• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DRAGONsmall fullframe cameras or NONfullframe :)
    Chci prejit z Canon EOS systemu na něco malého.

    A potřebuju poradit.

    Sony Alfa? Fuji? Nikon? Olympus?

    Potrebuju vazne full frame nebo to je spis domena zrcadlovek (APSC dslr nemuzu ani videt).

    Jaký systém zvolit?

    Jaký systém má nejlepší objektivy?

    Váhu?

    Kresbu?


    pojďte mi poradit... a zároveň mít místo, kde si o nich můžem pokecat. Dík!
    rozbalit záhlaví
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    FUZZSTORTION: primo oficialni rozmery jsem nikde nenasel..ale prijde mi to velky..to se bude libit..
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Breaking: the first leaked press photo of the Nikon Z6 and Z7 mirrorless cameras | Nikon Rumors
    https://nikonrumors.com/...d-press-photo-of-the-nikon-z6-and-z7-mirrorless-cameras.aspx/#more-124955
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    MIRRORLESS WARS: Life & death for camera makers
    https://www.youtube.com/watch?v=mYYaQz83etY

    :-))
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    MURHAAYA: Fmount je obecně dost malej a hádám, že to je i důvod, proč Nikon tak trochu bojuje s těma svýma PC-E, tak uvidíme, jestli tohle třeba výhledově nepovede k nějakému zlepšení :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    tska, 50/1.2, 85/1.2, 135/2, 200/2, 300/2.8 ... nektery maj alternativy ale stoji to ranec a proc prodavat 300ku aby sis koupil dalsi a sony 300ka stoji o 60k+ vic nez canoni. stejne k tomu mas treba telekonvertor jeste takze redukce ti fakt zada nestrhne.

    85/1.2 je tezka taky jak pes a clovek trati dost penez pri prodeji (tedka prodavam ef skla jak prechazim na fuji a zaplakal sem...)

    kdyz to ma nekdo na nataceni tak stejne treba ma manualni skla z m42, om, nikon... ale zaroven mirrorless mu umozni pouzit canon fd, leica mf, contax...

    vyhoda je ze na dovcu jedes s mensim nativnim kombem a do prace mas na vyber z vice skel a zbavis tech obrich zrcadlovkovejch tel. s dostatecne sofistikovanejma adapterama muzes dneska dat skoro jakykoli sklo na jakejkoli mirrorless fotak
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    FOGH: proc nezbyde? uz sem si u vsech moznych vyrobcu nasel set skel, ktery k tomu pripadne koupim. Jediny co, jak pise Murh, tiltshift by bylo dobry si nechat, protoze nejlepsi TLka se vyrabi na EF bajonetu. (viz TS-E 24mm f/3.5L II, nejostrejsi 24mm sklo na svete)
    FOGH
    FOGH --- ---
    DRAGON: tak ze zacatku ti stejne nic jineho nezbyde, nez budou skla na novy mount...
    Ja presel na Sony, ale 135/2L si zatim nechavam, protoze u Sony neni
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    DRAGON: ja myslim ze skoro kazdej kdo to pouziva profesionalne... mas hafo penez ve sklech a jesli tahas EF 500mm a redukci nebo EF-mirrorless 500mm asi nebude moc rozdil (krom toho ze ten system tyhle spesl skla od zacatku mit nebude a mozna je nebude mit vubec viz EF-M objektivy). Nebo asi jako TS-E 17ka nevyjde rovnou v novym EFmountu a jesli se zivis focenim architektury tak si ji asi nechas...

    Ale kdyz pojedes na dovolenou a vezmes svuj EF mirrorless a nasadis na to pancake 28 nebo 35 nebo 50, delanou primo na ten system tak si budes piskat.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MURHAAYA: tak jasne ze tam bude redukce, jen mi prijde trosku zbytecny, kdo proda zrcadlo a necha si EF skla kdyz prechazel na mensi stroj :)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    First Nikon Z mirrorless camera report from somebody who actually used the camera | Nikon Rumors
    https://nikonrumors.com/...mirrorless-camera-report-from-somebody-who-actually-used-the-camera.aspx/
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    DRAGON: no tak mozna to bude nejakej gizmo kterym to udelaj kompatibilni. asi by byla blbost mit normalni EF mount, ale zas nemit to kompatibilni nejak je taky blbost...

    btw vsimli ste si, ze novej nikon mount na ty zka je o dost vetsi nez Fmount? S ohledem na tu 58mm co ohlasili bych si tipnul ze budou tlacit super svetelny silenosti
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    EGGH: New Canon mirrorless mount, rumors said that there will be a “sexy” solution to current EF mount.

    tohle trochu nechapu k cemu. Kdyz u se zbavuju EF fotaku, fakt ne kvuli vaze tela, ale skel...
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    EGGH: rada Z bude hadam posledni kterou nikon kdy vyrobi? ;)
    EGGH
    EGGH --- ---
    Je to napínavý, jak Dallas. A má to i stejnej počet dílů.
    EGGH
    EGGH --- ---
    Nikon Z6 and Z7 Full-Frame Mirrorless Cameras and 3 Lenses Coming 8/23
    https://petapixel.com/.../14/nikon-z6-and-z7-full-frame-mirrorless-cameras-and-3-lenses-coming-8-23/
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    EGGH: no to je ale nahodicka, ze canon a nikon delaj vsecnno ve stejnej cas...
    EGGH
    EGGH --- ---
    Canon to Announce First Full Frame Mirrorless Camera in 2018 - Daily Camera News
    https://www.dailycameranews.com/.../07/canon-to-announce-first-full-frame-mirrorless-camera-in-2018/
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    tak jsem kouknul zbezne v alze, kde maj jen canon/nikon/sony a jeste trochu uzsi vyber, ale takovej Canon g9x II to uz by byla snesitelna velikost... plus v te stribrno-hnede vypada naramne dobre
    pripadne Sony RX100 III a V (mam smiseny pocity z toho vyskakovaciho hledacku) to bylo tak podobne velke
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    MURHAAYA: no ja nevim jak jsou v realu velke .. musim vzit behaci batoh a jit do nejakeho showroomu strkat fotaky do kapsy, to bude sranda :-)
    zatim jen mapuju teren, zjistuju jak az daleko ma smysl jit, vybirani konkretniho kusu je jeste hudba budoucnosti

    nepotrebuju hledacek, ani video, bez wifi se asi taky obejdu, zoomovat jsem se za tu dobu s telefonem naucil nohama...
    zato dobra kresba se hodi, objektiv s nizkou svetelnosti, dobry vysledky pri foceni proti slunci, nejaky hdr, "makro"
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    MURHAAYA: ale zas jako dobrej argument pro tyhle podvodni fotaky je, ze krom toho ze se to lip drzi a foti s tim nez s mobilem, tak kdyz to nekde rozbijes nebo zapomenes tak si neprisel o svuj telefon se vsim co v nem mas. a kvalita je o fous lepsi, hlavne kdyz zoomujes. ty fotaky nejsou zadnej zazrak, ale optickej zoom je optickej zoom holt.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam