• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    GRANTORINO: bohužel s němčinou nezačínám, o to je to horší. Na VŠ jsem z ní povinně dělala zkoušku na úrovni C2. Nejenže jsem to úplně zapomněla, ale ani se mi to nedaří oživovat. Mozek změknul, fakt.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GRANTORINO: tam někde se krčí můj. Myška by možná prošla.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    MAR_TINA: já mám třeba u Němčiny strop kousíček nad podlahou :))
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MADIETTA: také záleží, jestli tam pokrok není nebo ho jen nevidíš nebo je menší, než bys chtěla.
    No a já mám u některých jazyků (třeba němčiny) prostě strop a mám ho nízko. V jiném by to šlo třeba lépe.
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    MADIETTA: Aber nein, ruht, ruht, nur weiter machen!
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    MADIETTA: mno též začínám ve čtyřiceti s perštinou a ten jazyk prostě vyžaduje čas. Nejde to hned, rok je málo. Zatím to určitě není na hodnocení.
    Je mnoho lidí z historie, kteří se naučili jazyk třeba v šedesáti letech, aby mohli přeložit i originál. Ty máš zase určitou disciplínu a výdrž, případně motivaci, to je výhoda.

    Jo a doporučila bych si s někým dopisovat, jak si píšu s Irancema na Instagramu, v Messengeru, takže to i cvičím v konverzaci 👌
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    MADIETTA: a najdi si svého emigranta a začni s ním chodit na pivo a na výlety.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MADIETTA: jestli mi něco pomohlo na poslechy tak to bylo koukání na filmy v angličtině s anglickými titulky. Hlava si později spojí to vyslovené slovo s textem automaticky
    BOYLER
    BOYLER --- ---
    MADIETTA: Naopak! Titulky pouštět, ale německé,)
    Na dann viel Spaß,)
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    Po téměř roce, kdy chodím na drahé hodiny němčiny, poctivě dělám domácí úkoly, učím se slovíčka i gramatiku, poslouchám německé podcasty a dívám se na německé seriály pokud možno bez titulků, aniž bych se jakkoli jazykově posunula, je třeba si přiznat, že jsem stará a už na to nemám.
    FRKOLKA
    FRKOLKA --- ---
    GUMBA: to asi všichni, co jsou na nyxu
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    LEJIMADA: Umím promrhat tunu času. A umím to dokonale :)
    ZRK
    ZRK --- ---
    LEJIMADA: tímhle jsem se trápila řadu let. Přišla jsem si špatná. Až mě někdo označil za tzv multipotenciála, a že je to naprosto boží a mám z toho těžit.
    A já si šla zjistit, že ten termin fakt existuje a nějak se s tim postupně nejen smířila, ale fakt to beru jako svoji přednost.
    BOYLER
    BOYLER --- ---
    PREKOTKA: A co teprve harant,))
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    TERA79: obdivuju všechny, co to mají dokonalý. Já umím strašně moc věcí, ale opravdu povrchně. Neumím dělat věci dokonalý, ale udělám skoro všechno a rychle se učím. Chci umět něco dokonale.
    MISISSKA
    MISISSKA --- ---
    NEI: Já taky :)
    TERA79
    TERA79 --- ---
    Potřebuju mít všechno dokonalý. Je to čirý peklo. Pracuju na změně roky. Je to čirý peklo pro všechny. Jsem utahaná a protivná a stejně radši padnu, než aby to nebylo dokonalý. Hnus, velebnosti! Čímž to se universu omlouvám, je to prostě silnějším než já.
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    MULTICAT: na Uhy mám nostalgický vzpomínky...
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    Dnes jsme v práci na výletě projížděli obcí Uhy u Velvar. Kolegyně tento divný název použila ve vtipu o jednom z našich klientů. Ten vtip je strašně cheesy, ale obě jsme se chechtaly ukrutně.

    Toho klienta máme obě moc rády...
    NICOLLETTE
    NICOLLETTE --- ---
    ALESH: mně se to u www právě hrozně líbí, že sifon dělá takovou specifickou interpretaci :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam