• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BAAL: chuťově důraznější je pak z žitné chlebové mouky, a když ho právě necháš přes noc v lednici a po vyndání z lednice vyndáš, nech ho odležet tak hodinu na lince - uvidíš, jak se ta chuť rozleží
    R. zase psal, že je na něj ta kyselost kvásku docela výrazná ,-)
    BAAL
    BAAL --- ---
    ILLUZE: Je fakt super, moc dobrej, kurka křupavá, vnitřek vláčnej, super chleba.

    Jen jsem možná naivně doufal v případě použití kvasu, že bude mít nakyslou chut podobně jako muj milovanej chleba z praktiky a to nemá. Nevím zda je to zdrojem kvasu? Podobně jako u spontáně kvašeného piva, že záleží kde a jaké kultury si nachytáš? Nebo je to o mouce, aby kvasnice měli co zřát a když mají hodně jednoduchých sacharidů, naopak když je tam větší množství složitých, které nezpracují tak zůstane větší hutnost?
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    ILLUZE: delal jsem i z veprove plece a taky to bylo v cajku. Podstatne mene tuku, ale suche to nebylo.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    DAVE_PAGE: ty jo, jak moc nemusím prorostlé maso, podle tvých fotech bych si to fakt dala, ách...
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BAAL: jsem byla napjatá, jak to dopadne ,-)

    děkuji :))

    chutná?
    SIBILLE
    SIBILLE --- ---
    ILLUZE: Mohu poprostit recept? Třeba do zprávy :)
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    Krkovicka ala porcheta s hromadou cesneku a fenyklu uvnitr

    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    ZOOEY: jo, lednice tam je, a paní ráda poradí :)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    ZOOEY: ja uz ztracim prehled, co je otevrene, tak jsem koukala i na eshopy;) dp Slona rada zajdu, nemam to dáeko, dik!
    ZOOEY
    ZOOEY --- ---
    SARAJ: jasné, MS je taková spis limitovaná verze v kamenném obchode, příhodně umístěna v centru, když to není na výjezd do sapy. v tomhle srovnání. (e-shopy mi vubec nepřišly na mysl)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    ZOOEY: dekuju, koukala jsem jeste na eshop chopsticks.
    ZOOEY
    ZOOEY --- ---
    SARAJ: ze sekce 'necerstvych' surovin by mohli mít základní slušnej vyber u modryho slona (nakonec mají i pastovany směsi koření do tohoto typu polivek pěkně podle druhu)). mají sušený koření typu kafrovy list a možná nakej základ cerstvejch v lednici dle situace (možná citronová tráva, posvátná bazalka). (nevybavuju si, jestli je ve vinohradský pobočce lednice))
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Já si dneska upekl kus plecka...

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Symfonie chutí ,-)
    Kuře z domácího chovu naložené ve směsi s javorovým sirupem a brambory s česnekem a chilli ❤️

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Krůtí kapsa plněná slaninou, olivami, bazalkou a sušenými rajčaty na salátu z červené čočky, koriandr k tomu pasoval.
    Polévka -hodně smetanový krém z pečených batátů, mrkve a trochy hokkaida se zázvorem. Vsyp jsou restované nudle ze slaniny a italské dušené šunky.



    QUANTI
    QUANTI --- ---
    Fotka mizerná, neumím fotit jídlo, ale včerejší oběd byl fajn - tuňák podle Pauluse :))
    Steak z tuňáka se středozemní zeleninou | Kuchyně Lidlu
    https://kuchynelidlu.cz/product/steak-z-tunaka-se-stredozemni-zeleninou

    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    Nedělní snídaně.

    SARAJ
    SARAJ --- ---
    Mate nekdo vymazleny recept na tom yum, prosim? A kdyby i doporuceni, kam pro suroviny v Praze, tak budu rada. Predpokladam Sapa..
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Právě tu voní ,-)
    Olivové tyčky.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Hovězí veverka na mrkvi s hráškem, dnes nebyl čas na složitý vaření.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam