• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    BERUSKA_CA: dala bych si ramen.. asi o vikendu prubnem misku..
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    Co spiz vyvrhla.
    Spenat je od kamaradciny babicky, pestuje ho v Australii na zahradce. Pripraveny s cernym cesnekem, ktery rozhodne stoji za pozornost.

    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    KOCHANSKA_CH: M&S mate, zkus kouknout po tomhle. Vypada a chova se to jako normalni mouka.

    SARAJ
    SARAJ --- ---
    KOCHANSKA_CH: ja mam nejradeji karlovarsky a bramborovy - jakoze fakt z brambor:D jenze ja ceskou klasiku prakticky nevarim, omacky proste moc ne e, mno. Nicmene snim o vypeccich se spenatem.. hmm:D
    A zpatky do reality HO a rychlych obedu, ze..kruti prso se zeleninou a chilli pastou, kus kus se zbytkem cocky a tradicne - rukola s horcicno- jogurtovou zalivkou.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    VALENTINA: Pšeničnej knedlík bude vždy nejchutnější, ostatní jsou napodobeniny. Zkoušela jsem i LC lučinový knedlík, ten chutnal jak hubka na nádobí.
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    KOCHANSKA_CH: já jsem se pokusila uplácat cosi z bezlepkové směsi na houskové knedlíky a bylo to skoro nepoživatelné...nevím, jestli to tak mělo být nebo jsem tak levá:)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    SARAJ: Já jím jen domácí mandlový, ty nekoupíš.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    KOC256:
    KOCHANSKA_CH: ja prave kupovany fakt ne e, takze kdyz uz, tak uz, mno.
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Mmm dneska se zase máme :) Beránek je tvarohový od Cuketky, je výborný a ověřený :)

    KOC256
    KOC256 --- ---
    FAT:
    mám to stejně (s těmi recepty).
    FAT
    FAT --- ---
    KOC256: Když jsem zůstal sám, zkusil jsem si knedlíky několikrát koupit. Asi 4x. A na doporučení. Nic z toho mi nechutnalo, tak jsem sháněl recepty. Teprve až třetí mi chuťově vyhovoval a tak se ho držím. Ale jako normální chlap si recept nepamatuju a tak pokaždé, když se k tomu odhodlám, tak s papírem...
    ;-)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Hovězí, tažené v pomalém hrnci se zeleninou.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    SARAJ: Občas se vybičuju, koupím rohlíky a uplácám karlovarský knedlík pro ostatní spolustolovníky, sama je nejím. A teď jsem je k velikonoční kachně zbaběle objednala na Scuku. :-)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SARAJ: Mamka vzdy delala knedliky pekne rucne. A byla to uplne jina luga nez tyto kupne. Ale ja se spise soustredim na to hlavni jidlo...
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    KOC256: vypada to luxusne!! Ja se snad hecnu a spacham doma knedlik, ano- jedno z jidel/ priloh, ktere nevarim, ale desne se na ne tesim v hospode:D
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    Ramen (kurokage mushrooms)

    KOC256
    KOC256 --- ---
    Moc fotogenicke mi to neprijde, ale dobre to bylo mno…

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    SARAJ: Dobrej tip!
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    Pondeli - lusteniny;)
    Beluga mne fakt bavi, tentokrat jsem v mixeru podrtila na kasi rajce, cibulku a cesnek, smes dala na panev s bylinkama, lehce probublat, zamichat s uvarenou cockou. Rukola s citronovo/horcicnou zalivkou a po dlooouhe dobe parek:D takovej necrcaci obed na HO.

    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Já včera dělal improvizovanou 'stew' v papiňáku. Kližku s mrkví, celerem (bulvou), cibulí, bramborem, fenyklem na velké kusy.
    Podlil jsem to cabernetem, přidal trochu hovězího vývaru, pepř, tymián, jalovec, nové koření, bobkový list, mletý zázvor.
    Všechno tak nějak od oka, včetně času - nechal jsem to asi hodinu. V půlce filmu jsme už měli hroznej hlad (tvl, to je taky nápad, pustit si hladovej Tanpopo), tak jsme se do toho pustili.

    Ani jsem to nefotil, protože to vždycky vypadá hrozně nevzhledně (nebo to prostě neumím naaranžovat a nafotit), ale miluju to měkoučký maso.
    Někdy dávám celer řapíkatý, petržel... asi bych měl zkusit houby.

    A dneska to bylo ještě lepší.

    Tady takový vymazlenější varianty, který mám taky rád:
    https://sortedfood.com/recipe/braisedbeefpasta
    Jehněčí na rosé, medu a rozmarýnu | KITCHENETTE
    https://kitchenette.cz/clanek/108-jehneci-na-rose-medu-a-rozmarynu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam