• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    POHODAVOLE:
    nemyslel jsem to zle. Jsem první kdo nehledí na stereotypy. jen mě to zaujalo :)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    KOC256: chapu, ze pro hodne lidi je ta kombinace nepochopitelna, ale pro me rozhodne lepsi nez klasicka receptura s topinkou. Ten bych doma ani nedelal :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    POHODAVOLE:
    Tatarák s hranolkama jsem ještě nejedl :)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Vcera jsem delal belgickej tatarak podle menu domu. Potesilo, ze ho zacala jist i zena.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Vepřový hřeben s kapustou.
    Do vepřové plece jsem vyrobila pravidelné zářezy, nasolila a vložila plátky voňavého farmářského uzeného boku. Svázané jsem to dala zvolna péct podložené zbytkem špeku. Z kapustových listů jsem vykrájela tuhá žebra, oblanšírovala a nakrájené na kousky uložila do chladu. Dnes jsem orestovala mrkev a ředkvičky na másle, kapustu jsem prohřála na restovaných jarních cibulkách s česnekem.
    Trochu práce s tím bylo, ale výsledek se dočkal hlasité chvály. :-)

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Hráškový krém se slaninou. Furt ty žabinec polívky statečně fotím. :-)

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    POHODAVOLE: Cibule na půlkolečka, mrkev na plátky, paprika na proužky, začneš zeleninu restovat na oblíbeném omastku. Pak na tom zarestuješ zprudka kousky jater, osolíš, zastříkneš libovolnou umami babicárnou (kvalitní worčestr, sojovka), zaliješ trochou passaty, když je to moc kyselé, dosladíš a necháš probublávat zasypané sezamem. Muž to dostal, klasicky, s rýží, já si k brokolici ještě přichystala kedlubnové hranoly.
    Já se škrobu vyhýbám, ale asi by tomu nevadilo, kdyby játra byla lehce zaprášená třeba tapiokou.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    KOCHANSKA_CH: jak prosim na takovy jatra? :)

    Diky!
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    APRILMOUSE: Taky játra, trochu na asijský způsob. Se zeleninou

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    GENEVIEVE: hele to bylo takový hrstka sem, hrstka tam :D Na cibulku jsem dala nastrouhanou mrkev nahrubo + nakrájený řapíkatý celer na kousíčky. Opekla, na to červenou čočku, zalila vodou a hodila jsem tam kus výpeku z ledničky :D (místo vývaru jakože), uvařila, mírně mixla tyčákem jen tak, aby to udělalo víc výplně, ale zůstaly tam i kousky. Ochutila: sůl, pepř, kurkuma pro barvu, zázvor, trošku chilli. Pak kokosové mléko a libeček :)
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    APRILMOUSE: recept na polévku prosím prosím! vypadá to skvěle :)
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    GEISHA: kopčím z FB :D
    /na tuhle koláčovou formu dám 250 g hl mouky (to nějak říznu napůl nebo tak celozrnnou, podle toho, jak moc rejpavý publikum bude :) + 2 žloutky + 1 banán + 50 g hery/másla + něco cukru (dala jsem asi 50 g moučkovýho) + půl prášku do pečiva. Uhňácat, rozpůlit, vyválečkovat, první dil do vymazané formy. Na to směs: 3 nastrouhaná jablka, půl pytlíčku vanilkovýho pudingu, sníh ze 2 bílků, hrstička ořechů, rozinek, skořice... Na to připlácnout placku z druhý půlky těsta a píct na 180 cca 25 minut. Slabý povahy si to můžou pak ještě pocukrovat na talířku :D ale já ochutnám těsto i náplň a ty jablka jsou většinou sladký samy o sobě.. a banán těsto taky osladí. Takže.
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Věnovala jsem dneska hodinu a půl přípravě na zbytek dne, neb to dneska bude pěkná lítačka :) Na oběd velká dávka bílkovin v játrech na cibulce, svačina - celozrnný linecký koláč s jablky, větší část tuku jsem nahradila banánem, cukru zcela minimum. Večeře - polévka z červené čočky s mrkví a kokosovým mlékem, kváskový žitnopšeničný chlebík s čočkovou moukou :)





    BAAL
    BAAL --- ---
    Otevreli fitka, takze je cas se vratit k “fitness” strave a cinkam.

    Kokosove mleko, boruvky,maliny a orechove maslo

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Soba nudle, vejce, zelenina.

    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    KOC256: recept je nize + jsem pridal necelou lzicku glutamatu. Chutna to fakt jak z bistra :)

    Smažené nudle s kuřecím masem. Originální recept
    https://www.youtube.com/watch?v=Z3iSVL95--E

    KOC256
    KOC256 --- ---
    POHODAVOLE:
    by me zajimal autenticky recept na tu jejich chut... prosím.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Jinak jsem zkousel autenticke nudle s kuretem a dopadly skvele. Tady nebo s sebou? :D

    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    FAT: snazil jsem se ji udelat dost, ale mel jsem obavy, tak priste jeste pritlacim :)
    LUCIASHECK: ten vypada skvele a povidla zneji dost zajimave!
    BERUSKA_CA: mam to stejne..
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    FAT: no...abych byl uprimnej, bylo to ala babice nebo spis co sem doma nasel. uvaril sem par brambor ve slupce, rozsekal je na hrubo, vhodil dve vejce, krupavou cibuli z pytliku, na masle zpenenou cibuli, zbytek petrzele, zbytek cesneku, sul pepr majoranka nutmeg a jak to bylo husty, tak este zbytek kefiru. bylo to docela dobry, na to ze to byl takovej paskvil..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam