• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    POHODAVOLE: Vypadá dobře.
    BAAL
    BAAL --- ---
    Mno tak je to komplet, doufám že to Illuze a další bréci budou jíst, je to trochu divočina ale co už:) #holkanavdavani predstavuje ala mojito koláč základem je lemon cake, tvarohový krem z mátové pasty a rumová glazura.

    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Konecne jsem se vcera naucil gulas, se kterym jsem spokojenej jak chuti tak i barvou :)

    BERRUNA
    BERRUNA --- ---
    Zkoušel někdo prosím domácí Halloumi? Je třeba asi spíše plnotučné mléko, že? plus tedy citron - kolik zhruba? Podle toho jak se vysráží?
    BAAL
    BAAL --- ---
    Vedeli jste ze mata se dá s cukrem rozmixovat na takovou pastu? Aneb příprava má další díl ze série pečeme pro breci v práci:-)

    JUPIII
    JUPIII --- ---
    ILLUZE: Napovrch nasypat tenkou vrstvu samotné soli a zavíčkovat, rozhodně nevařit. Co si pamatuji z dětství.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ILLUZE: kompromisně bych to prohnala myčkou
    BAAL
    BAAL --- ---
    ILLUZE: Já něco klidně ukuchtim, ale děláš obří chybu:-)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BAAL: Ok, já peču, ty vaříš :-))
    BAAL
    BAAL --- ---
    ILLUZE: Buns?

    Momofuku | Cuketka
    https://www.cuketka.cz/?p=3732
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Dotaz - když děláte česnekovou pastu (česnek + sůl), jen to zavíčkujete nebo ještě zavařujete?
    Vůbec se mi do tepelné úpravy nechce.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BAAL: Jen netuším, co uvařit 🤷🏻‍♀️
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    FERRYH: Pomalu pečenej česnek nezhořkne, jde taky o teplotu. Jo jabka k tučnýmu masu dobře sedí, stejně jako něco kyselýho.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MAR_TINA: Rozmařile chladíme. Potřebuju vyprázdnit mrazák, mám objednáno hovězí z pastvy. :-)
    A s tím celerovým knedlíkem to zas taková nálož není.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KOCHANSKA_CH: v létě? Proboha, bydlíte v podzemním krytu? :)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    KOCHANSKA_CH: hmm, veprovej bok normalne nikde kolem v masnach u mne neprodavaji (zatracene Sudety!), ale zkusim se pozeptat znamych ... zkusil bych take nejakou improvizaci na to tve "tema" pomaleho peceni na vrstve cibule a cesneku ... s tim cesnekem se asi musi opatrne co? aby nezhorkl...
    mimochodem experimentoval jsem zapekani veproveho (na vepro-knedlo-zelo) s vrstvou jablek pod masem a bylo to take uzasne ... cesnek jsem v tehle variaci pouzil jen na nadivani v mase
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    FERRYH: Byl to vepřový bok, který jsem přes noc pomalu upekla na vrstvě cibule a česneku nakrojeným krupónem dolů. Pak jsem ho nechala trochu ztuhnout v lednici, aby šel krájet. Plátky jsem pak svázala zpět do tvaru a dala opéct do horkovzdušné fritézy pro barvu a křupavost. Z konfitované cibule a česneku jsem pak s výpekem, ze kterého jsem slila většinu sádla, mixla omáčku.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    KOCHANSKA_CH: ...kerej pak kousek veproveho to je? vypada naprosto uchvatne - ja pouzivam vetsinou peceni nebo kytu a je to trosku suche po vypeceni...
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Nedělní nuda.

    BAAL
    BAAL --- ---
    ILLUZE: v uterý pečem? Mám geniální dortovou vizi k vyzkoušení
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam