• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    I zabíjačkový prejt z mrazáku je mleté maso. Trochu jsem ho vylepšila čerstvým česnekem a vrazila pod gril. Se zelím a smaženou cibulou bych se ho užrala, mám tyhle prasárny ráda. :-)

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    ANDREJKA: zadělávám tak kolem páté až sedmé, podle toho, v kolik plánuji jít spát ,-)
    včera jsem ho zadělala kolem sedmé, po desáté jsem ho provětrala a vložila do lednice
    před půl osmou ráno jsem ho nařezala než se trouba rozhřála, v půl deváté tu voněl na lince
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    SPIKE411: to je jak ten plánovaný mamčin ,-)
    děkuji :)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    ILLUZE: Jistě máš vlastní ověřený recept, ale jestli se ještě někdo nepouštěl do kynutého koláče... tenhle recept mě nezklamal:

    Kynutý koláč s meruňkami a drobenkou — Kluci v akci — Česká televize
    https://www.ceskatelevize.cz/...-kluci-v-akci/1137-recepty/680-kynuty-kolac-s-merunkami-a-drobenkou/

    (Ještě někdy do té drobenky k meruňkám přidávám skořici, případně amaretto.)

    A tady mají verzi rovnou s mandlovou drobenkou:

    Borůvkový koláč s mandlovou drobenkou — Kluci v akci — Česká televize
    https://www.ceskatelevize.cz/...-kluci-v-akci/1137-recepty/93-boruvkovy-kolac-s-mandlovou-drobenkou/
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    ANDREJKA: Tohle je ta základní verze.
    Rozkvas ráno: 50 g žitného kvásku + 150 g chlebové mouky (u mne tedy rozdělené na 50 g žitné chlebové a 100 g pšeničné chlebové) + 150 g vody
    V podvečer uhnětení těsta z: rozkvasu, 550 g pšeničné chlebové mouky + 270 g vody + 2 lžičky soli + 1 lžíce kmínu + 1 lžíce drceného kmínu, 1 lžička cukru.
    Dobře uhnětat, mezi kynutím 2 krát přeložit. Pak těsto roztáhnout a nechat 3 min prodýchat na válu, pak svinout do ošatky, vložit přes noc do lednice.
    Ráno nakrojit, postříkat vodou.
    Peče se na 250 (podle toho, jak roste a barví se pak sundat na 230) stupňů 25 min, pak sundat teplotu na 180 stupňů na dalších 25 min., občas postříkat vodou.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Dnes šel muž ráno do práce za vůně pečícího se chleba... žena zůstala doma na HO ,-)

    P.S.
    Nekupujete někdo mouku přímo z vytipovaného mlýna? Praha a okolí.



    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Rychlo oběd - celozrnné špagety se slaninou, rajčaty, bazalkou a olivami.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    SPIKE411: chmm… dostala jsem chuť na kynutý koláč... máš mne na svědomí
    mám v mrazáku poslední pytlík švestek, aspoň vyklidím prostor pro novou várku ,-)
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    FAITH
    FAITH --- ---
    Obyc jedlo, ale az na mliecne vyrobky vsetko z vlastnej zahradky, tak mam z neho o to vacsiu radost
    Zemiaky varene v supke a nasledne pridane k orestovanej cibulke a cesneku na masle. Potom k tomu este sol, tvaroh a pazitka.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    SAMOUT: V základu jsem použila tento http://www.pekarnomanie.cz/kvaskove-korenove-ba... , ale ve skutečnosti šlo o těžkou improvizaci, co / jakou mouku dům dal a co kvásku zbylo ,-)
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    ILLUZE: Wunderschon, recepis by nebyl?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ILLUZE: ty jsou!
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Další meta - kořenové bagety ,-)



    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    ACIDQA: nemohl by me taky nekdo obdarovat ovocem? Mam jen boruvky a uz nam lezou krkem :-D
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    Pořád mě někdo obdarovává ovocem a marmeládama. (Med je můj, vytočenej minulý víkend.)

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    WRKB: Spiralizérem z Tescomy vyspiralizované (lze použít i levnější škrabka) nudle čistě z cukety. Trochu je nasolím v cedníku a pak vymačkám. Následně tak tři, čtyři minuty prohřeju na přepuštěném másle pánvi.
    Šestka vpravo dole, dominantní kousací strana. :-)
    WRKB
    WRKB --- ---
    KOCHANSKA_CH: A cuketový nudle jsou jenom čistě cuketa, nebo těsto z mouky a cukety? A kterej zub, že to byl? :-)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Mám vytrženej zub, tak jedu v mletým mase. Boloňské ragú, cuketové nudle.

    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Nic extra, obyčejnej kynutej koláč. Ale pár let jsem ho nedělal a vykynul hezky. :)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam