• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    Máte nějákou 13. komnatu či něco, co si nalháváte, ale ve svém nitru víte, že je to jinak. Svědomí vás otravuje nebo se k něčemu prostě zcela otevřeně a bez skrupulí chcete přiznat!? Ať už ti to nedá spát či kvůli tomu nemůžeš dospat. Ať tě to sere či těší. Prostě se přiznej! Konstruktivní interakce jsou vítány.
    rozbalit záhlaví
    AMANT
    AMANT --- ---
    MONROE: imho je to prave dukaz toho, ze existujou, nektery tvorove se z toho proste nevyhrabou, zustanou svinema a na lidi to nikdy nedotahnou;)
    MONROE
    MONROE --- ---
    Ze nejaci lidi zustanou svinemi a bozi mlyny neexistuji.
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    DEADSLUT: Jo, je to krásnej přízvuk, i když už jsem se ho po 20 letech v Praze celkem odnaučil. Nejlepší je to široké "á", které zní víc jako "é". :))
    Mám příbuzné na Sušicku a okolo (Horažďojce), ale ono je to tam prostě všude (Klatovy, Strakonice, Nepomuk ... až po severní Plzeňsko). Takže jsem toho během dětství naposlouchal fakt hodně :)))
    "Cupa teta, kampa dete? // Ále do krému, pro méslo. // Voni neska nemaj, zeptejte se v pétek."
    "S čimpa sou ty koáče? // Jenom s mékem // A co tuta ruléda?**). // Ta je s méslem."
    "Fando, dej pak ten hrnec s rizetem Venovi do outa na sedadlo, von poveze večer tetu do Hrédku***)."
    "Božkááá, zalej ty floksy z dárlinku."
    "A já mu páám:*) přošpa si táám roužnul v tom lochu? A von mi na to páá: Du tám pro brambor a pro cibul. Tak mu páám: Hlavně tám po sobě sfoukni! A né že mi ten kýbl zase postavíš za dveře, minule jsem to nemohla ani vodrundat****)."

    *) povídám
    **) roláda
    ***) Hrádek u Sušice
    ***) sundat, odsunout
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    DEADSLUT: Tak proto mi Plzeňáci vždy přišli tak přátelští 🤔😃
    DEADSLUT
    DEADSLUT --- ---
    GUMBA: pro plzeňský copa, kdepa a tutání mám velkou slabost, ale když mi onehdá někdo radil, ať jdu tutadytudy, tak jsem si nebyla jistá, jestli už si nedělá prdel:)) A takový to před-rvačkový kohoutění v hospodě, kdy chlap jak hora hulákal "Copa si to řek, ty kokote?!" bylo fakt kouzelný:))
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    DMAG: tak potkej taky v Praze Pražáka :))
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    Dost jsem se onehdá na cvičení divil, že se mi celá posluchárna směje, když jsem u tabule řekl: "A teď zkrátím tuto s tutim."
    Ano, pocházím z Plzně :-)
    PPNEKK
    PPNEKK --- ---
    AMANT: jedinej cernobilej film, kterej mam rad :D
    DMAG
    DMAG --- ---
    MICHELLEDANIELS: :) já to zase slyším hlavně tady v Praze... Ale přiznávám menší averzi k ostravskému akcentu, tak jsem nakonec asi taky trochu akcentofob :D
    FAT
    FAT --- ---
    HELOUN: A vono se to říká jinak?
    :-D
    HELOUN
    HELOUN --- ---
    DMAG: Citim potrebu se priznat, ze ja rikam dokonce voDevri vokno! :-D
    Snad me tedy aspon trochu omlouva, ze to nepovazuji za standard a jina nareci mi vubec nevadi (tedy aspon za predpokladu, ze tomu stale rozumim) :-)
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    DMAG: Já jsem naplavka, já můžu :P
    Zajímavé, ze moresy typu “voplatek nebo vokurek” mi malá domu tahala od prarodičů z Moravy :))
    DMAG
    DMAG --- ---
    MICHELLEDANIELS: Já bych dal nejraději do držky všem, co říkají votevřu vokno. Plesk! Toliko k nářečím, jejichž nositelé si často myslí, že to jejich je default, a jediné správné. Přiznám se tedy, že jakožto Moravan (nikoli moravák) se těmito povýšeneckými kecy některých (nikoli všech) Pražanů, cítím poněkud nasrán. Ale s věkem se to lepší. ;)
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    Fakt mě ssssss..štvou nářečí. Na Plzeňáky jsem si zvykla, i bohužel část pochytila, ale jinak mi to fakt vadí. Nedokázala bych třeba randit s moravákem...
    AMANT
    AMANT --- ---
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    AMANT: jenom sitauci.
    AMANT
    AMANT --- ---
    GREAT_R: "situaci"
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    ATOMINATOR: tu vypadá jak přibuzný Čaputové.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    ATOMINATOR: tyjo, prijde mi, ze je jako zena Acidce podobnej. :) to by potvrzovalo teorii, ze se lidem libi spise lide s podobnymi rysy, jako maji oni sami
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    ATOMINATOR: On myslel nohomo
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    Já se zase přiznám, že se mi vždycky hnusila tzv šatová zástěra ze silonu, kterou nosily babičky celej den. A už jsem zažil i situaci, kdy si nějaká důchodkyně vzala zástěru a pod ní neměla nic.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam