• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    SARAJ: ja nesnasim od detstvi takove to klasicke leco, slupky ze zeleniny, posrazene vejce, tekuta voda kolem a v tom kus nejake uzeniny :-D Takze jsem hledala a hledala, az nasla ultimatni recept s dokonalym vysledkem, doslova se maže po jazyku :-) https://www.kucharkaprodceru.cz/leco-recept/
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    APRILMOUSE: jak jako kremove? leco miluju, kremove neznam.
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    A zase nějaká ta obyčejná klasika, krémové lečo :)

    DEVIL
    DEVIL --- ---
    MAR_TINA: imho po hlavnim varu odebrana pulka surovin, ta druha pulka se rozmixovala/pomlela a odebrana cast se tam nasypala zpet
    FITH
    FITH --- ---
    MAR_TINA: Beru v seru! :o)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    A celý oběd, vše vypěstováno doma, jen jelen koupen.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Tady jsem si dovolila vyfotit melounky z naší zahrádky.

    HOMOLOVKA
    HOMOLOVKA --- ---
    konečně se trochu ochladilo na zelňačku:)

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Krůtí stehno se špagetami, smetanou, špenátem a Parmezánem.
    Původní úmysl byl maso s rýží, ale jaksi mi ujela ruka s Kajenským pepřem a ze záchrany oběda pro děti se vyklubal velmi chutný oběd ,-)

    AIJA
    AIJA --- ---
    AIJA:
    Aha, tak ne. Budu vařit houbovou omáčku...právě mi přistál na stole košík hub...a bramboračku.
    AIJA
    AIJA --- ---
    KOCHANSKA_CH:
    Tak ten vařím zítra. Mám víkendovou službu na vaření pro tchánovce. Ještě vás tu prolustruju kvůli nedělnímu vaření:-)
    AIJA
    AIJA --- ---
    MAR_TINA:
    Tu asi vařím. Cibuli na tuk, přihodím a podusím papriky, rajče, cuketu, čočku. Plus mínus co zrovna mám v lednici. Podušené rozmixuju docela nedbale, nemusí být hladká. Ve finále tam přihodím hrst červené čočky, aby v polévce pak byla vidět, a něco zeleného na ozdobu.
    AETHER
    AETHER --- ---
    MAR_TINA: Nezahušťují to vařeným bramborem?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Lednice vydává poslední zbytky před dovolenou, tak vznikl buřtguláš.

    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Dělám něco na tenhle způsob, akorát tam nedávám tu sladkou papriku, celer a skořici.
    Moroccan Red Lentil Soup Recipe
    https://www.acedarspoon.com/moroccan-red-lentil-soup/
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MAR_TINA: Bez druhotnýho zahuštění moukou/škrobem musíš vařit hodně hmoty. Když by měla být hladká, tak bych papriku nejdřív upekla, horkou zapařila pod folií a oloupala. Pak asi klasickej postup - začít cibulou na tobě milém tuku, přidala bych papriky a podusila trochu, pak zalít trochou vývaru a přidat namočenou čočku. Vlastně červenou čočku asi máčet netřeba, ta je na sračku hned. Povařit fakt do měkka, to má vliv, jak hladce to pak půjde rozmixovat. Hustotu regulovat vývarem a zas provařit. Ochucení musíš odhadnout, nevím, jak chutnala. Nabízí se klasicky sůl/pepř, česnek, umeocet, mohla být i doslazená. Já bych se nebála čerstvého koriandru.
    MONROE
    MONROE --- ---
    Ukol znel jasne.
    Uvarit pro tri lidi neco, co chutove neznaji.

    Tak jsem sahla po lahudkovym drozdi, rajcatove paste, shitake, cesneku, cibule, masle, zeleninovem vyvaru, masle, sojove smetane a thajskem korenim.
    Posypka je z orechu a parmezanu.
    Kousky orechu jsem tam nechala schvaln. K orechum jsem jeste prisypala parmezan.
    Jako prilohu jsem zvolila ryzove nudle a petrzel.

    Pry je to moc dobry.
    (Pardon za fotku, poprve fotim jidlo)

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Měli jsme v Ugo polévku z červené čočky a papriky. byla hustá, výživná a chutnala hutně, přestože podle jejich webu tam nebyla smetana. Byla asi mixovaná, ale drsná, ne hladká.
    Nemáte někdo představu, jak takovou polívku uvařit?
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Tak něco úplně obyčejného :) čočka na kyselo. Miluju to!

    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    ILLUZE: TEAPACK: prosím prostudovat nedávnou debatu v zavařování, pokud se rajčata (v jakékoli podobě) zavařují bez přídavku octa či citronové šťávy, nemusí být dost kyselá, aby stačilo zavařovat horkým rozlivem, pak je nutná sterilace a ideálně ještě druhý den zopakovat
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam