• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SARRISous-vide, vaření ve vakuu při konstantní nízké teplotě
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    KASUMI: Tak ja uz jo

    Na nejnizsi otacky promixovat:
    Pet zloutku
    500 gr zahusteneho neslazeneho mleka
    300 ml rumu (ci jiny alkohol dle chute)
    300-350 gr cukr krupice ( ja dala 320, recept rika 350 a je to az moc), jinak do cukru v nadobe davam vanilku, tze je dost vanilkovej
    Lzice vanilkoveho extraktu
    Muskatovy orisek trochu
    Lzicka skorice

    Prendat do sacku na SV, hodit tam 2 cele skorice a hodinu SV na 62stupnu
    Pak pomalu (jako treba nechat chvili na stole) zchladit a prendat do vhodne nadoby, uchovavat v chladu

    Jak dlouho to vydrzi nevim, nam zatim max dva dny. Pak nebyl :))))
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    rikala jsem si, ze bych pres SV zkusila vajecnak
    nezkousel jste nekdo?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    jen tip
    namlela jsem vykostena kureci stehna, pridala koreni (chilli papricka, nasekana salotka, tymian, sul, pepr myslim) a dala do SV sacku a zakoulela do valecku - takova kureci sekana.. moc dobry, SV jsem to 2 hodky na 70 stupnu a pak opekla a za me gut :)
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    Jen se chci podělit o dobrou zkušenost s Anova, resp. jejich zákaznickou politikou. Po nějakých dvou letech mi popraskal ten úchyt kterým se přístroj drží v hrnci / nádobě, prostě takový ten plastový upínák / svěrák. Napsal jsem na support, co mám dělat, případně, kde dokoupit, a bez jakýchkoliv keců nebo přemlouvání mi zdarma poslali nový.
    ICE
    ICE --- ---
    KIKU: to je Tlustopoezie :)
    KIKU
    KIKU --- ---
    Já miluju SV bůček. V troubě dodělám křupavou kůži a to je sen!
    MHLAVAC
    MHLAVAC --- ---
    VOY: Sice ztratíš křupavost, ale ta chuť z toho grillu prostoupí celé maso, má to své pro i proti. Zatahoval jsem třeba v grillu GreenEgg nebo v Josperu a je to pecka. Ovšem to nejsou grilly, co si člověk běžně pořizuje domů. Mám v tomhle trochu výhodu, že mám přístup do pár restauračních kuchyní. :-) Ale doma zatahuju normálně na kontaktním grillu a taky paráda. Vážně doporučuji vyzkoušet. A pokud děláš kuřecí maso i s kůží, tak je pak samozřejmě dobré to ještě dotáhnout "na křup" na grillu, ale jinak už to na grill nevracím. Největší problém je dnes paradoxně sehnat opravdu dobré kuřecí maso, které má i nějakou vlastní chuť.
    KURE
    KURE --- ---
    nějak to zapadlo KURE:
    tak to nadnesu znovu. Proč to "pect" v celku a pak teprve krájet? Skoro každý kdo dělá sous-vide na youtube, to tak dělá. Ale mě to přijde jako zbytečný, když hodim do lázně rovnou plátky, tak to bude daleko dřív hotový.
    Nebo je tam za tím něco čemu nerozumím?

    p.s. nevím jestli to je zajímavý, ale jako lázeň jsem koupil v Bauhausu plastovej box, i s víkem za cca 130,- BPA free, do 100stupňů.

    VOY
    VOY --- ---
    MHLAVAC: Aha, a proc zatahujes pred? Ma to nejakou vyhodu? Logicky bych rekl, ze akorat ztratis tu krupavost.
    MHLAVAC
    MHLAVAC --- ---
    POHODAVOLE: Taky přihodím svou zkušenost. 63°C, 3 hodiny, s trochou másla a tymiánem. Nejdřív zatáhnu na barvu na grillu.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    POHODAVOLE: Ja delam na 70 hodinu a opecu pote:)
    VOY
    VOY --- ---
    POHODAVOLE: Dovolim si tez odpovedet nebot kureci prsa delam asi nejcasteji, pokud to jeste nekdy vytahnu ;-) Jedu je na 65 stupnu hodinu a po vytazeni je opecu do zlatova na panvi. Nebo taky ne, jsou dobry na oba zpusoby, stavnaty a daleko lepsi nez skoro vsude, kde na nej nepouzivaji SV.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    KASUMI: na jaky cas a teplotu pls jedes kureci prsa a restujes je predtim i potom?

    Diky.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    POHODAVOLE: souhlas s kachnima prsama - to je proste win
    losos me moc neba proto, ze ja mam rada, kdyz je to spis krupavej uhlik nez slizka hmota :) ale da se to SV a pak poradne dopect :)
    pokud nekdo ma rada steak well done, tak potom SV je cesta - neni z toho podrazka (ja to nejsem, tak na me nekricte :D)
    a pak samo kureci prsa - vzdycky jsou stavnata, zadna sucha hmota
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KURE: Losos. K těm všem ostatním, co byli zmíněny
    KURE
    KURE --- ---
    MHLAVAC: a proc ne platky rovnou? teoreticky je to jedno když se to ohřeje na stejnou teplotu, ale bude to dřív hotový. nebo mi něco uniká?
    MHLAVAC
    MHLAVAC --- ---
    KURE: Vcelku! :-) Plátky z toho uděláš až to bude hotové. :-) A doporučuji k tomu dát kousek másla a kořenovou zeleninu, dostává to pak úplně jiný rozměr. :-)
    KURE
    KURE --- ---
    MHLAVAC: v celku, nebo na platky?
    MHLAVAC
    MHLAVAC --- ---
    KURE: Na plné čáře vyhrává telecí váleček, ale je to pakárna... 72hod, 58°C... takhle to mám teda aspoň já. :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam