• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SARRISous-vide, vaření ve vakuu při konstantní nízké teplotě
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ARIAEL: Ja se jen ujistuju.. ze si rozumime
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ARIAEL: Pro tvoji informaci ja mam normalni vakuovacku - odsaju vzduch a zatavim - to je taky neodstatecne?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ESTEN: Napodobne :)
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    ARIAEL: nesouhlasim, ale nehodlam tu rozjizdet off-topic hadku s nekym, kdo ze me dela debila hned v prvni odpovedi.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ESTEN: ehm - no jak to rict. Zahraty alkohol je co? Plyn.
    Asi nejsi chemik, jinak by te nenapadlo rozebirat velikosti molekul. Uz jen proto, ze "zavreny ziplock" je skutecne fakt uplne moc zavreny - zvlaste, kdyz si zavakuovany dokaze sam behem chvile ten vzduch z okoli dotahnout. On ten vakuovaci ventil na nem je fakt technologicka spicka.
    Kdyby jsi nemluvil o ziplocku ale skutecnem sealed pytliku tak je to neco jineho.
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    ARIAEL: ze zavrenyho zip locku se ti podle me alkohol odparit nemuze. Co nepropusti molekulu vody snad nemuze propustit organickou slouceninu.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KASUMI: Pridat az po zchlazeni... Dokonce i proto ze pro te tepelne uprave by jsi o ten alkohol prisla - moc teplo, moc horko, moc dlouho.
    AIJA
    AIJA --- ---
    KASUMI:
    Pančuju ho rumem hned. Dávám ho až na konec přípravy. Nechce se mi pak crcat s tuzemákem dodatečně až při podávání.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    no, chystam se zase na vajecnak KASUMI a premyslim, ktery postup je spravne, aby mi to vydrzelo dyl nez tri dny v lednici

    je lepsi to sousvidovat s tim alkoholem rovnou nebo sousvidovat jen tu vajecnomlecnosladkou smes a pak do ni az po zchlazeni pridat alkohol jako konzervat (tzn ten uz neni tepelne upraven)? nevite nekdo?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    jj. Predvarit a na dokoncit na grillu.
    KURE
    KURE --- ---
    ARIAEL: a co jsi dělal s tim divočákem? předvařit v sousvide a potom na rožeň?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MUTHA: No fakt - jako nevyhoda u tehle metody se da rict, ze je to doba pripravy. A kdyz varis pro vic lidi - v lete jsem s tim delal kolem 20 kg steaku a holt to se musi najednou. A nejvetsi kus co jsem delal byla pulka boku divocaka. Ale tu jsem musel trochu rozrezat kvuli velikosti folie co jsem mel.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MUTHA: Do hrnce se mi pulka kance nevejde
    VOY
    VOY --- ---
    Tak ono se taky stane, ze clovek chce udelat SV dve kureci prsa a nechce kvuli tomu ohrivat a pak vylejt 20 litru vody, to mi prijde jako celkem smysluplna uvaha :-)
    KURE
    KURE --- ---
    MUTHA: ;) to ma bejt poměřování ... hrnců? A ne nemám doma pořádnej hrnec, kterej by byl dost hlubokej na můj sous vide, kromě možná papiňáku, ale tam vadil ten okraj.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Ja pouzivam hrnec
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    MUTHA: Nápodobně. Taky pouzivam hrnec, případně pekac na husu/velkyho ptáka.
    KURE
    KURE --- ---
    ARIAEL: Nevím co máš za krabici z hornbachu.
    Já to nedoporučuju protože jsem to zahlíd na wishi, ale protože v tom doma vařim.
    Nic neměkne, nic se neprohejbá. Ale díru do víka si musíš vystřihnout sám.
    (je to vhodný do myčky, do mrazáku, 95°C).
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KURE: No mam podobny z Hornbachu. Blby je, ze material je tenky a proste ten varic neunese, takze se stena prohne. A kdyz se v tom ohreje voda, tak se to prohne jeste o dost vic - on ten material neni zrovna tepelne staly a to ani na 60 stupnich. Ne ze by se to hroutilo, ale je to proste mekci.
    Proste je treba, aby ta stena kam se upina varic byla zpevnena. Na tomhle tvym to moc nevidim...

    a co se tyka penez - to jo, protoze treba vakuovac se da koupit za 12 korun ve vyprodeji na wish, ze jo... Staci si to pohlidat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam