• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    REGIS: na bezvaječné korpusy jsou recepty na stránkách veganotic.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BONEMINA: 1/2 kg bílých fazolí propláchnete a necháte stát přes noc ve vodě.
    Cca 2-2,5 hod. před obědem nakrájíte nadrobno 1 menší cibuli a 15 g kvalitní slaniny. Tu opražíte na 2 lžících oleje. Přidáte 1 středně velkou nadrobno nastrouhanou mrkev a jemně ji opražíte. Následně přidáte propláchnuté fazole. Směs posypete lžící majoránky, pepře dle vlastní chuti, lžičkou papriky, 2 drcenými stroužky česneku (nebo 1 lžičkou naloženého) a zalijete cca 3/4 l vývaru (nebo vody, ale vývar je prostě lepší), množství, aby bylo cca 1 cm nad povrchem fazolí. Dusíte na mírnou teplotu pod pokličkou cca 2 hod. (průběžně kontrolujete, aby se fazole nepřipálily). Následně je promícháte, přidáte jednu 12 % smetanu a teprve teď osolíte.
    V závěru přidejte lžíci nakrájené zelené petrželky a jemně promíchejte.
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    ILLUZE: bile fazole na smetane zni jako neco, k cemu potrebuju recept, prosim.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Bílé fazole s petrželí na smetaně s Anguso klobásou.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Česnečka s petrželí, medvědím česnekem a tahavým ementálem.
    Vykostěný králík pečený v pršutu na dijonský způsob, mandlový knedlík.



    REGIS
    REGIS --- ---
    Zachraňte mě prosím! :) Potřebuju vyrobit bezvaječný a bezoříškový (bez kokosu, bez sezamu...) světlý dort. Trochu se bojím, jestli je to vůbec možné aby zároveň měl nějakou chuť. Máte někdo ověřený recept prosím?
    WRKB
    WRKB --- ---
    KOCHANSKA_CH: Paleo?
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    SARGO: já přidávám ještě česnek a je to teda moc dobrý :-)
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    Chapu, ze se s Gordonem opakuju, ale on ma ty kucharky tak vychytany, ze da i naprostymu jelitu pocit, ze umi varit :-).
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    SARGO: Nakrajet na hranolky, omatlat v soli, pepri, uzeny paprice, pripadne cayennskym pepri a louzi olivovyho oleje, vyskladat na plech, a strcit do trouby. Nejlepsi hranolky ever. K tomu
    BBQ Brisket with Crunchy Coleslaw & Sweet Potato Wedges | Gordon Ramsay
    https://www.youtube.com/watch?v=ba0ZtkXu9R4


    Pripadne ted budou roztomila velikonocni mladatka, tak se da s batatama
    Moroccan Lamb With Potato & Raisins | Gordon Ramsay
    https://www.youtube.com/watch?v=Mxu1UOrvdJQ


    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    POHODAVOLE: musela jsem ti to olajkovat, i kdyz nejim veprovy!!!

    Krasny!
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    FRENNET: Ano, protože se mouce vyhýbám.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    KOCHANSKA_CH: to baleni v mandlich. Mam tomu rozumet tak, ze misto klasicke mouky davas mandlovou?
    SARGO
    SARGO --- ---
    APRILMOUSE: Samotná batátová kaše je ošemetná, ale doporučuju přidat kus batátu do normální bramborové. Dokonalá kombinace :-)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    POHODAVOLE: Krásná práce!
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Zkousel jsem buckovy zebra sest hodin na 80 a byly luxusni. To co vypada jako spalenina, je cibule, ktera byla super :)



    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Páteční ryba - smažený candát balený v mandlích s parmezánem s lehkým bramborovým salátem.

    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    Zbytek jsem dneska trochu provarila jeste, pridala rejzi a maso v jogurtu a furt dobry

    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    KASUMI: ta prvni kucharka, co napsala
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ACIDQA: Kamu?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam