• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Jsem si otevřela Štědrý den od Erbena a tam taky žádný bramborový salát a kapra nenašla :)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MOODYCAT: U nas taky hrachovka, vlivem vychodnich cech. Zapadoceska vetev sverepe trva na rybi
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    MAR_TINA: U nas hrachova :). (Nyni Praha, mix Ceske Budejovice a Ostravsko)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOVOVAMINCE:
    Tak polévku chápu. Ale kolem kaprů se dělá haló na celostátní úrovni / televizi... Tak nikdy jsem to nevnímal tak, že některý kraj to má úplně jinak od základu...
    KOVOVAMINCE
    KOVOVAMINCE --- ---
    MAR_TINA: Na Těšínsku se zase jí zelňačka nebo hrachová.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KOVOVAMINCE: rybí co? Na Vánoce se jí kaldoun, u nás kachní, jinde husí, v nouzi krůtí.
    KOVOVAMINCE
    KOVOVAMINCE --- ---
    KOC256: Není. Stejně jako se všude nejí rybí polívka ;)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ANDREJKA: Zkus polský bigos, jestli ho ještě v repertoáru nemáš.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KOC256: nene, tady opradu kapr není běžný. Během roku jo, na Vánoce spíš ne. Dokonce kádě a prodej na náměstí začaly až dlouho po revoluci. Asi ho někde prodávali (v sádkách?), ale ne všude.
    Když ryby, tak tu jíme říční.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MAR_TINA:
    Nechtěl jsem se tě dotknout. I v tom rádiu to prezentovali, že kapr je "normální" všude v česku. :)
    FAT
    FAT --- ---
    MAR_TINA: Zajíce na černo jsem neměl už ani nepamatuju... Velká dobrota!
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KOC256: pche náhražka!
    Tady v mělnickém Polabí se kapr nejí, to jedí náplavy. Bílá vinná klobása na Štědrý večer. Na svátky někdy husa nebo kachna, ale nejlíp králík (zajíc) s černou omáčkou.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ANDREJKA: jo žur. Jako u krkonošského kysela. Kvásek mají pekárny a mražený mají už v Lidlu, rozmíchá se ve vodě, 200 g na litr vlažné vody a je to ono.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MAR_TINA:
    V rádiu jsem slyšel, že na Královehradecku je oblíbená náhražka pro ty co nejí kapra na Vánoce bílá (vinná) klobása. Což mi přišlo úplně WTF, proč zrovna HK a proč zrovna bílá klobása :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ANDREJKA: Nevařím z polotovarů, teda uzeninu a sterilované zelí kupuju, ale jinak ne.
    Bílou klobásu tady v polabí řezníci mívají, zejména kolem vánoc. Nebo bych se nerozpakovala koupit německé bílé buřty.
    MISHACZEQ
    MISHACZEQ --- ---
    MISHACZEQ: jen nevim proc se to tak blbe otocilo, sorry
    MISHACZEQ
    MISHACZEQ --- ---
    SARAJ: vcera jsem mela u tchyne tuhle polivku a chystam se na ni taky, je skvela

    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MAR_TINA: :D hele, uplne v klidku, dneska k snidani luxus vajicka - nastrouhany cerstvy kren, horke maslo, vajicka akorat - do misky, rozmackat.. blaho. Fotka - nemozna vec:D
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    A já ráda vařím podle Poláků z https://www.kwestiasmaku.com/
    Polská kuchyně není tak výrazná a cizí, tak to chutná i konzervativnímu mužovi a je to docela "neprofláklé".
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    JENDAZCB: přesně to jsem potřebovala díky moc.

    Teda díky díky všem, na týden dva už mám co zkoušet.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam