• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    KOC256: Vaření je chemie. :-D
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOCHANSKA_CH:
    Jak to čtu, tak mi to zní strašně chemicky :D
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MAR_TINA: Svařila jsem s erythritolem pytlík mražených borůvek a rozmixovala je gravitačním sýrem, kterej dělám smícháním hustého domácího kefiru se smetanovým viili jogurtem, rovněž domácím a dám do perlanu vykapat. Vznikne probiotický základ podobný lučině na slané aj sladké věci, v lednici vydrží hodně dlouho díky všem těm laktobacilům a dalším mikroutům, co tam tolik nepustí škodné patogeny.
    Šlo by to i z tvarohu a trochy smetany.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KOCHANSKA_CH: rozepíšeš se o tom dezertu, viď.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Páteční ryba je treska obecná pečená v papilotě, aby nebyla suchá, jak to tresky dovedou. Přílohou je smetanový pórek s koprem a špenátem a brambory.
    Polívka zeleninová ze zbyků v lednici, dezert je borůvkový krém z kefírového sýru.









    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Lilek opět na scéně, ale nějak jsem mu od loňska přišla na chuť ,-)
    S kvalitní slaninou, mozzarellou, chilli, kozím sýrem a salátem.

    KOC256
    KOC256 --- ---
    DYDY1: Ryze mi uz dosla. Stejna jeste zustala :). Pokud to nesezeru na snidani, tak taky bude obec :). Asi s bramborem...
    DYDY1
    DYDY1 --- ---
    KOC256: ne ne, jenom to stehno a rýži a zítra to mam i k obědu : (
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DYDY1:
    I ty rajčata? :)
    DYDY1
    DYDY1 --- ---
    KOC256: : D já mněl to samé
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Večeře...

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    A v neděli večer se prasilo ,-) francouzské kváskové bagety ještě teplé s tvarůžky :)

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Dnes candát s rýží a passatou s olivami a bazalkou.

    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    Kvasek mam jenom jeden, krmim ho zitnou cz pernerkou a kdyz chci neco sladkeho nebo vylozene bily chleba, tak si odeberu a prekrmim...
    SIBILLE
    SIBILLE --- ---
    MUTHA: Díky za inspiraci! Donutilo mě to poprvé v životě zkusit udělat kimchi a výsledek je nad mé očekávání :-)
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    mě pšeničný vždycky umřel, ale teď se pečlivě starám o špaldový a je s ním velká radost :-) a ten jedu taky z cz.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    GENEVIEVE: jj, nápodobně u žitné :)
    ale u pšeničného to tak nějak nebylo ono
    na stranu druhou - ten potom používám na francouzské bagety, tak proto mi to možná nesedí
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    ILLUZE: případně žitná celozrnná. Já svůj kvásek krmím už vlastně jenom cz, přijde mi, že mu vyhovuje nejvíc.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BAAL: chuťově důraznější je pak z žitné chlebové mouky, a když ho právě necháš přes noc v lednici a po vyndání z lednice vyndáš, nech ho odležet tak hodinu na lince - uvidíš, jak se ta chuť rozleží
    R. zase psal, že je na něj ta kyselost kvásku docela výrazná ,-)
    BAAL
    BAAL --- ---
    ILLUZE: Je fakt super, moc dobrej, kurka křupavá, vnitřek vláčnej, super chleba.

    Jen jsem možná naivně doufal v případě použití kvasu, že bude mít nakyslou chut podobně jako muj milovanej chleba z praktiky a to nemá. Nevím zda je to zdrojem kvasu? Podobně jako u spontáně kvašeného piva, že záleží kde a jaké kultury si nachytáš? Nebo je to o mouce, aby kvasnice měli co zřát a když mají hodně jednoduchých sacharidů, naopak když je tam větší množství složitých, které nezpracují tak zůstane větší hutnost?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam