• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    FAT
    FAT --- ---
    Poraďte, prosím, kam zajít na echt dobrej boršč? Mám na něj chuť už dlouho, ale pro jednoho se nevyplatí zapínat sporák...
    Díky
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    DOCKINEZ: Ha! Dneska jsem přinatrefil na pro mě zatím asi nejlepší využití uzený papriky:

    Sešlo se mi v chladničce bílý hlávkový zelí (půlka hlávky), mrkev, cibule... a zejtra je beztak postní den, tak si říkám, že na zejtřek spáchám nějakej zeleninovej salát, když stejně bude ryba. Tak udělám základ a lá coleslaw, a protože v lednici byla i jedna větší červená kapie, která nebyla úplně ve 100% kondici, aby vydržela do soboty, nakrájel jsem ji najemno a vrznul do salátu taky. A ta přidaná papriková chuť mě po ochutnání navedla k tomu, že jsem tam nasypal docela dost maďarský uzený papriky, zamíchal, dal lžičku, dvě... JO! Tak tohle bych mohl, to se povedlo.

    Já tu uzenou papriku snad nakonec vezmu na milost :)

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    FERRYH: je hořká, ale třeba já ji zvládnu sníst i jen tak. No a po tý tepelný úpravě teda není hořká skoro vůbec, spíš jen tak lehce pikantní :)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    FERRYH: Je to hořký. Min ale je :-) nedělej to
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    jak to chutna (cervena cekanka) netroufl jsem si na ni... normalni mi silne NEchutna - na me moc horka - brrr! (a to mam rad Fernet!!) :O)
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    KOCHANSKA_CH: :D :D jo, to je přesně ona :D Radicchio :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    APRILMOUSE: Myslíš tu červenou hlávku s italským jménem, co se blbě hledá na samoobslužné pokladně? :-)

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    FERRYH: tyhle houby jsou moje topky, a nejlepší jsou v rizotu:)

    a když už jsme u toho rizota, tak v Lidlu na mě zajukala červená listová čekanka, takže... mňam :) čekankové rizoto dneska.

    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    RUTHLESS: Však voni ale nejsou papeženec a jedou to ze zdravotních důvodů, ne? Zas maj pak po zbytek roku frei :)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    DOCKINEZ: tak ja to drzim ciste 46 dni. komplet. i nedele.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Když jsem držel velikonoční půst poprvé, nikdo mi neřekl, že půst od masa je akorát v pátek a ve středu. Já to držel durch po všechny dny, samozřejmě kromě nedělí, kdy slušný papeženec naopak hledí půst nedržet.

    Ke konci jsem měl pocit, že mi na zádech začínají růst šupiny.
    KAREN
    KAREN --- ---
    KOCHANSKA_CH: To zní celkem náročně, tak snad to má kýžený výsledky .)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    RUTHLESS: Su z katolické rodiny, je mi to jasný. :-)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KOCHANSKA_CH: jako takhle, todle je masovej pust, aby bylo jasno, ne ze 46 dni nejim :D
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    KAREN: Ano, jdu hned z práce a pak se snažím co nejvíc o klidovej režim.
    KAREN
    KAREN --- ---
    KOCHANSKA_CH: A tu saunu máš ten den, co nejíš? :O
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    RUTHLESS: Já jedu, od začátku roku, středeční půsty se saunou, nejím nic cca 40 hodin. Je to taky prima, až na tu nízkou glykemii ráno. :-)
    KAREN
    KAREN --- ---
    RUTHLESS: V podstatě jako bych dělala kuře na paprice - živočišněj protein vyměním za rostlinnej.
    Cizrnu vařím zvlášť, pak to nějak "splácám", doladím smetanou (můžeš rostlinnou, samozřejmě)... Příloha obvykle rýže.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KOCHANSKA_CH: presne tak. Drzim to uz par let (zacal jsem kvuli zdravi) a je to fakt desne prima.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KAREN: jak to delas? cizrnu miluju
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam