• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    CMLKA: lidi maj radi pribehy.... staci pribeh s levnou koblihou a hned ziskavas body.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    SAMOUT: tak Nas pribeh je defaultne i na FB strankach, proste pribeh prodava, cistej marketing, lidi pribehy milujou, zijou v nich, lip se jim zapamtuje neco, co ma pribeh, nas mozek tak prej funguje
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    GEISHA: mnam, s čím je zapíkáš?
    AIJA
    AIJA --- ---
    KOCHANSKA_CH:
    Kupuju ho na Svoboďáku v Omega nebo ve Sklizeno.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Vyrábím si tolik jiných věcí k jídlu, že těch pár kyblíků kimči si fakt ráda zatím koupím. :-)
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    KOCHANSKA_CH: A zase jednou titulni stranka webu "Nas pribeh". To kdyz vidim, tak se mi otvira kudla v kapse. Proc musi mit vsechno pribeh? Proc to nemuze bejt uplne obycejne dobry i bez pribehu? Asi jsem na to moc cynik.
    GALE
    GALE --- ---
    KOCHANSKA_CH: Ráda podporuji lokální výrobce, ale mám spotřebu dvě kila na měsíc, takže vocamcaď pocamcaď. Bych se nedoplatila.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    GALE: Kimchi zatím zbaběle kupuju. Poblíž Brna je výrobna. https://noptaste.cz/
    GALE
    GALE --- ---
    POHODAVOLE: Tohle mi právě sedí v lednici a vypěstovala jsem si na něm závislost.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    POHODAVOLE: Zuzčino Zkvašeno znám, ale díky.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    KOCHANSKA_CH: pak tedy doporucuji kimchi a celkove ty stranky jsou super :)

    Kimčchi | Zkvašeno.cz
    https://www.zkvaseno.cz/kimcchi
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    POHODAVOLE: Zatím ne, ale dlouhodobě se chystám zkusit kvasit zeleninu. :-)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    KOCHANSKA_CH: tak to je super reference. Jedes jeste neco zajimaveho v tomto duchu? :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    POHODAVOLE: Je velmi chutnej ve smetaně. Loni jsem cestovala na motorce po Skandinávii, tak jsem koupila srovnávací vzorek v samošce, a vzhledem, konzistencí i chutí odpovídá té mezofilní kultuře, co se u nás šíří. Filmjölk je do mlíka a prodávají ho tam jako nápoj.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    KOCHANSKA_CH: ja ho prave vcera namnozil kamosovi a zrovna dneska jsme si psali, jak by to asi mohlo chutnat ve smetane, ale predpokladam, ze to bude taky top :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    POHODAVOLE: Viiliho chovám taky, v 12% smetaně. Do gravitačního sýru ho právě přidávám. Jen musím hlídat, aby se nekřížil s kefírem. :-)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    KOCHANSKA_CH: tohle zni taky pekne, ale po tom testu si myslim, ze to musi padnout skoro do vseho. Ja mam v planu jeste zkusit pridat pivo popr. cibuli :)

    Kefir jedu uz jen vodni, protoze mlecny je na me moc rychly, takze jsem ho nezvladal konzumovat. Misto neho mam aktualne Viili, coz je naprosto super kultura, protoze ji staci pokojova teplota. Nedavno jsem potreboval syrovatka jako starter pro nakladana vejce a i centak prekapany z Viili stacil :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    POHODAVOLE: Já vyrábím fermentovaný "tvaroh" gravitačně vykapáním domácího kefíru, někdy tu hmotu zjemňuju šlehačkou nebo domácím jogurtem. Základ do pomazánek je to skvělej, teď mám várku jen se solí a bylinama, ale výborná je třeba budapěšť z čerstvé papriky a šalotky.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Sice nemam foto, ale pro me je to jedna z nejlepsich pomazanek! Aktualne jsem jeste pridal trochu kminu, tak jsem na to zvedavy :)

    Fermentovaný tvaroh
    https://www.youtube.com/watch?v=wsJ5OwUarig
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    A dnes vzpomínka na dětství - jablečné palačinky se šlehačkou (mamka nám je dělávala zalité smetanou) se skořicovým třtinovým cukrem :)





    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam