• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    KOCHANSKA_CH: jj to by byla skoda a diky, mrknu :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    POHODAVOLE: Něco z jehněčího zde mám, když si vyfiltruješ.
    Výzva je pro mě teď to kůzlečí. Sestra to ganzsprostě upekla a bylo to dobrý. Asi jsem začla špatným kusem masa, nesmím si vyrobit blok. :-)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    KOCHANSKA_CH: kamos mi prave vypravel, ze grilovali cely zvire a moc si to pochvaloval. Ja osobne zkousel jehneci jednou asi pred deseti lety a bylo to nepozivatelny, tak jsem mel vzdycky obavy zkouset znovu, ale treba v ambi maji zrovna top, tak me to taky laka zkusit doma :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    POHODAVOLE: Asi těžko.
    V září jdu na svatbu, kde se bude mladej baran točit, tak uvidím, zatím nevím. Ale dobrá předpříprava masa stran naložení to určitě dost řeší.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    KOCHANSKA_CH: chapu spravne, ze tohle odblaneni neni mozny, kdyz se griluje cely zvire nebo to taky jde?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ILLUZE: S jehněčím mám jen pozitivní zkušenost, pokrmy z něj fakt dobrý. Zkus ho odblanit a udělat na víně. To zabere vždy.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOCHANSKA_CH:
    Dost dobry komentar :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOUDI:
    Pozor, pozor! Tu jsi na tenkem lede. Tady je jiz mesice poradnik!!! :)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    KOCHANSKA_CH: já takhle onehdá narazila u jehněčího - prostě to nějak nesedlo a ano, blány - ne a ne se od té doby dokopat upéct ten zbytek, co nám překáží v mrazáku
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    GEISHA: Koření ho přerazí dost.
    Mně kokos nevadí vůbec, z vánočního cukroví jsem kokosky vyžrala vždy nejdřív.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    KASUMI: Umami.

    A když ti nedělají dobře obiloviny.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    KOCHANSKA_CH: Co to je za hype, s tim drozdim
    Umami?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    GEISHA: Ráda.
    Varování - obsahuje kokos.
    30 g pomletého lnu
    30 g strouhaného kokosu
    10 g psyllia (melu na prach)
    1/2 ČL prdopeče
    chlebové koření Sonnentor
    50 ml smetany v originále, já mám přebytky syrovátky, jde použít
    2 vejce
    trochu citronové šťávy
    semena různá do těsta i na posyp
    -----------------------------------------------------------
    Rozšlehej smetanu s vejci, smíchej suché suroviny a vytvoř těsto, nech odpočinout.
    Rozprostři do formy, potři žloutkem, posyp semeny.
    Peč v koláčové formě na cca 180°C a sleduj nosem, okem a špejlou.
    TESSS
    TESSS --- ---
    TESSS: predpokladam, ze umis anglicky, kefir dobrej napad. Zkus projet par pakistanckych a spol receptu. Jak jsem psala maso neumim, ale psovi kuzle chutnalo.... :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    KOUDI: Vařím pro dva. :-)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    TESSS: V příštím pokusu plánuju použít čistou svalovinu, kterou nechám ležet v kefíru.
    KOUDI
    KOUDI --- ---
    KOCHANSKA_CH: Otázka mimo téma. Zadaná? Najít dnes někoho, kdo umí vařit není jednoduché :D
    TESSS
    TESSS --- ---
    KOCHANSKA_CH: do masa nedelam, ale ted jsem byla svedkem peceni kuzlete. Kuchar nadaval, ze nebylo odblanneny, a ac ho nalozil, pral se s tim.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    A totok se nedalo žrat. Nadila jsem kůzlečí pupek a nakonec vydloubala jen tu nádivku. Vítám nápady, jak odsmradit kůzlečí maso, mám ho dost, zdarma, bio, z rodiny. Ale teda podezřívám tento kus, že smrděl extra kvůli blánám a že kryl pajšl. Ostatní kusy, co jsem ukládala na mráz, tak nečpěly.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Rozkoplá prdel nebo LC chlebová placka.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Meruňkový koláč z mandlovo kokosového těsta. Znamenám si, že tu ořechovou posypku tam mám dát až ve finále, aby to nevypadalo jako něco, kvůli čemu statečný hasič riskoval život.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam