• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    NAGASAWA: proč ne, stejnou službu by udělala třeba krupička nebo strouhanka. ale prostě nevím proč. když se to vaří dýl než hodinu, tak se fazole začnou rozpadat a zahuštěno je až až
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    PALEONTOLOG: na zahustovani jsem zacal pouzivat par lzicek Frijoles Refritos - fazolovy pasty z Alberta. Je to trochu prasarna, ale funguje to.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    POHODAVOLE: ti nevím, tohle si dělám od puberty a v životě by mě nenapadlo prznit tolik druhů papriky dohromady (chipotle ze 3, smoked, čerstvá jalapeno). taky jsem se zasmál, když tam dala nejdřív k základu tomatovou pastu a pak k rozvaření konzervovaný rajčata. ale zajímavý je to kakao, javorovej syrup, to jsou nativní přísady. zahuštění moukou považuju za hřích. limetka je zajímavá, ale jestli to tam musí dát, protože to kráva překořenila, tak za mě radši nepřehánět množství koření a okyselit velmi decentně.
    jinak fazolovej kotlík s paprikou vypadá vždycky stejně (dobře).
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Nevypada to vabne, ale je to luxusni. Maso neni treba. Inspiroval jsem se tu:

    [CUBICULA @ Varime s LASKOU - vegetariansky jime, pijem, hodujem... Ale hlavne varime NO MASO]

    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    Naše aktuální večeře s dětma... (Muž večeří už na 18h)
    My tři máme klasiku salát: rajčátka, ledový salát, mozarella, tuňák, vajíčka, makový olej, olivový olej, lžička pesta, sůl.... (vyhrálo to nad carbonara : ))
    Malá má těstoviny s pestem.

    BAAL
    BAAL --- ---
    Pan Cuketka, říkal, že je dnes zase den na drobenkovou buchtu a mužu zodpovědně prohlásit, že ji má lepší než paní s divným účesem:) Boruvky jsem neměl, ale mražená lesní směs imho taky dobrý.

    Borůvkový koláč
    https://youtu.be/Fwe6vE6_SBE


    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    KURE: no to jo... Hrozný práce :D, ale hrozně málo surovin, levný jídlo a dala bych si.
    KURE
    KURE --- ---
    GRANTORINO: dovolil bych si technickou. Napřed povídá, že se to může dělat z bezlepkové mouky, a pak vysvětluje, proč to tak intenzivně hnete a zpracovává,.... ano aby se aktivoval lepek.
    Jinak teda je to dost práce na placku:)
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    BAAL: jako tahle paní ukazovala jak dělá Indická parantha a teda super, kdyby to nebylo tak náročný na grif, který asi nevymyslim, tak to vypadá moc pěkně, jak to dělá :))
    Login • Instagram
    https://www.instagram.com/tv/B-RcTTrnF3E/?igshid=YmMyMTA2M2Y%3D
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    JAJITA: Dík, hospodská strava a přemíra alkoholu mi (asi) škodí. :-D
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    KOCHANSKA_CH: Ale to je mi líto, snad už je líp ;-)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    JAJITA: Kočanská se sice z dovolené vrátila už ve čtvrtek, ale v pátek si musela naordinovat půst o vodě. :-)
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    Kočanská je asi na dovolené, že nebyla páteční ryba :D
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    náhodné ranní uskupení přemětů na stole :)

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    část rodiny je na dovolené a já se snažím zpracovat, zavařit, zamrazit nebo sníst všechno, co zrovna dozrává.
    Cuketový nákyp a salát a ovoce.

    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    Zena za cert vi co dostala od zname marmosku broskev - spendlik, a je naprosto famozni.
    MEI
    MEI --- ---
    GEISHA: Jsou dostatečně vyzrále? Já teď dvakrát za sebou dělala mirabelkovy koláč a všichni jsme se oblizovali. Linecké těsto do formy a na to v dostatečném množství naaranzovat vypeckovane plody. Je to docela meditace, ale výsledek stojí za to - kolac vypada jako květina a chutná jako nejsladsi dzem. Pekla jsem na 200 stupňů cca 50 minut.
    WRIGLEY
    WRIGLEY --- ---
    taky ze spendliku delam zavareninu, ale chce to hodne vyzrale, ted je jeste brzo, ale kdyz je rozkrajis, vypeckujes a povaris s cukrem, tak to bude bomba sladkokysela zalivka na palacinky a podobne.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    GALE: Nejlepsi marmelada do lineckyho je kombo rybiz - malina :-).
    GALE
    GALE --- ---
    GEISHA: Je z toho dokonalá marmeláda do lineckého. Kam se hrabe rybízová.
    APPU
    APPU --- ---
    GEISHA: vypalit :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam