• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ILLUZE: Že jo. Škoda, že nezrají od května do listopadu. :-)
    FAT
    FAT --- ---
    Prosím, na vaření sous vide používáte co? Sháněl jsem něco na netu a vypadly na mě jak "pomalé hrnce", tak nějaké "ponorné vařiče, co se dají do hrnce a jsou nastavené na žádanou teplotu. Co je lepší. Tedy, s tím, že bych preferoval ten "vařič", bo na hrnec nemám nikde místo...
    Díky
    BAAL
    BAAL --- ---
    MONROE: je to kyta, protoze jsem po ni sahl jako prvni, krkovicka nebo jine tucnejsi maso bu bylo lepsi.

    Pote zatahnout na sporaku, 12hodin 80 stupnu v pomalem hrnci po vytazeni roztrhat vidlickou a finalni chvilka na sporaku s BBQ omackou
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    KOCHANSKA_CH: jj, tři dny za sebou ,-) prostě z těch domácích rajčat to je naprosto o něčem jiném...

    Dnes pro jistotu čočková polévka s Anguso klobáskou ,-)



    WRKB
    WRKB --- ---
    KOC256: I když používáš tu špatnou část mozzarellovýho balíčku, v tomhle s tebou souhlasím. Podle mě je to taky odrůdou.
    BAAL
    BAAL --- ---
    Pomalej hrnec uvaril trhane veprove

    DEVIL
    DEVIL --- ---
    MAR_TINA: imho je to odrudou. muzes zkusit koupit vic skrobnaty brambory typu idaho a zkusit varit stejne s tvejma a pak porovnat.
    taky zkus nechat louhovat v hodne posoleny vode pres noc nakrajeny. zbavis je vody, ochutis je a ukaze se jejich prava natura - jestli sou moucny nebo skrobnaty
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ACKO: ne, respektive teda já vařím 90 % brambor na kaši, takže to asi ani nepoznám :D
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ACKO: cece, nikdy se mi to nestalo, kdyz slo o spravny brambory.. proste na salat kupuju acka

    mmch ale cela tahle diskuse patri imho spis sem [ Co mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ? ]
    ACKO
    ACKO --- ---
    QUANTI: tobě se nikdy nestalo, že se ti brambory úplně rozpadly, rozsypaly, když jsi je vařila stejně jako dycky? Mně se to párkrát stalo, nejvíc mě to vytočilo, když to byla várka na bramborový salát. To šly do koše.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    Tyjo, čučím jak blázen, co jsou zmoučnatělý brambory o_O
    FAITH
    FAITH --- ---
    MAR_TINA: Moj postup je osupat a nakrajat na rovnomerne casti. Mam radsej mensie. Dam do studenej vody, este raz preplachnem, studenej vody dam tak asi 1cm az 2 cm nad zemiaky a privediem k varu. Bud s poklickou alebo bez, vyslednu chut mi to az tak neovplyvnuje. Voda je osolena, niekedy davam kmin, niekedy nie. Varim vzdy od oka a skusam vidlickou.
    FAITH
    FAITH --- ---
    MAR_TINA: Teraz ti to asi nepomoze, ale k roku. Mam tuto odrodu a za mna dobre, nemucnatie.
    Sadbové brambory Vysočina | ovosadba.cz
    https://www.ovosadba.cz/vysocina/
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    myslím, že to byly marabel a red anna
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KASUMI: to řeším. Ale odrůdu a tím varný typ volíme před Velikonocema, než to sázíme, pak už to k řešení není. Dáváme jedny spíš střední lehce směrem ke kaše/těsto (ty červený, kouku, co to bylo) a jedny střední směrem k salátu (žlutý, rohlíčky). Levý střed a pravý střed.
    Ale loni následkem sucha a horka moučnatělo skoro všechno, zkoušeli jsme i kupovat. Vzhledem k tomu, že většina zde prodávaných brambor se zde pěstuje, mají všichni stejný problém. Zalévání nepomáh, ta nárazová voda do suché půdy je taky špatně.
    ACKO
    ACKO --- ---
    MAR_TINA: hele moučný brambory jsou proto, protože tak už vyrostly, vařením tomu nijak nepomůžeš. Moučný nebudou leda tehdy, když je budeš jíst polosyrový nebo dělat z nich bramboráky myslím není nic proti ničemu.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    MAR_TINA: fakt neresis varny typ a odrudu? pac ja mivam moucny brambory vyjimecne, obvykle jsou to nejaka hnusna stara C
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MAR_TINA: Se slupkou je nakrájím na tlustší kola a vařím výhradně v páře. Nejvíc nemoučný zůstanou ve speciální napařovací nádobě do mikrovlnky. Tam je vařím, když už na sporáku není místo na normální var v páře.
    Varný typ taky hraje roli.
    OPI
    OPI --- ---
    MAR_TINA: ještě by se dalo vyzkoušet množství vody...moje mamka mi vždycky říkala těstoviny potřebují prostor ale brambory stačí mít ponořené a já osobně jim trošku víc prostoru dávám protože mi přijde že jak se voda trošku odpaří tak má tendenci tam víc tvořit tu pěnu xD
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Asi nás čeká týden pokusů. Do horký, do studený, s poklicí, bez...

    Jako byl tu rok, kdy byly hnusný brmabory i z obchodu i v hospodě, protože pokud my v Polabí vypěstujem blbě, tak vypěstují blbě všichni i Přeměřice nad Jizerou :). Sucho a horko jim nedlěá dobře.
    Ale letos není důvod.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam