• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    MAR_TINA: To by mi umelo zprijemnit zimni vecer!
    WERKA
    WERKA --- ---
    KOCHANSKA_CH: U nás švestky s kakaem nezaujaly, takže myslím, že by nenadchlo ani MAR_TINA:.
    Já rybízové marmelády docela úspěšně uplatňuji jako dárek - kamarádky jsou za ně rády na linecké, bo domácí jsou výrazně lepší než to co se prodává pod názvem "Linecká směs" (a jednodruhové rybízové marmelády prý zhusta mívají zrníčka, což do slepovaného cukroví není ideální).
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MAR_TINA: Zkoušela jsem povidla s kakaem, nebylo to špatný.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GENEVIEVE: :)))
    Snažím se likvidovat zásoby z mrazáku a mám rybízu rozhodně víc, než kolik sníme marmelády v dalších 5 letech.
    Tak tohle je v podstatě marmeláda, ve které je část ovoce nahrazena čokoládou (jo, zásoby lindt na vaření taky chtěly redukovat :)).
    Tady konkrétně 800 g rybízu, 200 g hořké čokolády, 350 g cukru, gelfix 3+1. Je to čokoládové a pořád hodně ovocné. A i dost kyselé, rybíz prostě je.
    Vyzkoušeno u višní, že tam je už hodně znát 100-150 g čokolády na kilo ovoce.

    Jo a kdo to budete dělat, nestavět na víčko. Pořád víčkem nahoru do vychladnutí, ono to chytne. Má to za tepla jinou konzistenci než marmelády a vesele to proteče závitem.
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    MAR_TINA: copak to je ten čokorybíz?
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MOODYCAT: Ale prosím, řeklo dnes sluchátko k obědu ,-)

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Dnes hotovo. :)

    ARMADA
    ARMADA --- ---
    ACIDQA: ♥
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    Marinovana krepelci prsicka (ve dve rano na rohliku v zachran jidlo za 60,- :) pecena s cuketou, zampionama a rajcaty. Brambory peceny jen s uzenou pprikou, soli a petrzeli.

    Dobry to je.
    Bylo.

    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    APRILMOUSE: máš nádherný talíře!
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    APRILMOUSE: Díky ;-)
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    APRILMOUSE: Prosím té, dávala jsi pod tu zeleninu nějakou omáčku?
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Pro mé mlsné muže buchtičky se šodó, pro mě salát (poté, co jsem jednu, dvě, tři, maximálně šest buchtiček zkušebně namočila do té dobroty :D a než se to dopeklo, tak jsem ještě uplichtila rychlou kulajdu na večeři a k ní celoznné rohlíčky s chia. A končím. Padla. V kuchyni mě nikdo nejmín do pondělí neuvidí :D

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Mám z toho takovou radost.. :D Jsou to jak moje dětičky. Medicinbaly teda hamburgerové bulky dotažené k dokonalosti :) Miluju konvektomat!

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Nevím, co furt vařit, zejména když je manžel ....konzervativní.
    Rizoto, školní pravé.
    Krůtí prsa bez broskve.

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Začaly prázdniny a ja opět na brigádě v hospodě :-) Dnes byl požadavek na rattatouille, prý "staci to nakrajet na kostky". To urcite 😂 i kdyz mi to teda docela dalo :-) Plná varnice a nezbylo vůbec nic.

    KATRIX
    KATRIX --- ---
    Pečený pstruh v troubě na másle, česneku a provensálském koření s cuketou, mrkví a k tomu vařené brambory + salát z polníčku, ředkviček, rajčat, okurky, mungo klíčků a černých oliv.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Zatím nehezké cosi :)

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GEISHA: už se vaří :) ale čistit nakonec kilo angreštu je za trest.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GENEVIEVE: spíš bych zkusila nějaké chutney nebo jinou pikantnost.
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    MAR_TINA: buď marmeládu a nebo já teď dělala klasický drobenkový koláč a bylo to super :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam