• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    ORAETLABORA
    ORAETLABORA --- ---
    Po dlouhém výletu na zahřátí....dýňová laksa. Volně inspirováno například podle https://annabanana.co/thai-style-pumpkin-laksa/ Doporučuju to vyzkoušet!

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Zimní zeleninová polévka.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Zimní rybí grilování na plotně. Mečoun, krevety a mušle svatého Jakuba, co jsou fskutečnosti nohy hlívy královské. Zelenina včetně pak choi s omáčkou ze sojovky, zázvoru, česneku a sezamového oleje. Sezamem jsem to zapomněla posypat. :-)

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    BRUKEV:
    BERUSKA_CA: Manipulují s náma! Ještě, že to nejím/nekupuju. :-)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    BERUSKA_CA: údajně je leden a proto který obchod nabídne dřív, u toho předvídavá hospodyňka minimálně jednou nakoupí (at mají pak klid). Minimálně jednou, protože to stejně děcka sežerou a pak se půjde znovu.
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    RUZOVYKOLOUSEK: Udajne se jedna o marketingovy tah. Jednu sadu zajicu a vajec koupis ted, jenze vule je slaba, sezeres, vydas se pro nove… pocet kol neni limitovan.
    Neznam nikoho, na koho to zabira, ale muze se jednat o vadu socialni bubliny.
    RUZOVYKOLOUSEK
    RUZOVYKOLOUSEK --- ---
    BERUSKA_CA: to je sleva na ty z minulého roku?
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    QUANTI: Kochanska jde s dobou. Fotka ze tretiho ledna:

    QUANTI
    QUANTI --- ---
    KOCHANSKA_CH: Tos mě chvíli donutila zpochybnit moji orientaci v čase 😅
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Což takhle dát si špenát? S omeletou z čerstvé hlívy. Bezmasý zelený čtvrtek.

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    KAREN: já nesnáším zázvor na jakýkoliv způsob, zase :D takže nou nou :)
    KAREN
    KAREN --- ---
    KAREN: APRILMOUSE: chatgpt nahodil 10 tipů, aspoň něco z toho musí klapnout .)) btw. jedna omáčka je s misem, to mi zní jako rozumnej nápad - asi bych to i radši než sojovku.
    KAREN
    KAREN --- ---
    APRILMOUSE: Dneska jsem právě dostala v restauraci na oběd nějakou takovou podobnou "bowli" s kuřecím (kuchař měl slabou chvilku, plácl na to tentokrát kuřecí maso vcelku, lol) a bylo to poněkud hojně prolitý jakousi omáčkou, o který jsem si říkala, že bych ji teda doma jistě udělala líp - tak si chci vymyslet nějakou takovou lepší šmakuládu a hledám inspiraci.)
    Možná by to šlo i z toho ginger drinku, co tu někdo zmiňoval jako marinádu, škoda že jsem dneska zrovna vypila poslední zásobu .)
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    KAREN: je to tak jako celoplošně. No nebyla jsem si jistá, tak jsem chvíli guglila a nakonec udělala nějakou vlastní variantu sojovka/rýžový ocet/pomerančová štáva/trošku cukru/avokádový olej, česnek :D
    KAREN
    KAREN --- ---
    APRILMOUSE: Co za omáčku je na tom avokádu? Nebo je to tím politý tak nějak skoroceloplošně?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    APRILMOUSE: Tak toto opravdu jo!
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Buddhovy misk.. mísy :D

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    NOFNAK: Brokolicová "rýže" připravená v pánvi na přepuštěném másle.
    NOFNAK
    NOFNAK --- ---
    KOCHANSKA_CH: Copak je ta příloha?
    MIST
    MIST --- ---
    MAR_TINA: bud rada za berana, taky bys mohla mit mrazak nacpany medvedem. Budeme ho cela rodina jist asi roky :DDD

    KOCHANSKA_CH: hmm, kefir s cesnekem - dobry napad.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam