• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    KOCHANSKA_CH: tu kulajdu závidím... u nás to jím jenom já a pro jednoho to nemá smysl dělat. :(
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    V neděli kulajda, a pokračování v trendu měkkých jídel, masové koule s květákovým pyré vytuněným mascarponem, tzatziky a meloun s okurkou v salátu s citronem.

    BAAL
    BAAL --- ---
    KASUMI: Jj samozrejme, takto je to hezke cviceni na tema uvarit neco noveho atd, veganstvi je saskarna to bych ji utopil
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    BAAL: Odvaznej :) nejde tak o to nejist, ale zvladnout si to vse pripravit a zajistit, coz muze byt prave u masozravce ta problematictejsi cast.. to vidim, kdyz drzime whole.. po tydnu me to neustaly vareni a pripravovani ahead zacne desne lezt na nervy:))

    Vajicka muzes? Pac bez nich by to bylo jeste o stupen protivnejsi
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    BAAL: Do toho hare krisna jsem chodivala pred 15 lety obcas na obed a chutnalo.. jednou za cas to nebylo zly:) mela jsem desne rada jejich sladky catni
    KOC256
    KOC256 --- ---
    BAAL:
    vdej to a bude to nejlepší co můžeš udělat :-).
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    BAAL: Tak mrte zeleniny narves do “zapeceny neco”. Kvetak, brokolice, lilky, cukety…vsechno se da zapect a je to prakticky vzdycky dobry :).
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    TRISSIE: Miluji je s cuketou a mozzarellou :)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ILLUZE: a zrovna lasagne se dají moc dobře udělat ve vegetariánské úpravě, krom špenátových třeba s rajčatovou omáčkou a grilovanými lilky a cuketami :-)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Vepřová panenka s brambory s česnekem a zeleninou.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    A než to začne, tak jedny lasagne ,-)

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BAAL: Hele, víš co?
    Tak sem nahoď termín a můžeme si tu v rámci toho měsíce nahazovat tipy.
    Pro rodinu budu dělat maso, ale dá se to kombinovat ,-)
    BAAL
    BAAL --- ---
    ILLUZE: Ja chodim celkem pravidelne do Dhaba a jak jsem psal dole mam to tam rad:-)

    Nedavno jsem byl na pruzkumu v nejake hare krishna kousek od revolucni a tam to totalne postradalo chut, ale zato ta rachiticka teta v sari mela nejlepsi makovej kolac co jsem jedl za dlouhou dobu:-)
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    BAAL: Objednal bych si 10 krabic japonskyho curry, nedal bych do něj kuřecí stehenní řízky a vystacil bych si s ním celej měsíc

    House Foods Java Curry extra pálivé 185 g | Susi.cz
    https://www.susi.cz/vyrobek/house-foods-java-curry-extra-palive-185-g/
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BAAL: Není od věci navštívit vegetariánskou restauraci a tam se inspirovat :)
    Na Letné byla boží, do té doby jsem krčila nos a najednou člověk zjistí, že se dá spotřeba masa slušně minimalizovat a přitom se i občas dost přežrat, jak je to dobré ,-)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    SAMOUT: Ale houby, luštěninové placky, burgery, zeleninová rizota a krémy, zapečený lilek či houby, těstoviny v yx úpravách, kombinace se sýry… je toho hafo ,-)
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    BAAL: https://www.mycookingdiary.cz/recepty/ má tam i zajímavá vege jídla
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    SPIKE411: Tajin , curry.... Takovy to kdyz zjistis, ze ses u bemasejch jidel bez Asie a Afriky celkem v prdeli :-). Akorat bych senonendamy musel zeptat, jeatli se pocita i rybi omacka a krevetova pasta, thajsky curry proste bez toho neni ono.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    BAAL: Vůbec bych se toho nebál. Žádný expert na práci se surovinami taky nejsem, dělám zeleninový tažín, květákový curry, cizrnový curry chana masala… občas to tam sypu od oka nebo v záměrně větším množství, než říká recept… a zatím to dopadlo vždycky znamenitě. :)
    (Ať už to má chutnat jak chce. :D)
    ANDREJKA
    ANDREJKA --- ---
    BAAL: kucharky / stranky green kitchen stories
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    BAAL: Obecně poradím Pinterest - chodím se tam inspirovat velmi často, najdu si podle konkrétní ingredience/ země/ úpravy.. vždy najdu něco dobrého :).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam