• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    GRANTORINO: v kombinaci s tim termehem na pozadi mi to pripomelo naprosto skvelou bezejmennou polevku z bistra na teheranskem predmesti. tam teda krome spenatu byly nejspis nejake lusteniny a obcas kus makaronu...

    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    A dneš už lehčí k večeři špenátová polívka :)

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Tak když jsme u toho červeného zelí ,-)

    Dnešní pečené vepřové koleno.

    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    Nedělní kachna, samozřejmě udělaná od soboty pomalu. Sorry za obyčejnou prezentaci, kvůli hladovým stravníkům nebyl čas si s tím hrát....
    Nacpala jsem dovnitř pomeranč, takže nic speciálního, ale mělo to úspěch.

    XAJA
    XAJA --- ---
    XAJA: a samozrejme paprikase a perkelty
    XAJA
    XAJA --- ---
    DOCKINEZ: gulase, kapusta (zeli), fazula. a mam ju rada na vajicka.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    BUNDA: 200 g jemně strouhané bulvy, dva žloutky, z bílků sníh, trochu sole. V mikrovlně cca 4,5 minuty. Používám knedlovací nádobu z Tescomy.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    KOCHANSKA_CH: celerový knédl mě zaujal, podělíš se o recept?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    LYNCH: Šak nefotím do kuchařky na tlusté křídě. :-D
    Dík.
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    KOCHANSKA_CH: předpokládám, že ten přelitý knedlík si krapet vyčítáš:D

    haha sranda

    je to geniální!
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Nedělní zvěřinové hody u Kočanských. Jelení kýta ležela dva dny v mořidle z kefíru, pravých poctivě odvařených povidel a čerstvě mleté směsi koření. Přes noc upečeno v CrockPotu na cibuli, povidlech a zbytku marinády. Omáčku jsem zjemnila trochou smetany. K tomu blanšírovaná růžová cibule a mrkev, lehce opečeno na přepuštěném másle a celerový knedlík.
    Chválím povidla Šufan!

    ACID
    ACID --- ---
    Snídaně

    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Hmm lečo… to mi trochu připomnělo tenhle recept. Musím zase uvařit.
    Chicken Breasts With Peppers, Tomatoes and Saffron Recipe - NYT Cooking
    https://cooking.nytimes.com/recipes/4535-chicken-breasts-with-peppers-tomatoes-and-saffron

    INGREDIENTS
    Yield: 4 servings
    • 2 tablespoons olive oil
    • 3 cups cored seeded sweet red, green and yellow peppers, cut into thin strips
    • 1 cup thinly sliced onions
    • 1 tablespoon finely chopped garlic
    • Salt and freshly ground pepper to taste
    • 1 cup canned crushed tomatoes
    • ¼ teaspoon saffron stems or ½ teaspoon turmeric
    • 2 tablespoons butter
    • 4 boneless skinless chicken breasts, about 1¼ pounds
    • 1 tablespoon finely chopped shallots
    • ¼ cup dry white wine
    • ¼ cup fresh or canned chicken broth
    • 4 tablespoons finely chopped parsley

    PREPARATION
    1. Heat the oil over medium high heat in a skillet. Add the peppers, onions, garlic, salt and pepper. Cook, stirring, about 3 minutes or until crisp tender. Then add the tomatoes and saffron. Cover and simmer 10 minutes.
    2. Meanwhile, melt the butter in a skillet large enough to hold the chicken breasts in one layer. Season the chicken with salt and pepper. Cook over medium heat until lightly browned, about 4 minutes. Turn the pieces, reduce the heat and cook about 5 minutes or until done. Do not overcook. Transfer the chicken to a warm platter and keep it warm.
    3. Add the shallots to the skillet and cook until wilted. Do not brown. Pour in the wine and scrape the bottom with a wooden spatula to dissolve any brown particles that may cling to the bottom of the skillet. Reduce the wine almost completely and add the chicken broth. Let this cook until it is almost totally reduced. Add the chicken breasts and any liquid that may have accumulated. Add the pepper and tomato mixture, bring to a simmer and add the parsley. Serve with rice.


    (Akorát teda kde to byť jen trochu jde, nahrazuju prsa stehenními řízky.)

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Páteční rybí Eintopf. Treska maskovaná v leču.

    _ANT_
    _ANT_ --- ---
    DOCKINEZ: ja ji davam do jambalayi a tam mi celkem sedne
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    Papriku davam hlavne do zelnacky z uzenych zeber, ale jakokoliv paprika udelala stejnou sluzbu jako nobl madarska.
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    DOCKINEZ: Nejsi sam. Dostala jsem tri pytliky s ruznou madarskou paprikou (normalni, paliva a uzena) a prohnala jsem to ruznym jidlem, bez velkeho nadseni. Nakonec jsem v tom obalila ruzne syry k vinu.
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    Spika recept nechám na jindy, dostal jsem totiž hroznou chuť na "Marinované marocké kuře z jednoho pekáče" na který jsem nedávno zahlédl recept u Pavaly na ig. Obstojný olivy jsem v tý naší prdeli na rychlo nesehnal, ale je to ukrutný i bez nich (s olivama to chytne ještě větší kuláž)
    Jogurt, koření, koriandr, petržel, kuřecí kousky, brambory, citron a za hodinu a pár minut máš na stole velikou parádu!

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Mužův kamarád udil, k těmto produktům se hodí hrachový trojboj. Kaše, kulky a trifidi.

    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    dáváme taky do chilli con carne a nebo do domácí bbq omáčky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam