• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    KOCHANSKA_CH: diky, tak to ma mama podle me jinou radu...
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    CMLKA: Taková blbost. :-)

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Špenátová amoleta s hovězím chilli.

    CMLKA
    CMLKA --- ---
    KOCHANSKA_CH: jee co znamena poklice jde odlizit na ucho? Mama je ma asi 20 let a v zivote jsem toto nevidela a ona to podle me ani nevi :)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Vepřová panenka s batátem a dipem z ředkviček a brokolice.

    BALAENA
    BALAENA --- ---
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    BALAENA: U mě to má obří problém, nemám v kuchyni šroubovák, su houby hospodyňa. :-)
    Zlatý pánve s click systémem. :-)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    KOCHANSKA_CH: mně už párkrát neplánovaná potřeba dát do trouby zepter nastala. jen říkám, že to nebylo neřešitelné
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    BALAENA: Pro tuto potřebu mám pánve s oddělávacím držadlem.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    KOCHANSKA_CH: když mám jo potřebu dát hrnec nebo dvouuchou pánev do trouby, za půl minuty mám plasty z uch odšroubovaný. jen s pokličkou je to horší, tam musí zaskočit staniol
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MISHACZEQ: Vaří se v nich úplně normálně. Přistěhovala jsem se k nim a není důvod je dávat pryč. Ocelová pánev na maso je skvělá, když chceš přípek na budoucí omáčku. Odklopené poklice jdou odložit do uch na hrncích. Ucha jsou docela dobře izolovaná plastem, ale to znamená, že nejsou použitelná do trouby. Hodně využívám i kombo na vaření v páře.
    MISHACZEQ
    MISHACZEQ --- ---
    Mám takovou prosbu, kdyžtak mi napište do pošty pls. Mamka vyhrabala doma Zepter hrnce, že je nechce. Jsou starý, ale nikdy se v nich pořádně nevařilo. Má to nějaký výhody nebo se toho mám zbavit? A prý se v tom vaří nějak jinak. Nemůžu o tom najít nějakej kloudnej článek jinde krom jejich stránek. Předem děkuju
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Mleté menu. Gulášovka a boloňské ragú s grusetkama.


    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Nope :)

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MAR_TINA: To není kostka Lega? :-)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CMLKA: z flying tygera :) chapadlo v japonským ginu musí být.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    MAR_TINA: a chapadlo z chobotnice?? ;)
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    NAGASAWA: Plus ještě tři lžíce Mirinu

    Tonjiru (Pork and Vegetable Miso Soup) 豚汁 • Just One Cookbook
    https://www.justonecookbook.com/tonjiru/
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    BAAL: Jasan. Na tři hodiny jsem dal bok bez kosti do mrazaku, aby se dal krájet na tenký proužky a potom sel do hrnce. K němu jsem orestoval dvě brambory, dvě kedlubny, daikon ředkev, bilou ředkvicku, dvě mrkve a sezonní kořenovku. Lepší je ta sladší. Pak jsem přidal houby shiitake, hlívu a přidal jsem do výšky zeleniny 700 ml vývaru Dashi no moto (mají je v ShinFood, anebo na susi.cz atd) Na zaver jsem primichal cca 3-4 lžíce shiro miso pasty, aby neprošla varem. Příště tam dam i konnyak (to je ta zelatina, kterou tam šéf trhá v prvních třech sezonách na kousky) ale ten je teprve na cestě.
    BAAL
    BAAL --- ---
    NAGASAWA: Mas k tomu seznam? Vypada to na orestovany bucek, korenovka a miso pasta?
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    SARAJ: :) je nás evidentně víc. Taky jsem si oddychl.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam