• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    DEVIL: do vycpany formy jsem nalila smes 3 vejce a zbytky z lednice (ricotta, mozzarela, balkan, lučina...) a udelala na zbytku slaniny cibulku. Ty cukety plátky jsem navinula na prst a pekne tam zastouchala :-)
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    APRILMOUSE: teda to vypada efektne, uplne k nakousnuti! sem jak pavlovi psi.. to je umotanej syr do tech cuketovejch platku nebo co tam je?
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    GEISHA: jakous asi zdravejsi variantu, osvedcilo se mi a uz neexperimentuju :-) 100 g zitny a 100 g celozrnny mouky, 150 g bily jogurt, 2 lzice olivace a pul lzicky soli. Nepredpeka se. Se budu muset podivat, jaka je na Pradobrotach :-)
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Další quiche, tenktokrát cuketový /potřebovala jsem udělat svačinu na výlet a zpracovat zbytky, takže řešení je na místě :)

    WERKA
    WERKA --- ---
    Cukeťák...

    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    Abych zabranila dalsimu vyletu smer rajcata, vyhrabala jsem ze spize darek od jedne japonky - ryzovy papir. Prej easy! Easy! Mozna pro ni!
    Pouzila jsem aktualni zeleninu z lednice, byl to prvni pokus a hrdinne jsem neshledla zadne instruktazni video. Navod na obalu postacil. Zkazila jsem jen prvni kus, nez jsem zjistila, jak se s tim musi.
    Leco je jednodussi, inu nejsem asiat.


    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    BERUSKA_CA: S tím lečem mě štvete, jsem strašně daleko od kuchyně. A jestli se vrátím a houby už neporostou, to bude státní smutek.
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    APRILMOUSE: Presne tak to delam. Pripravuju davku jak pro armadu, at to nemusim varit kazdej den. Tys mi dala.
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    BERUSKA_CA: tahle davka je pro me presne dve jidla. Tepla vecere.. A tepla snidane! Po ranu zcela genialni, teple, vlacne, heboucke :-D
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    APRILMOUSE: Uz treti den zeru leco. Tohle leco, protoze jine mi nikdy nechutnalo, zvlast ne to skolni.
    Jestli nekdo napraskate memu drahemu, ze jim i jine nez to jeho (postup bude velmi podobny), prisaham, ze si vas najdu :)
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    MOODYCAT: S cesnekem, trochou soli a susenym rajcetem je kvetakova rejze moc pozivatelna.
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    LILINKA6423: jo, ted si vzpominam, ze se to jmenuje nakyp a ne buchta.)) ale mel jsem velkej plech a ty hmoty tolik nebylo, takze to bylo celkem tenky a propeklo se to spis do konzistence buchty.
    LILINKA6423
    LILINKA6423 --- ---
    LOJZEE: Takže v podstatě rýžový nákyp ale s bulgurem místo rýže. Nebo to má jinou konzistenci ?
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    dnes sem delal poprve bulgurovou buchtu. dost dobry.
    rozvari se bulgur v mlice 250g/3dl, tak 15min, pak se tam zamicha lzice medu, necha vychladnolut. zamichaj se zloutky, z bilku se udela snih, kterej se do toho zaky zamicha. na vymazanej pekac pulku hmoty, pak naky ovoce a skorici a pak druhou pulku. do trouby na 180 na 30min. a je to. zdrava buchta, bez oleje a bez mouky.)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Dnešní večeře - segedýnský guláš. Houskové knedlíky moc nemusím, dcerka se může utlouct po bramborových, jasná volba.

    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MOODYCAT: Miluju kvetakovou rejzi
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Whole30 snidane :)

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    a dám vám sem jeden houbový vstup :D Houbové řízky z trouby (minimum strouhanky, oleje) - výborný, nemám k tomu připomínek :) Povzbuzena včerejším úspěchem dneska houbové karbanátky z trouby - houby, cuketa, krůtí mleté maso, vejce, ovesné vločky, cibulka, koření, obalené lahůdkovým droždím - Je to moc dobrý, samozřejmě na pěkně mastný karbanátek ve strouhance to nemá, ale na druhou stranu... si můžu naložit plný talířek a to já ráda :) Příloha zelný salát a štouchané brambory s krupkami. Houbám zdar! Ještě se chystám na bramboračku dneska.



    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    MOODYCAT: já bych do toho klidně šla, když se květák dobře ochutí... :) Když se cokoliv dobře ochutí... :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam