• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SARRISous-vide, vaření ve vakuu při konstantní nízké teplotě
    VOY
    VOY --- ---
    Tak ono se taky stane, ze clovek chce udelat SV dve kureci prsa a nechce kvuli tomu ohrivat a pak vylejt 20 litru vody, to mi prijde jako celkem smysluplna uvaha :-)
    KURE
    KURE --- ---
    MUTHA: ;) to ma bejt poměřování ... hrnců? A ne nemám doma pořádnej hrnec, kterej by byl dost hlubokej na můj sous vide, kromě možná papiňáku, ale tam vadil ten okraj.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Ja pouzivam hrnec
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    MUTHA: Nápodobně. Taky pouzivam hrnec, případně pekac na husu/velkyho ptáka.
    KURE
    KURE --- ---
    ARIAEL: Nevím co máš za krabici z hornbachu.
    Já to nedoporučuju protože jsem to zahlíd na wishi, ale protože v tom doma vařim.
    Nic neměkne, nic se neprohejbá. Ale díru do víka si musíš vystřihnout sám.
    (je to vhodný do myčky, do mrazáku, 95°C).
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KURE: No mam podobny z Hornbachu. Blby je, ze material je tenky a proste ten varic neunese, takze se stena prohne. A kdyz se v tom ohreje voda, tak se to prohne jeste o dost vic - on ten material neni zrovna tepelne staly a to ani na 60 stupnich. Ne ze by se to hroutilo, ale je to proste mekci.
    Proste je treba, aby ta stena kam se upina varic byla zpevnena. Na tomhle tvym to moc nevidim...

    a co se tyka penez - to jo, protoze treba vakuovac se da koupit za 12 korun ve vyprodeji na wish, ze jo... Staci si to pohlidat.
    KURE
    KURE --- ---
    ARIAEL: to umim lepsi kontejner
    Box UH multi čtverec V vysoký 11 l | Orion - tvoříme vaši domácnost
    https://www.oriondomacipotreby.cz/...20?returnurl=%2fulozeni-potravin%2fboxy-s-vikem%2f%3fcount%3d45

    nebo podobnej, trochu jinak velkej. davat 1k za plastovou krabici je zbytecny
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    VENIKA: Na vakuovani mas bud jednorazovou folii - coz je dobry na vetsi veci nebo kdyz je u neceho pouzit zvlast dobry uzavreni, zmrazeni vysledku atd...
    Nebo specialni ziplock pytliky, ktery se pouzivaji po umyti znovu a odsaji se obvykle takovou hadickou... Ty vystaci na bezny vareni.
    Vakuovaci krabicky - no jsou dost drahy obvykle. A vec v krabicce zabere zmrazena mnohem vic mista nez zmrazena v pytliku. Takze realne jsem zadnou krabicku vlastne nikdy nepouzil, vystacim si se ziplockem a folii cca v pomeru 10:1...

    Jinak s trochou hledani muzes najit cele sety dohromady ve sleve - a to uz stoji za tu trochu prace.
    Jinak popremyslej zda ti stoji za to priplacet za ovladani mobilem (tedy BT/wifi) a podobne veci. Nekomu to za to stoji, ja zjistil ze to neni treba.

    A co za model - to je i skoro jedno, vyber si podle spis podle pocitu, penez a pripadne funkci. Zakladni mas na vsem. Me treba staci Lauben Sous Vide Stick SV01... Usetreny penize muzes pouzit treba na to poridit si varny kontejner, protoze nejspise velmi rychle zjistis, ze nemas vhodny hrnec. Ty varne sticky jsou relativne vysoky a hrnce s danou vyskou jsou uz dost velky. A sehnat vhodny kontejner aby zase nebyl velky (zbytecne moc litru vody) da praci....
    Lauben Sous Vide Container 12 | ONLINESHOP.cz
    https://www.onlineshop.cz/...us-vide-varice/prislusenstvi/lauben-sous-vide-container-12-833886P.html
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    VENIKA: jasny, krabicky jsou reusable a je to neco, o cem uvazuju do budoucna, minimalne pro storage veci

    plastu to dela hodne, ale je to fakt multi - vakuovala jsem do toho treba rousky na cestu :)
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    KOCHANSKA_CH: diky, zaradim do vyberu. Jinak teda jestli k tvym jidelnim fotkam pribude jeste sous-vide, tak chudak zbytek nyxu, to uz je moc :))
    KASUMI: mozna asi jo, me odrazuje ten plast, resp to mnozstvi. Nejsem eko fanatik, ale kdyz bych si vybirala samotny vakuovani, tak bych asi sla do tech krabickovych verzi. I kdyz ty taky nemam nastudovany, jen vim, ze existujou. Ale zas, sacek je mensi, to by se lednicce libilo urcite vic.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    VENIKA: Vakuovacku vyuzivam vic jak sousvidovac :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    VENIKA: Hlavou se mi honí stejný úvahy a koukám na tuhle sadu. Vakuovačku bych využila i jinak.
    Klarstein Quickstick, vařič sous vide, termostat, cirkulační čerpadlo, 20 l, ušlechtilá ocel
    https://www.klarstein.cz/...rmostat-cirkulacn-iacute-cerpadlo-20-l-u-scaron-lechtil-aacute-ocel.html
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    Zdravim, uvazuju, ze bych si od Jeziska prala sous vide sadu, ale informacne jsem se zasekla par let zpatky u toho, ze existovala anova a nekdo ma vakuovacku a nekdo jenom nejaky pytliky.
    Vakuovacku jsem spis nechtela, protoze dalsi kram do kuchyne, ale ted koukam, ze umeji byt i vcelku maly.

    Doporucili byste svuj pristroj/pristroje?
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    VOY: ja je obracim naruby. ja to ale pouzivam tak 1 tydne na maso a tak dvakrat tydne na vajicka ktery nemusej bejt v plastu..
    s tema rohama ma kure pravdu ale ja se cejtim lip kdyz ten pytlik pouziju 2x
    KURE
    KURE --- ---
    DEVIL: ty sponky mě sraly, koupil jsem v obi plastový svorky do dílny, jsou větší a snáz se s nima operuje.

    VOY: to bych nedělal.
    teoreticky by šly umejt, ale mam strach aby něco nezůstávalo v růžcích, nebo se důkladnym mytím neprotrhly.
    A vzhledem k tomu kolik toho dělam a ceně těch pytlíků a voseru s mytím to nemá cenu.
    VOY
    VOY --- ---
    DEVIL: A ty je pak nějak reusuješ?
    FAT
    FAT --- ---
    DEVIL: Díky, pomohlo mi to rozhodování.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    FAT: to vis ze jo. to staci. jestli nemas profi kuchyni tak ti staci cokoliv co umi ve vode zatapet na pozadovanou teplotu...
    vacuum sealer nepouzivam. stacej mi ziplocy a takovy ty A kancelarsky svorky
    FAT
    FAT --- ---
    Můžu se zeptat, co si myslíte o tomhle setu? Je to aspoň průměrné?
    SET Lauben Sous Vide Stick SV01 + Lauben Vacuum Sealer VS01
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    KURE: Modernist Cuisine - The Art and Science of Cooking
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam