• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GENEVIEVE: :)))
    Snažím se likvidovat zásoby z mrazáku a mám rybízu rozhodně víc, než kolik sníme marmelády v dalších 5 letech.
    Tak tohle je v podstatě marmeláda, ve které je část ovoce nahrazena čokoládou (jo, zásoby lindt na vaření taky chtěly redukovat :)).
    Tady konkrétně 800 g rybízu, 200 g hořké čokolády, 350 g cukru, gelfix 3+1. Je to čokoládové a pořád hodně ovocné. A i dost kyselé, rybíz prostě je.
    Vyzkoušeno u višní, že tam je už hodně znát 100-150 g čokolády na kilo ovoce.

    Jo a kdo to budete dělat, nestavět na víčko. Pořád víčkem nahoru do vychladnutí, ono to chytne. Má to za tepla jinou konzistenci než marmelády a vesele to proteče závitem.
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    MAR_TINA: copak to je ten čokorybíz?
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MOODYCAT: Ale prosím, řeklo dnes sluchátko k obědu ,-)

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Dnes hotovo. :)

    ARMADA
    ARMADA --- ---
    ACIDQA: ♥
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    Marinovana krepelci prsicka (ve dve rano na rohliku v zachran jidlo za 60,- :) pecena s cuketou, zampionama a rajcaty. Brambory peceny jen s uzenou pprikou, soli a petrzeli.

    Dobry to je.
    Bylo.

    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    APRILMOUSE: máš nádherný talíře!
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    APRILMOUSE: Díky ;-)
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    APRILMOUSE: Prosím té, dávala jsi pod tu zeleninu nějakou omáčku?
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Pro mé mlsné muže buchtičky se šodó, pro mě salát (poté, co jsem jednu, dvě, tři, maximálně šest buchtiček zkušebně namočila do té dobroty :D a než se to dopeklo, tak jsem ještě uplichtila rychlou kulajdu na večeři a k ní celoznné rohlíčky s chia. A končím. Padla. V kuchyni mě nikdo nejmín do pondělí neuvidí :D

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Mám z toho takovou radost.. :D Jsou to jak moje dětičky. Medicinbaly teda hamburgerové bulky dotažené k dokonalosti :) Miluju konvektomat!

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Nevím, co furt vařit, zejména když je manžel ....konzervativní.
    Rizoto, školní pravé.
    Krůtí prsa bez broskve.

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Začaly prázdniny a ja opět na brigádě v hospodě :-) Dnes byl požadavek na rattatouille, prý "staci to nakrajet na kostky". To urcite 😂 i kdyz mi to teda docela dalo :-) Plná varnice a nezbylo vůbec nic.

    KATRIX
    KATRIX --- ---
    Pečený pstruh v troubě na másle, česneku a provensálském koření s cuketou, mrkví a k tomu vařené brambory + salát z polníčku, ředkviček, rajčat, okurky, mungo klíčků a černých oliv.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Zatím nehezké cosi :)

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GEISHA: už se vaří :) ale čistit nakonec kilo angreštu je za trest.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GENEVIEVE: spíš bych zkusila nějaké chutney nebo jinou pikantnost.
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    MAR_TINA: buď marmeládu a nebo já teď dělala klasický drobenkový koláč a bylo to super :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam