• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LWEEKSONY Alpha - digitální fotoaparáty
    IHNAT
    IHNAT --- ---
    LWEEK: Jde mi primárně o video na a7iii, takže žiletkovou ostrost nepotřebuju. Víc by se mi v některých situacích ale hodila širší clona, takže je ve hře i sigma f2,8. Od té čekám i lepší spolupráci s MC-11, než s mým canonem...
    FOGH
    FOGH --- ---
    LAUNCHER: zatim teda neni k cemu... Fotoskoda uz davno ma skladem, megapixel se k tomu nejak nema, objednano v kvetnu :-|
    Ale tesim se na to, zatim jedu na Canon 135/2L pres redukci, ale ostreni bida :-/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FOGH: Congrats, koukal jsem se ruzne po netu na fotky z GM 135/1.8 a vypada to moc hezky.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    IHNAT: účel světí prostředky. Když si zacloníš na F5.6 tak to kreslí obstojně. Pokud potřebuješ lehký krajinkářský objektiv a pokud nefotíš na Rko, tak si myslím že odvede dobrou službu. Na Rko bych to ale necpal a jestli je špičková kvalita a rychlost podmínkou tak to bude chtít F2.8 verzi.
    IHNAT
    IHNAT --- ---
    LWEEK: Já chci prodat jen 400/5,6. 70-200 a makro 100 si zatím nechám. Ještě jsem uvažoval o sony 70-200/4, ale když to tady čtu, tak asi nic..
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    FOGH: 70-200/4 se SONY bohužel vůbec nepovedla. V testech dopadla nejhůř ze všech aktuálních modelů 70-200 na trhu. 2.8 verze je o hodně ostřejší a to i na F2.8, ale telekonvertor 1.4x snese celkem rozumě. Člověk nesmí čekat žiletku.
    FOGH
    FOGH --- ---
    LWEEK: kresba by me zajimala hodne, protoze ja osobne z 70-200/4 vubec nadseny nejsem, pouzivam to asi jen kvuli tomu dlouhemu ohnisku

    ostatne, pokud by tady nekdo nahodou mel TC2x, rad bych si ho zkusil. Zajimalo by me, zda to jde pouzit prave se 135/1.8, to bych pak 70-200 asi poslal do sveta...
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    600mm je hlavně do přírody. Na wildlife nebo na birding.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    CERMI_FOX: Jestli máš nějaký lepší APS-C tělo jako třeba A6400, tak bych se nebál na tu 70-200 nasadit telekonvertory. Osobně bych asi šel do 1.4x. Ten se na kresbě moc nepodepíše a 280mm x crop faktor už na zoo apod docela stačí.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    FOGH: ja mam prave jen aps-c. Takze je to lepsi, ale stejne bych ocenil neco vetsiho. Akorat je otazka, jestli bych ji vzhledem k rozmerum vyuzil, precijen je to kusanec skla a uz by to nebylo na fotoprochazky jen s kabelkou, jako to delam ted.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    200-600 se už dá objednat. Na fotolabu ji mají skladem. Mě se nedaří moc prodat Canon objektivy. :( Ale až se prodají, tak nakoupím vše co bude potřeba včetně 200-600.
    FOGH
    FOGH --- ---
    CERMI_FOX: ja jsem si kvuli 70-200 poridil extra APS-C fotak (A6000), 200mm je proste tragicky malo na FF.

    Ja momentalne uz 3 mesice cekam v megapixelu na dodani 135/1.8
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    IHNAT: chtěl bych, ale na to moje focení si musím vystačit se zoomem do 200mm
    IHNAT
    IHNAT --- ---
    Tak už někdo máte 200-600? Já na něj už šetřím.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Tak asi patri, alespon soude dle tehle zalozky "RX" na Alpha Universe :-)

    Sony RX Cameras | Sony | Alpha Universe
    https://alphauniverse.com/rx/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Zdravim jakozto mmj spokojeny majitel Sony RX1r II a mene spokojeny majitel RX100 Va. Doufam, ze to sem tez patri :-)
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    BISCUIT13: To je samozřejmě pravda. Dnešní fotoaparáty jsou skvělé. Ale dokud fotoaparát nebude umět reprodukovat stejný dynamický rozsah jako lidské oko, tak pořád tam bude nějaký limit. A lidské oko to řeší tak, že pro každou část obrazu nastavuje rozdílnou citlivost. Proto člověk potom vidí v obraze duchy když se podívá jinam. To by byla revoluce kdyby tohle uměl fotoaparát. :)
    BISCUIT13
    BISCUIT13 --- ---
    LWEEK: k čemu bys to použil? podle mě, když se dobře exponuje, tak to co jde s aktuálními čipy na nativní iso, to je masakr. s 5d3 jsem třeba ještě krajiny někdy exponoval 2x, ale tady u a73 to není vůbec potřeba, snad jen pro ultra ultra plochý hdr, který se mi ale stejně už nelíbí.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Je trochu škoda, že ještě nikdo nepřišel s dual ISO technologií pro tyhle sensory s vysokým rozlišením. Kdyby to produkovalo třeba 30mpix fotky ale s dynamickým rozsahem 18EV apod :) To by byl masakr.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam