• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    FINSON
    FINSON --- ---
    GRANTORINO: Ještě děláváme plátek uzeného s hrachovou kaší.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    ACID: hele můj syn jedl olivy v 1,5 roce a osmiletá dcera je taky miluje. Špenát máme několikrát týdně.
    Problém je, že taky miluje krevety a kdo to má furt kupovat, žejo :))
    FINSON: jé, na ty se chystáme, tchyně poslala uzený a neměla jsem ho v ruce X let, takže mne nic jiného nenapadá.
    FINSON
    FINSON --- ---
    U nás dnes zapékané fleky...

    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    Každý máme jiné chutě a potřeby, nás syn 3,5 roku třeba miluje moje kimchi poměrně palivé :))
    Včera jeho/naše večeře vypadala takto. Snědl to celé, kimchi si přidával :)

    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    ACID: Naši synové od jednoho roku, ale oni jsou hodně vymknutí...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ACID: neteř nejí skoro nic - je to fakt otřesné, patří k těm 5 % dětí s nějakou poruchou, ale olivy asi od dvou let.
    ACID
    ACID --- ---
    A pak jsou tu případy jako je synovec, který od 3-4 let jí olivy..
    WERKA
    WERKA --- ---
    ILLUZE: Já jsem od dětství opačný extrém. Syrovou zeleninu jím bez problémů v celkem velkém množství, nakládanou mám taky docela ráda, ale v tepelné úpravě jsem jako holka nejedla skoro nic. I když na stará kolena jsem se už trochu vylepšila a kromě smaženého květáku už jím třeba grilovanou zeleninu, dýňový krém nebo špenát ...
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ILLUZE: Mladší taky nezeleniňák, sní syrovou jen okurku, mrkev, nově kedlubnu.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    GRANTORINO: Potvrzuji. Mladší je naprosto nezeleninová, je schopná z rajčete hodit do talíře šavli.

    Nejdřív prošla mrkev, pak ledový salát, kolem desíti minimální množství papriky. Teď naložené kukuřičky.

    A tp je vše.

    Pokud tedy nepočítám zeleninové krémy, tp je ok. Ale čerstvá zelenina je tabu.
    GLOBALISTA
    GLOBALISTA --- ---
    květáková polévka (skoro veganská - místo smetany jsem použila sojové mléko, které děti dostali v Sapě a moc jim nejede)

    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    KAIAFOX: no protože v hospodě mají po ruce kotel vývaru žejo. tak ho tam mrsknou, to se nedivím. když ho mám doma zrovna, tak ho tam taky dám.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    ALESH: no takže to zaliješ vodou až po orestování, sice později, ale prostě ano, zaliješ a povaříš. dělam to taky takhle, takže nic nového. Vývar tam bejt může a může tam bejt sádlo. vodu z hrachu bych si do toho nedala, protože to bude nadýmat, ale proti gustu žádnej dišputát.
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    Aha, tak pardon, jsem jí dělala prostě jinak... jako takovou jednoduchou bramboračku s česnekem a zel. vývarem. Já moc ryze po česku nevařím :D
    FINSON
    FINSON --- ---
    BRUKEV, ALESH: Jasně, vím, myslel jsem to tak, že právě kvůli téhle praxi je ALESHovo vypíchnutí toho, že se v jeho případě jedná o veganskou variantu, zcela na místě.
    ALESH
    ALESH --- ---
    GRANTORINO: do vetsiny se dava masovej vyvar. Ja se vzdycky v hospodach ptam a pokazdy tam je. Ne ja brambory nevarim ve vode, takze nic neprijde nazmar - nejdriv je restuju a pak to hodim ci cibuli a zaleju. Vodu z hrachu mi bylo lito vylejt, je to vlastne taky vyvar.-
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    FINSON: můj muž nesnáší sádlo, takže to děláme bez sádla normálně.
    FINSON: klasická je na sádle a ještě se do toho dá mrsknout na malý kostičky opražená anglická slanina, vajíčko, strouhaný sýr. To je taková ta hospodská poctivá.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    FINSON: klidne se i da syrove vajicko do talirku a nasledne zalije vrelou cesneckou.
    FINSON
    FINSON --- ---
    KAIAFOX: Maso se sice nedává, ale v klasické se smaží na sádle a občas se přidává sýr, ne?
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    ALESH: Do česnečky se stejně maso nedává a já třeba dělám všechno na oliváči, takže...
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    ALESH:
    Ano, takhle se dělá česnečka no...
    Vegan, že jako vynecháš sádlo, ok I get it.
    Ale vodu z hrachu bych do toho nelila, jednoduše tam prostě máš vodu z brambor, pokud je vaříš ve vodě potom a ta je plná vitamínu C, draslík, zinek, fosfor, hořčík i vápník. A také menší podíl mědi a železa.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam