• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    BERUSKA_CA: To zní velmi zajímavě. Kopr s rybou pasuje.
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    KOCHANSKA_CH: Chrest je skvelej. Nekdy zacatkem tydne jsem ho delala s lososem a koprovou omackou (cibule, vyvar z ovce, smetana, kopr). Muskatove bile k tomu bylo dobre.
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    KOCHANSKA_CH: Jo. Dalsi nestastny dar, ktery konci jinak, nez autor zamyslel.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Zas chřest, nuda, ale je sezóna. S Jižní Ameriku připomínajícím tuňákem a holandskou omáčkou vylepšenou koprem.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Další probírka lednice měla za výsledek minestrone, jak taky všechny ty zbytky zeleniny zkrmit, že. Barvu polívka získala od trochy červenýho zelí, co trucovalo v rohu šuplete.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    BERUSKA_CA: Fakt s vermutem? :-) Super!
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    A dostala jsem rapikaty celer. Syrovy ho nepozru, ale povarenim s cibuli, cesnekem, vermutem a jednim bramborem vzniklo velice chutne pyre.


    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    Dovnitr jsem nacpala mrkev, houby, pastinak, cervenou cibuli, na to syr a navrch dalsi testo z kvetaku.
    Rozhodne platnej pokus.


    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    Dostala jsem z vas chut na slany kolac. Jenze nemuzu mouku, presneji lepek. Kolac je zeleninovy, testo se sestava ze 750g kvetaku (uvarit, rozmackat), 3 vejce, 30g masla (rozpustit). Sul, pepr a libovolne koreni (dala jsem majoranku, trochu chilli a rozmaryn).


    MATHEA
    MATHEA --- ---
    Lilkova parmagiana a sushi. Ted se v troube vali na pomale peceni hovezi zebra.





    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    KOCHANSKA_CH: díky!
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    GENEVIEVE: Cca 2,5 hodiny na 100 - 120 stupňů.
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    KOCHANSKA_CH: jenom se doptám, protože jsi mi udělala chutě, jak cca dlouho jsi to pekla a na kolik?
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    Teriyaki (Asi? Svařila jsem sojovku, třtinovej cukr, nastrouhaný jablko, med a dotáhla chilli a limetou) kuře.

    Je to strašně dobrý a strašně nefotogenický.



    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    KOCHANSKA_CH: to vypadá velmi chutně!
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Podporujeme lokální dříče v zemědělství, je to krása, že už toho jde dost nakoupit čerstvého místního. :-)

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Kapsa z kuřecího prsa s kůží, plněná špenátem se sušenými rajčaty, česnekem a uzenou nivou. Orestované kapsy se pomalu pekly na cibuli, zbytku sušených rajčat a rozkrojeném mladém česneku. Z těchto podložek vznikla s výpekem výrazná omáčka. Servírováno s pyré z celeru a černé ředkve s Ryzlinkem.



    WERKA
    WERKA --- ---
    KOCHANSKA_CH: Vypadá to mnohem elegantněji, než když se jakýkoliv svůj talíř snažím vyfotit já :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Zbytky z lednice už bylo taky potřeba zpracovat, nevypadá to extra elegantně, ale dobrý to bylo. Chřest balený v krůtí šunce zapečený s žampiony a zbytkem šunky vepřové v omáčce z domácího mascarpone, růžového vína s muškátovým ořechem. Navrch krusta z goudy.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    TOOMIX: Já bych to jen vytunila vývarem místo vody, jinak podobný postup.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TUILE: já ho dělám skoro jako normální guláš. Hodně, hodně cibule do hněda, pak přihodím nakrájené špekáčky/klobásu, za chvíli papriku (maďarskou, uzenou atd.), trochu podlít, odškrábat ze dna ten trošek, co se tam připekl, za chvíli víc vody, přidat brambory a jakmile jsou hotový tak vypínám.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam