• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    BERRUNA
    BERRUNA --- ---
    BAAL: krásné to máš! 😍
    BAAL
    BAAL --- ---
    BERRUNA: Oloupané s ledovou vodou a je jako sníh

    #holkanavdavani

    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    ACIDQA: já dělám to samý! A je to dobro.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    ACIDQA: myslíme to samé :)
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    Prihodim rizoto s houbama a susenejma rajcata.

    (Az me nekdo bude chtit vyplisnit za ten strouhanej parmazan, tak byste meli vedet, ze ja ho takhle smelcuju doma do rizota vzdycky, protoze se pak dobre rozpousti v masle a dela takovy to dobry rizoti blemcani.)

    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    PRAASHEK: podle me je to trochu “navic”.

    Nevim uplne, o jakych enzymech pises a vodou je aktivujes… (?)
    Mandle se maci proto, ze se naopak zbavis tech enzymovych inhibizoru, ktere mandli chrani do doby, dokud nema dostatek vlahy a je pripravena klicit. Tim, ze se jich zbavis, tak jsou stravitelnejsi…

    Nevylucuju, ze mluvime o tom stejnym, jen jsem te nepochopila. (Cim vic to ctu, tim vic myslim, ze se shodujeme.:)

    Takze zpatky k tve otazce - staci jen ta horka voda a oloupat. Zabijes dve mouchy jednou ranou - budou stravitelnejsi a bez slupek. ;)

    (Nasleduje nevyzadany nyxi komentar jako odpoved na otazku, ktera nezaznela:
    Taky loupu, ale do jogurtu sypu se slupkou, protoze ta obsahuje vetsinu antioxidantu z cely mandle a je teda skoda se ji zbavovat, kdyz mi to nezkazi jidlo.)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    Když se tu projednává odstranění slupek - řeším teď slupky z mandlí. Na jednu stranu si chci mandle na pár hodin namočit kvůli aktivaci enzymů a pro lepší stravitelnost, ale taky z nich odstranit slupky. Což znamená zalít horkou vodou. Není pak to namáčení předtím zbytečné? Zatím jsem vždycky dělal buď jedno, nebo druhé.
    KAREN
    KAREN --- ---
    BERRUNA: Tak ona se odloupne, pak je ale chci odstranit - a vytahovat jednu po jedný je pro mě náročnej podnik, proto se ptám.
    BERRUNA
    BERRUNA --- ---
    KAREN: Já to mám vždycky v sítku a několikrát proplachuji, když je dávám klíčit, ta zelená slupka hodně změkne a buď se odloupne sama a nebo nechávám,…takže s loupanim úplně neporadím ;)
    KAREN
    KAREN --- ---
    BERRUNA: Já tam nechci ty zelený slupky - přijdou mi nahořklý, hůř stravitelný a není to celkově zrovna gastrozážitek...
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    KAREN: já je po vyklíčení koupu a protřesávám ve velký míse a ty slupky se ve větším mcožství samy oddělej, ale stejně to trvá tak skoro hoďku při naklíčení jedné celé zavařovací sklenice. Když to teda chci mít opravdu všechno bez slupek. 😅
    BERRUNA
    BERRUNA --- ---
    Mungo kličky a loupat? Tak já dělám asi něco špatně ;)
    KAREN
    KAREN --- ---
    BERRUNA: BAAL: Btw. když jste u toho loupání, neměl by někdo trik, jak se co nejrychleji zbavit slupek z naklíčenýho munga?
    BERRUNA
    BERRUNA --- ---
    BAAL: tak potom - se s tím drbej :D ale razantní rozdíl v tom opravdu není…jemnost tomu dodá hlavně tahini ;)
    BAAL
    BAAL --- ---
    BERRUNA: Jasně, ale oloupanej je pak jemnejší, to je stejné jako trik s ledovou vodou, nutné to není ale arabská babička by se potěšila:)
    BERRUNA
    BERRUNA --- ---
    BAAL: nikdy slupky neloupám, hezky se vždycky rozmixuji ;) hummus dělám dvakrát do týdne, to kdybych to vždycky loupala, tak,…

    PRP
    PRP --- ---
    Id Geisha tady v pulce února davala rucne psany recept na tvarohový koláč, ale nedari se mi jej dohledat. Nemáte ho někdo prosim?
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    Eh? 🤨
    BAAL
    BAAL --- ---
    ILLUZE: já něco vymyslím:)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BAAL: Nebyly by ty noky? ,-) Nebo ten falafel?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam