• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    BARBARELLA
    BARBARELLA --- ---
    NELLAS: jupidy pupidy
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    BARBARELLA: Takže při případném setkání mám zdravit "ahojinky"?
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    Čaučík.. s delam, ze to bylo z legrace 🫣
    BARBARELLA
    BARBARELLA --- ---
    BOYLER:
    KOVOVAMINCE: nevim co děláte, ze mě vypadlo minule čusík :D
    KOVOVAMINCE
    KOVOVAMINCE --- ---
    BOYLER: Ze mě občas vyletí "pa pa". Obvykle se pak nemůžu zbavit dojmu, že jsem musela prodělat lobotomii.
    BOYLER
    BOYLER --- ---
    Někdy ze mě vypadne na konci hovoru ČAUKY…co to je do prdele za mindfuck,)))
    DR_NIKITA
    DR_NIKITA --- ---
    GRANTORINO: Hihi, já takhle odlítala na třikrát z Tenerife (naštěstí JEN z Tenerife), spletla jsem si letiště, na druhej pokus jsem si obědnala ve zmatku letenku na ten den, jen o měsíc později a až ta třetí byla správně :D Ale musím říct, že jsem si za necelých 6k připlatila nejhezčí koupačku z celýho pobytu a v 5 odletěla bez přestupu s ČSA.. Ničeho nelituju :D
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    No dobře, tak jsem si spletla letiště na odlet... Stalo se mi to teda poprvé, přiznávám.

    Turecký taxikář, co nás vezl ze Sabiha Gokcen na Istanbul airport 80km za 35 minut (včetně úseků, kde jsme museli 90km, protože radar) předvedl slušnou závodní jízdu, IST jsme solidně proběhlo a na poslední last call jsme dorazili akorát.
    MORIARTY
    MORIARTY --- ---
    NEI: jak je to s dabingem? Ja koukal na prvni tri serie v dabingu a pak uz jsem nasel jen original s titulky.
    RIMMSI
    RIMMSI --- ---
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    RIMMSI: Tak to jsme kolegové!
    RIMMSI
    RIMMSI --- ---
    Víte, já jsem tak trochu debil.
    BOBESH
    BOBESH --- ---
    obcas casto zpet 90-00´s, muzete me nekdo vysvobodit?
    ERVIN
    ERVIN --- ---
    Sere mě, že kdykoliv si najdu holku, vždycky se vyrojí dalších deset co by po mě něco chtěly. Potřeboval bych si tuhle aureolu umět nějak vypnout...
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    Nevypadá to, ale mám celkem řídký vousy... kdybych měl vlasy, chtěl bych si vyzkoušet manbun, a celkem mě mrzí, že dokud jsem měl vlasy, nestihl jsem si nikdy nechat narůst delší, než po ramena.
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    Vždycky jsem chtěla bejt ženská verze Thurstona Moora. Několikrát za život jsem měla jeho účes do helmy, ale nikdy jsem si v něm nepřipadala tak cool.
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    Neumím tancovat. Nijak. Absolutní nula. Než jít na diskotéku, radši zalezu pod postel. Tanec ve mně vyvolává úzkosti.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    Přiznávám, že právě jsem dojedla zbytek sojový vegan Alpro zmrzlina s Madagaskarskou vanilkou a my to prostě s Matty milujem. Ale dietní to není no...
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    GRANTORINO: Taky ustálená/častá spojení, chunks.

    Učit se ve velkých kusech - Magazín - Goethe-Institut Česko
    https://www.goethe.de/ins/cz/cs/kul/mag/21021903.html
    https://www.cambridge.org/elt/blog/wp-content/uploads/2019/10/Learning-Language-in-Chunks.pdf

    Memrise zkoušel taky "mnemonics", ale přijde mi, že na to rezignovali.
    Memrise: A Language Learning App Built on Mnemonics | CRM.org
    https://crm.org/news/memrise-a-language-learning-app-built-on-mnemonics

    Na angličtinu vypadají dobře taky tyhle materiály.
    Bee's Knees English
    http://www.beesknees.cz/
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GRANTORINO: berte jako přiznání, jak se učím nový slova, když už...
    Vidím / slyším slovo, které neznám. Dám ho do google, kliknu na images, vidím obrázky, hlava fixuje, překlad do češtině vůbec nehledám. Funguje teda u konkrétních a málo abstraktních, ale pobírám to rychleji než si to spojovat s českým ekvivalentem.

    A ještě vtipné přiznání, už existují slova, která umím třeba anglicky a české k tomu neznám a ani se nenamáhám ho zjistit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam