuovacky tak mi to neprijde zas tak dramaticky. Obecne drazsi jsou, to uznavam.

    Jo a schvalne jsem se koukla na krabicku k tem pytlikum a vyrobce je nazyva "zipper bags", pocestene zip sacky. Takze prosim presmeruj svou frustraci na vyrobce
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    SARRI: hele a to nad pytllikama je vakuovacka? pac pytliky mi dle znacky a materialu pripadaji dost drahy a pokud navic mas vakuovacku, nejak nechapu duvod/usporu penez/ekologii nebo proste cil kterehos chtela dosahnout ;)
    SARRI
    SARRI --- ---
    VECTOR: hmmm, to jsem nevedela .. tak jsem zas o neco chytrejsi ted

    a je mi uprimne jedno jak tomu budu rikat .. klidne obri dealerak .. hlavne kdyz to muzu vymejt a znova pouzit :)))
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    SARRI: kdyby ten tvuj pytlik byl radove mensi, tak ho neoznacim za ziplock, ale za "pytlik na huleni", pro nedostatek ceskych nazvu (nebo ja je aspon neznam). Problemem asi je, ze se eponym ziplock mylne rozsiruje ze "zipper bag" i na obycejny "resealable bags". Anebo mylne…. Mozna je to prirozenej vyvoj jazyka, ale fakt se mi nelibi rikat ziplock necemu, co neni ziplock.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    SARRI: Ale tohle nejsou ziplocky, to jsou obycejne resealable pytliky, jakkoli podle znacky teda zas tak "obycejne" nejsou. Ziplocky maji nahore ten zip, odtud IMHO cela debata nad jejich pouzitim. Ja treba fakt neverim, ze to soupatko dokaze pytlik hermeticky zavrit uz z principu toho zipu.

    To, ze Ziploc zacala vyrabet a prodavat i jine druhy pytliku, takove ty non-zip locky, je dany snahou udrzet se oproti konkurenci na prednich prickach trhu, ale neni to jejich brand name product, nejsou to zip locky. Viz treba wiki https://en.wikipedia.org/wiki/Zipper_storage_bag

    SARRI
    SARRI --- ---
    tak zip locky uspesne ozkouseny na tilapii ..

    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Mate nekdo zkusenosti s touhle suvou? 55 dolaru se mi zda jako skvela cena pro zacatecnika.

    https://www.banggood.com/...llid=405137&sc_lid=116553718&sc_uid=wIHpE0rVxO&ID=47184&cur_warehouse=CN
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    Na plotne za mnou jak hori ta mega panev tak tam sem to dycky zatahoval na barvu. Ta fotka je proto ze to sypu soli jako bae a sem spalenej do mrdek :D
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    Pres noc. Ale sral sem na to. V 7 vecer sem to tam dal a zpracovaval nekdy po servisu kolem druhy odpo druhej den..
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    DEVIL: pekny, jak dlouho si to delal?
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    SIRIUS: je to fake roast. owner je zid a kupuje rump.. ty kusy sou velky ale docela a bylo jich tam 5, takze proto dve masiny na jednu lazen.
    prikladam fotku k porovnani. sem na ni spalenej jak lidice, tak sem se zanonymizoval, aby tu nevznikaly naky memy jako 'stoner stanley' apod, znam svy puppenheimsky ;)

    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    DEVIL: jak velky mas ty kusy?
    VOY
    VOY --- ---
    DEVIL: To mas dva cirkulatory v jedny lazni?
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    lol, sem nasel fotku z prace jak ve drezu delam 5ks roast beef (sous vide) :D

    SARRI
    SARRI --- ---
    DEVIL: Jj, bohuzel
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam