• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRKODLAKKratom - Mytragina speciosa
    STICKYGREEN
    STICKYGREEN --- ---
    VYHULENY_UFO: ok, beru, ale nerozumím tomu, proč stavíš rostlinný materiál vedle methu. sem se jen chtěl zeptat jestli víš o čem píšeš, nebo čerpáš jen z doslechu
    STICKYGREEN
    STICKYGREEN --- ---
    VYHULENY_UFO: prosimtě... :) a měl si kratom někdy? co na něj řikáš, mě docela chutná.. a je to nejmíň zničující varianta feťáckýho důchodu..
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    VYHULENY_UFO: to snad ani ne, ten týden rozhozené chemie mi za těch pár hodin energie fakt nestojí. ještě k tomu je člověk strašně vážnej, no, nic pro mě.
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    Kde se da precist o kratomu a dopaminu? Přiznávám, ze me to zaskocilo...
    VOP
    VOP --- ---
    BBAN4N: mě příde že kratom je klasická demonstrace rčení "všeho s mírou".. kdy pokud seš v užívání rozumnej, tak se ti spotřeba a obnova dopaminu drží v rovnováze a je to vklidu.. (narozdíl třeba od methu kdy se dopamin fkt vyplácá a ten následnej deficit je hodně znát).. a přišlo mi zas super u tebe že víš a zřejmě i cíleně provozuješ přirozený záležitosti vedoucí k dopamin obnově a v tý rovnováze to/se držíš, za to bez ironie big up!)

    já sem zas typ co potřebuje berličky mno). s rovnováhou v životě mam prostě občas problémy a s kratomem je to v tomhle smyslu typický - jednu dobu sem si docela ujel, každej den ("jen") 10g a psychickej návyk, kdy jsem z toho už začal mít i výčitky že to neni uplně dobře, ale klasicky jsem oddaloval vysazení s tim že "zejtra mám něco důležitýho, nebudu to riskovat bez kratomu, co kdyby mě to vysazení náhodou sejmulo" atd. atd..

    každopádně nakonec sem vysadil postupnym snižovánim a kromě chvilkový letargie to ani moc nebolelo.. ale dovedu si představit, že někdo to může mít při větší fyz./psych. závislosti o dost horší a že se při vysazení dostane do klasickýho depresivního kruhu, kdy víš že ti pomůže nějakej sport apod., ale seš tak down že se k tomu nedokopeš, protože aby ses k tomu dokopal, potřeboval bys přirozenej dopamin právě z toho sportu třeba..)).. takovýto "twle potřeboval bych si dát kafe abych měl sílu udělat si kafe"))

    kže sem si ujel na představě tyrosinu jako možný vhodný berličce, páč kratom neni prasárna po který nejíš nespíš = nejseš tolik zhuntovanej celkově atd, tudíž teoreticky by mohli stačit fkt jen trochu pomoct neurotransmiterům nějakejma suplementama.. nicméně uvědomuju si, že sem se pro to nadchnul v takový nekritický hurá náladě, účinky kratomu a i celá problematika depresí, tolerance, návyku atd. není jen o dopaminu, je to všechno smzřjmě daleko komplexnější..
    BBAN4N
    BBAN4N --- ---
    Já nejsem nikde kde by byl Kratom domácí.. Makám někde na druhý straně planety, v únoru přejedu do Austrálie a pak bych se chtěl podívat cestou domů na plantáže k mýmu kontaktu do Indonésie, tak dám pak vědět :-) zajímá mě jak to tam reálně vypadá, jestli a jak to hnojí (tvrdí že ne tak mu věřím, ale třeba teď cyklím Tongkat Ali a v tom bejvaj občas těžký kovy a nedivil bych se kdyby některý kratomový plantáže byly taky těžkej punk) a vše kolem.. když mi občas pošle ten týpek fotku kolik toho posílá tak to fakt nechápu, když si představím že bych šel na poštu zrovna když tam je on s jeho "balíčkama", tak bych se otočil a přišel za tejden :-)
    STICKYGREEN
    STICKYGREEN --- ---
    BBAN4N: můžeš nám prosím přiblížit, jak to s kratomem vypadá v jeho domovině? co vím tak se tam často pohybuješ, je tam, kde jsi, legální? je jeho užívání mezi domorodci rozšířené všude a v jaké formě? onehdá jsem četl nějaký článek o thajské mládeži, co se sjíždí extrakty a nic nedělají :) já byl třeba ve Vietnamu a o kratomu jsem neslyšel vůbec nic, až ted koukám, že se objevují vietnam strainy..
    BBAN4N
    BBAN4N --- ---
    VOP: jasny, ja jsem rad ze jsi to nadhodil! :-) harm reduction a suplementy super tema, stejne jako potencial zavislosti kterej je realnej. Ja teda zatim z tech hromad lidi co Kratom uzivaji videl dva lidi co s tim maji problem. Jeden je byvalej uzivatel opiatu a druhej mladej typek co kdyz ma tak sezere vse strasne rychle. A pak vim o nekom z doslechu.. Ale internet je plnej expertu :-)
    BBAN4N
    BBAN4N --- ---
    VYHULENY_UFO: ne, sex vs porno je uplne neco jinyho z hlediska zdimani dopaminu a chemicke a hormonalni rovnovahy. Masturbace s fantazii je celkem jeste OK ale rozdil sex vs porno je diametralni. Ja ted cekam mesic na pritelkyni az prijede za mnou do zahranici a dam to bez ejakulace a je to boost jak svine, doporucuju.
    VEX
    VEX --- ---
    VYHULENY_UFO: tak nechapu co resis:) pravidelna masturbace je v poradku, to tady nikdo nerozroroval.
    Omluvte ty kecy, nechal jsem se trollem vtahnout do nesmyslu.
    VEX
    VEX --- ---
    VYHULENY_UFO: No a to je jeden z duvodu, proc tomu tvuj mozek rozumi lepe nez, kdyz se vzrusuje pornem.
    VEX
    VEX --- ---
    VYHULENY_UFO: Neco si o tom nastuduj, pochopis rozdil.
    VOP
    VOP --- ---
    BBAN4N: no.. tak to seš vpohodě, no..)
    ne, vážně, máš pravdu, že při střízlivym užívání a správný životosprávě = pokud prostě nemáš žádnej problém, tak to samozřejmě neni potřeba jakkoliv řešit.. nicméně stories o vytvoření "závislosti" a nějakejch těch formách "absťáku" při vysazení je bohužel hodně, řešilo se to i pár příspěvků zpátky, klasický debky, ztráta energie, nechuť něco dělat, takže bavit se pak v tom případě o biochemii mozku a suplementaci nootropikama mi přijde docela na místě..
    VEX
    VEX --- ---
    VYHULENY_UFO: Stačí si najít holku.
    BBAN4N
    BBAN4N --- ---
    Já občas akorát dám s spolu s Kratomem Mucunu, která mimo jiné boostuje dopamin, Mucunu dávám čistě jako prášek a ne jako extrakt, kterej není stoprocetně safe. Obecně ale s hladinama dopaminu opatrně..
    Jinak já jím Kratom v malých dávkách a při zdravým životním stylu kde ten dopamin boostuju stravou a cvičením + koníčkama (dělání toho co vás baví zvyšuje přirozeně dopamin) nesleduju žádné dojezdy nebo úbytek. Takže jím jídlo obsahující l-tyrosin - banány, avokádo, vejce, ořechy, fazole, ryba atd. Další věci který zvedají dopamin, které se snažím dělat- studená sprcha, dostatek spánku, nehonit moc nebo minimálně a hlavně nekoukat na porno, který dopamin ždímá extrémně, meditace, dosahování cílů a dělání aktivit který vyzývají k tomu dosáhnout nějakého cíle (u mě hlavně sport, cvičení, žonglování atd.), prostě dávat si reálný cíle a dosahovat jich, dobře odvedená práce atd.
    Stejně dávám Kratom větinou před cvičením, to mi přijde osobně jako nejlepší využití :-)
    VOP
    VOP --- ---
    Narazil jsem v poslední době na netu na hodně poznámek o kombování kratomu s l-tyrosinem.. jedete to někdo? je to běžný a uplně jasný a já jen zaspal dobu/nedával jsem pozor nebo co?.)

    Tady takovej pěknej stručnej user guide, kde to týpek trochu rozebírá, plus i další věci, teď když to čtu po druhý tak koukám že to neni nějak uplně vyčerpávající info, ale je to čtivý a je vidět že ví)..
    My Guide to Use Kratom Effectively : kratom
    https://www.reddit.com/r/kratom/comments/4n3rkl/my_guide_to_use_kratom_effectively/

    Ono je to vlastně uplně logický a jasný, že se kratom a l-tyrosin potenciují (zejména teda co se týče mood enhancingu); kratom uvolňuje dopamin žejo a tyrosin dopamin tvoří. Takže když si svištíme na kratomu, měli bysme samotnou tvorbu dopaminu hodně podporovat, aby kratom měl vbc co uvolňovat).

    Jinak nenašel jsem to nikde napsaný nějak implicitně, ale příde mi, že při tom kombu by mohli stačit i o něco menší dávky kratomu, tim se automaticky snižuje riziko (rychlýho nárůstu) tolerance, plus pak neni takovej problém při vysazení/odvykačce..
    Stoprocentně ale funguje tyrosin právě při odvykačce.. je to jak s každou drogou co uvolňuje dopamin - přestaneš ji brát a seš v prdeli protože máš vyplácaný všechny zásoby dopaminu.. takže je logický, že pomůže nějak je rychle doplnit - tyrosinem (plus samozřejmě doporučuje klasický nootropika jako rhodiola apod. na mental freshness atd.)

    Máte s tim někdo zkušenosti? Je to fakt až takovej rozdíl to kombo, jak během užívání kratomu tak při vysazení?
    STICKYGREEN
    STICKYGREEN --- ---
    potvrzjuju. fresh
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    TALPENNY: jo, tenhle je zrovna hodne fresh
    TALPENNY
    TALPENNY --- ---
    BRKODLAK:
    Je tu i hledisko kvality a tak i když jak se řiká u zdroje by neměl bejt problém :)
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    TALPENNY: no, tak uz jsi se to asi docetl, ne? Uz to jde jen pres dhl...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam