• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    RIMMSI: Tak to jsme kolegové!
    RIMMSI
    RIMMSI --- ---
    Víte, já jsem tak trochu debil.
    BOBESH
    BOBESH --- ---
    obcas casto zpet 90-00´s, muzete me nekdo vysvobodit?
    ERVIN
    ERVIN --- ---
    Sere mě, že kdykoliv si najdu holku, vždycky se vyrojí dalších deset co by po mě něco chtěly. Potřeboval bych si tuhle aureolu umět nějak vypnout...
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    Nevypadá to, ale mám celkem řídký vousy... kdybych měl vlasy, chtěl bych si vyzkoušet manbun, a celkem mě mrzí, že dokud jsem měl vlasy, nestihl jsem si nikdy nechat narůst delší, než po ramena.
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    Vždycky jsem chtěla bejt ženská verze Thurstona Moora. Několikrát za život jsem měla jeho účes do helmy, ale nikdy jsem si v něm nepřipadala tak cool.
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    Neumím tancovat. Nijak. Absolutní nula. Než jít na diskotéku, radši zalezu pod postel. Tanec ve mně vyvolává úzkosti.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    Přiznávám, že právě jsem dojedla zbytek sojový vegan Alpro zmrzlina s Madagaskarskou vanilkou a my to prostě s Matty milujem. Ale dietní to není no...
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    GRANTORINO: Taky ustálená/častá spojení, chunks.

    Učit se ve velkých kusech - Magazín - Goethe-Institut Česko
    https://www.goethe.de/ins/cz/cs/kul/mag/21021903.html
    https://www.cambridge.org/elt/blog/wp-content/uploads/2019/10/Learning-Language-in-Chunks.pdf

    Memrise zkoušel taky "mnemonics", ale přijde mi, že na to rezignovali.
    Memrise: A Language Learning App Built on Mnemonics | CRM.org
    https://crm.org/news/memrise-a-language-learning-app-built-on-mnemonics

    Na angličtinu vypadají dobře taky tyhle materiály.
    Bee's Knees English
    http://www.beesknees.cz/
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GRANTORINO: berte jako přiznání, jak se učím nový slova, když už...
    Vidím / slyším slovo, které neznám. Dám ho do google, kliknu na images, vidím obrázky, hlava fixuje, překlad do češtině vůbec nehledám. Funguje teda u konkrétních a málo abstraktních, ale pobírám to rychleji než si to spojovat s českým ekvivalentem.

    A ještě vtipné přiznání, už existují slova, která umím třeba anglicky a české k tomu neznám a ani se nenamáhám ho zjistit.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    MADIETTA: tak určitě umíš pořád líp než většina lidí. Já měla francouzštinu, ve Francouzským Institutu mě taky zařadili do pokročilých, ale domluvila bych taky leda v drogerii. Ale to chce asi jinýho učitele. Když jsem si zvyšovala level z AJ na B1, tak nám přišla do školy hrozně supr učitelka a za 60h jsem s ní udělala pokrok a moc fajn. Vím, že tchyně si zlepsovala NJ v Goethe Institutu. Prostě zkusit jiný kurz.

    MAR_TINA: no my máme 3 učitele na 8x45h týdně, prostě nalejvarna, takže ta intenzita rozhodně hraje roli a každý z nich učí to samé jinak.
    Teď je moderní se učit slovíčka formou myšlenkové jazykové mapy. Jenže jsem na to zrovna v úterý chyběla, když nám to profesorka měla ukázat (na moji žádost 🤦‍♀️). Nicméně pokud jsem to pochopila, vytvořit si pavouka na papír a spojuješ slova do kontextu třeba slova "rodina" , jsou nové metody a prej mnohem lepší se tak učí, plus rovnou si pamatovat slovo ve větě s kontextem. Memorovani slovíček už je passe...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MADIETTA: jo, 4 roky na střední a stačí mi to tak na domluvení se v DM drogerii.
    Plus někdy člověku nesedne metoda učení, já třeba učení se slovíček vůbec nedávám, nic to nedělá. Slova vstřebávám nějak celým povrchem ze čtení a poslouchání a dělání cvičení, ale učit se je klasicky mi nikam nevede. A německá nevstřebávám vůbec.
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    GRANTORINO: bohužel s němčinou nezačínám, o to je to horší. Na VŠ jsem z ní povinně dělala zkoušku na úrovni C2. Nejenže jsem to úplně zapomněla, ale ani se mi to nedaří oživovat. Mozek změknul, fakt.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GRANTORINO: tam někde se krčí můj. Myška by možná prošla.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    MAR_TINA: já mám třeba u Němčiny strop kousíček nad podlahou :))
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MADIETTA: také záleží, jestli tam pokrok není nebo ho jen nevidíš nebo je menší, než bys chtěla.
    No a já mám u některých jazyků (třeba němčiny) prostě strop a mám ho nízko. V jiném by to šlo třeba lépe.
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    MADIETTA: Aber nein, ruht, ruht, nur weiter machen!
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    MADIETTA: mno též začínám ve čtyřiceti s perštinou a ten jazyk prostě vyžaduje čas. Nejde to hned, rok je málo. Zatím to určitě není na hodnocení.
    Je mnoho lidí z historie, kteří se naučili jazyk třeba v šedesáti letech, aby mohli přeložit i originál. Ty máš zase určitou disciplínu a výdrž, případně motivaci, to je výhoda.

    Jo a doporučila bych si s někým dopisovat, jak si píšu s Irancema na Instagramu, v Messengeru, takže to i cvičím v konverzaci 👌
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    MADIETTA: a najdi si svého emigranta a začni s ním chodit na pivo a na výlety.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MADIETTA: jestli mi něco pomohlo na poslechy tak to bylo koukání na filmy v angličtině s anglickými titulky. Hlava si později spojí to vyslovené slovo s textem automaticky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam