• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MISHACZEQ: Připojuju recept na těsto. Narvala jsem ho do plnícího pytlíku a nasadila zdobící trysku a vytlačovala na pečpapír.
    (Ano, jela jsem kvůli tomu vyplenit Tescomu)

    MISHACZEQ
    MISHACZEQ --- ---
    KOCHANSKA_CH: jak se delaji ty pusinky, pls?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    KOC256: Cibula - jedna střední. Křen - jeden celý velký kořen. Uzený vývar - cca 1,5 litru. Smetana - asi půl krabičky 33%. Porcí vyjde šest určitě.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOCHANSKA_CH:
    Já jsem chlap...
    Nerozumím právě takovým těm "orestuju strouhanej křen v co největším množství". Jak velké je co největší? Dalo by se napsat kolik křenu, kolik smetany a kolik vývaru třeba na X porcí? Děkuji...
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    KOCHANSKA_CH: dik! Mam v mrazaku jeste kus zeber, tak je jasno :) vyvar uz dosel..je cas na novy:)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    SARAJ: Koupila jsem na vývar do CrockPotu uzená žebra, maso je obráno z nich. Na přepuštěném másle začnu s cibulí, pak orestuju strouhanej křen v co největším množství. Doporučuju někde sehnat moravskej, maďarskej bývá hořkej. Zaleju smetanou, nechám probublat, doliju uzenej vývar a vařím do měkka. Po té ponorným geretem mixuju a dochutím. Bramboru na kostky jsem si uvařila bokem a přidala s krájeným uzeným masem. Čerstvej křen na posyp dodá grády.
    Půl vývaru zbylo, bude i zelňača.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    KOCHANSKA_CH: maso nejdriv na panvicce a kren strouhas?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Polívky vařím celoročně, ale v zimním čase jsou obzvlášť potěšující. I když nefotogenické.
    Křenová z uzeného vývaru s masem a bramborou.

    BAAL
    BAAL --- ---
    Zdrava vyziva v nedeli, Langose podle cuketkova receptu, prasarna ale bozi:-)

    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    PALEONTOLOG: Neni vyfocen
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    LUCIASHECK: věcná, zázvor není vyfocenej nebo nebyl?
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    U nas dnes v kuchyni uradoval muz

    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    KOCHANSKA_CH: Ty vrtule se mi libi!
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Dělala jsem zajíca na černo a vyšel mi z toho králík a ještě rozmazanej. Příloha jsou batátovo čedarové pusiny, ve sklence Cabernet Moravia.



    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    IKARIE: Ryzlink se nevešel do záběru. :-)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    GEISHA: Mňam.
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    KOCHANSKA_CH: jeste mi chybi vinne parovani :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Páteční ryba - losos z chladných vod Islandu v parmezánovo bylinné krustě, lusky, klíčené mungo a tatarka.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Ty jo, fotit špenátovou polívku! :-)
    Žabinec je s vajcem, do talíře přidán syrový česnek, špenátové lupení a špek.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam