• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    MORPED
    MORPED --- ---
    MOODYCAT: je otazka,jake testo kupujes,ci si delas. Mam recept od jednoho id z nyxu : jeden dil jogurtu,2 dily masla,4 dily mouky (davam spaldovou) + vajco,promichat,pul hodiny v lednicce. Bez mouky to nejde.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    MOODYCAT: Kolik jich dělá? Ať nesladí náplň a nacpe toho tam co nejvíc, toho těsta je tam snad minimum už v základu ne? Na cukrfree se o zdravějším štrůdlu zmiňovala, ale recept jsem nenašla. :(
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    ALONSY: Jsem si rikala neco, co by minimalizovalo prave to testo...ale vlastne nevim...muj kluk chce pect strudl a ja uz se ted desim, ze zase snim celou nohu.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    MOODYCAT: Co přesně ti na štrůdlu vadí? Těsto?
    Já většinou prostě nesladím náplň, jablko se skořicí je na mě ochucené akorát.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Hledam zdravejsi alternativu strudlu. Nemate nejaky napad?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Řepa s česnekem a domácí majonézou, dokyseleno červeným bzeneckým octem. Skvělé na topinky, plus vajco natvrdo.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Fritáta se zbytkem květákové rýže a dalšími skrytými poklady z lednice.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Maso z hovězí oháňky, rajská s vývarem, květáková rýže.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Pár inspirací sem zas nahážu.
    Silný vývar z hovězí oháňky se zeleninou.


    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    FAITH: Prodej mají na Merhautce, maso ale i rozvážejí.
    Masové bedýnky přímo k Vám domů
    http://www.masovabedynka.cz/
    FAITH
    FAITH --- ---
    KOCHANSKA_CH: A kde v Brne, prosim?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MONROE: Třeba takto:
    Jogurtové pečivo » nejen Paleo snadno
    https://paleosnadno.cz/recept/jogurtove-pecivo/
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    POHODAVOLE: Mám poblíž výborný řeznictví (Brno), kde praktikují mokré zrání ve vakuu. Je to podniková prodejna, bourají vepře a býky z vlastního chovu. (Znojemsko)
    Už jsem si tam vyzrálé maso párkrát objednala, vaří se z něj dobře.
    Tak leda zkusit, zda něco podobnýho nenajdeš v okolí.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    POHODAVOLE: Spousta lidi si mysli, ze cim cerstvejsi maso, tim lip :-D

    Samozrejme ho nemusis nechavat vzdy az na hranu. V Makru u hoveziho mivaj uvedeny stari kusu (chces spis mladsi) a datum porazky - pokud chces zralejsi maso, vybirej co nejdelsi cas od porazky, oficialni trvanlivost ti zas tak moc nerekne.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    LUCIASHECK: tak to je stopro vakuum a ja vul schvalne vybiram, aby melo maso nejdelsi trvanlivost :D
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    POHODAVOLE: Vakuum je to, kdyz mas ten tlustej igelit zatavenej a obtazenej tesne kolem toho masa s vycuclym vzduchem okolo (muze bejt i na tacku, ale presne obepisuje tvar masa a k tacku je absolutne pricuclej). Ochranna atmosfera jsou takovy ty ruzny vanicky, kde je to maso “volne”
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    LUCIASHECK: tak to mrknu. Vetsinou beru rostenou v makru, tak si nejsem jistej, jestli je ve vakuu, ale s kvalitou obecne nemam problem. U ty pleci mi byla sympaticka ta chut "navic", ale zatim je pro me uprimne vrchol, kdyz udelam kachni prsa nebo treba tu teleci svickovou a oboji chutna jako dezert :)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    POHODAVOLE: Pokud uz rovnou kupujes maso ve VAKUU (ne v ochranne atmosfere), pak ano, do konce trvanlivosti.

    Ale mozna by stalo za to zvazit nakup masa u dobryho reznika a (nechat) zavakuovat ;-)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    LUCIASHECK: takze do doby pred koncem trvanlivosti?
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    POHODAVOLE: Stareni nenasimulujes. Ale muzes maso nechat dozrat v lednici zavakuovany
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam