• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    SAT_ANN
    SAT_ANN --- ---
    Jedu po druhy whole30, par jidel za posledni dva dny
    Cinska zelenina, avokado, salat, vejce



    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    Illuze mě inspirovala k takové lednové výzvě, a to "Vyjez špajz a mrazák" - začátek bude lehkej, konec horší, jsem zvědavá! Idea je co nejmíň nakupovat, co nejvíc sníst různý přebytečný a zamražený potraviny a nechat ve špajzu jen pár plechovek. Budu se to snažit fotit :-D zatím jsem si vždycky vzpomněla, až když bylo sežráno.
    Začali jsme:
    kefírová buchta z předloňských borůvek
    Doenjang-jjigae alias korejská polívka s krevetama a rýží
    Noky s hlívou na smetaně (to bylo všechno čerstvý, ale bylo to v lednici)





    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Boršč. Plnotučná zakysaná smetana vyrobená pomocí kefírové houby.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Muž byl poněkud smutný, že letos nebyla štědrovánoční večeře, když jsme kdesi rajzovali. Tak jsem to musela odčinit. :-)
    Klasický bramborový salát s domácí majonézou a vepři)ové řízky s alternativním panýrungem. Lupinová mouka, vajco a směs bramborové vlákniny s parmezánem a mandlema.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Moje oblíbená, ale "příliš pracná" svačina. Bílý jogurt a nastrouhaný jablko. Nastrouhání vytáhne tuhle svačinu do ráje, el komu by se chtělo. :)

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ILLUZE: Slunce v troubě! :-)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Silný hovězí kostní vývar se zeleninovými nudlemi a hráškem. A po návratu od mohamedánů prase. Vepřoví vrabci s kysaným zelím, mandlovým knedlíkem a fritovanou cibulí.



    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    a dýňová, moje oblíbená

    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    minestrone s fazolkami a baby špenátem

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    A výsledek s dipem.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    No a něco na poslední chvíli na dnešní večer,-)
    Možná to spíše patří do Babicária (aneb akce "hele, tohle bude za chvíli expirovat a tohle o víkendu), ale je to tedy pekelně dobré ,-)



    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Dnes oběd - špagety s lososem, smetanou, bazalkou a Parmezánem.

    WRIGLEY
    WRIGLEY --- ---
    DAVE_PAGE: stary recept pravi, ze se ledvinky maji odblanit a pak pres noc namacet v mlece. jen pro inspiraci, pry to vyplavi skodliviny...
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    POHODAVOLE: dik :)

    delal jsem to z 3 ledvin. Ty rozkrojit a vsechno bile z toho odrezat pryc. Pak ledvinky nakrajet na nudlicky a min. 2x2min prevarit ve varici osolene vode.

    3 mensi cibulky nakrajet na jemno a osmazit na sadle do hneda. Hodne do tmava... Potom k cibulce prisypat 1 lzici hladke mouky a zase zarestovat do hnede barvy. Prisypat 1-2 lzicky drceneho kminu a nalit 0.5l vyvaru nebo vody a pridat ty nakrajene a sparene ledvinky. Varit 45 minut. dochutit soli a peprem.

    Vysledek dost zavisi na tom, jak moc osmazis tu cibulku a mouku do tmave barvy.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    DAVE_PAGE: jak se dělají pls? Já si je dávám akorát v lokálu, kde jsou top a vypadají podobně jako tvoje :-)
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    Taky klasika - ledvinky na cibulce :-)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MAR_TINA: Strašně jednoduše :)
    Kýtu nakrájíš na plátky, opepříš, osolíš a posypeš kmínem.
    Nadrobno nakrájíš cibuli, osmahneš ji na trošce oleje (já dávám fakt jen nejnutnější množství), na tom osmahneš tu kýtu. Zaliješ ji na půl prstu vodou (používám nízký co nejširší hrnec), zakryješ poklicí a cca 1,5 hod. dusíš.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    ILLUZE: a dojezd zbytků - tentokrát s rýžovými nudlemi, paprikou (muži chilli)

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ILLUZE: jak se to dělá? To by asi muž jedl :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    LALAA: ty dělám taky, jsou výborné. Jen mě u Kublanky dráždí to zjevné OCD, ty zbytečně přesné obskurní gramáže :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam