• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    VALENTINA: Tohle na mě kuklo na FB:
    KONOPNÉ DORTÍČKY S OŘECHOVÝM KRÉMEM A ČOKOLÁDOU – Colors Of Low Carb
    http://colorsoflowcarb.cz/...u/?fbclid=IwAR0CpSCCWlUyxILVgL0V6LleSMw5L5r-BYmdadiXOZBtZyby7wpjjVq810M
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    GILLIATT
    GILLIATT --- ---
    VALENTINA: dělala jsem linecké z žitné mouky a pak taky něco jako karobové hrudky z ovesných vloček. To víš, blbě se to dělá, pač to nedrží a pak to ani moc nikomu nechutná :)
    Linecké:
    210 g žitné mouky, 170 g másla, 2 žloutky, 60 g moučkového třtinového cukru, 1/2 lžičky citronové mouky. Těsto nechat odležet. Péct na 150 st, 15 min. Nechat odležet 2-9 týdny.
    Pár receptů má taky kuchařka ze svatojánu
    https://www.facebook.com/pg/KucharkaZeSvatojanu/photos/?tab=album&album_id=459164044134810
    MORPED
    MORPED --- ---
    VALENTINA: no já si beru jako odměrku hrnicek na kávu a použiju jak jsem psala 1 hrneček jogurtu,2 másla(to máslo krajim na kosticky) 4 hrnečky mouky a už jsem použila jen spádovou s bylo to dobré. Mužes to zkusit namíchat půl na půl s klasickou hladkou. ( ta odměrka je asi 100 g),vajíčko,vypracovat těsto,píchnout do ledničky na půl hodiny!
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    VALENTINA: Zkus na Cukrfree v sekci Vánoce, třeba tam něco použitelného bude.
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    MORPED: to zní zajímavě, nemáš nějaké přesnější údaje, kolik čeho. a ta špaldová mouka je do toho ok?
    zajímalo by mě, jestli někdo pečete cukroví bez použití pšeničné mouky a případné recepty na něco ne úplně složitého.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Kuřecí prso na kari se smetanou, fenyklem, žampiony, řapíkem, kešu ořechy, mrkví a dýní. Muž měl normální rýžu, já květákovou s muškátovým ořechem.

    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    Pecena treska a salat z pecenych paprik, brambor a jarni cibulky. Zapijeno Sauvignonem a Pinotem noir z Krasne hory, oboje 2015 :)
    DARKINA
    DARKINA --- ---
    Hanacka omeleta...brambora, cibule, sunka, syr a hlavne domaci vajicka.

    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    ALONSY: Taky nesladim napln. Hodne jablek, az je to skoro kulaty z prurezu, skorice a nekdy orechy. Ja teda navrch polozim par platku masla at se to v tom podusi. Strudlu delam hodne, drahy je miluje.
    MORPED
    MORPED --- ---
    MOODYCAT: není to listové,je lepší!:-) Jinak vím,že kucharka ze svatojánu ma na svém blogu nějaké zdravější listové těsto!
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MOODYCAT: Zkus pivní těsto.
    Ne, nesmrdí to, je lehké a velmi chutné.

    Teď jsem na cestě, když o něj budeš stát, recept doma dohledám.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    MORPED: A jak z toho testa udelas listove? Nebo je ve vysledku nejake jine?
    MORPED
    MORPED --- ---
    MOODYCAT: je otazka,jake testo kupujes,ci si delas. Mam recept od jednoho id z nyxu : jeden dil jogurtu,2 dily masla,4 dily mouky (davam spaldovou) + vajco,promichat,pul hodiny v lednicce. Bez mouky to nejde.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    MOODYCAT: Kolik jich dělá? Ať nesladí náplň a nacpe toho tam co nejvíc, toho těsta je tam snad minimum už v základu ne? Na cukrfree se o zdravějším štrůdlu zmiňovala, ale recept jsem nenašla. :(
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    ALONSY: Jsem si rikala neco, co by minimalizovalo prave to testo...ale vlastne nevim...muj kluk chce pect strudl a ja uz se ted desim, ze zase snim celou nohu.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    MOODYCAT: Co přesně ti na štrůdlu vadí? Těsto?
    Já většinou prostě nesladím náplň, jablko se skořicí je na mě ochucené akorát.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Hledam zdravejsi alternativu strudlu. Nemate nejaky napad?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Řepa s česnekem a domácí majonézou, dokyseleno červeným bzeneckým octem. Skvělé na topinky, plus vajco natvrdo.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Fritáta se zbytkem květákové rýže a dalšími skrytými poklady z lednice.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Maso z hovězí oháňky, rajská s vývarem, květáková rýže.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Pár inspirací sem zas nahážu.
    Silný vývar z hovězí oháňky se zeleninou.


    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    FAITH: Prodej mají na Merhautce, maso ale i rozvážejí.
    Masové bedýnky přímo k Vám domů
    http://www.masovabedynka.cz/
    FAITH
    FAITH --- ---
    KOCHANSKA_CH: A kde v Brne, prosim?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MONROE: Třeba takto:
    Jogurtové pečivo » nejen Paleo snadno
    https://paleosnadno.cz/recept/jogurtove-pecivo/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam