• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    IRINASH
    IRINASH --- ---
    PESTRYPAPOUSEK: jestli ti to pomůže, třesavky jsou pěkný mrchy, úspěšně zabíjí a svojí početní převahou nahrazují naše původní české pavouky. Třeba takovou johanu už jsem neviděla hoodně dlouho.
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    Máme doma sklípkanici a jmenuje se Weedo. Když se svlékne má krásně fialový chloupky. Ale vždycky to se mnou otřese, když popoběhne v terárku, uh.
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    TRISSIE: ano! ano! ano! malej princ, sofiina volba, čtyři dohody, všechno to patří do stoupy!
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    VESTIGIA: nemám odkaz na článek, ale zrovna jsem o tom poslouchala podcast - nejnovější díl American Hysteria, rozhovor s odborníkem na pavouky. Doporučuju. :)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    Sofiinu volbu jsem četla jako puberťačka, ale film jsem před tím, než se mi narodily děti, neviděla.
    a asi už se na něj nikdy nepodívám, protože vždycky začnu a musím to vypnout, protože to prostě nejde.
    VESTIGIA
    VESTIGIA --- ---
    MADIETTA: btw, nebyl by k tomu nějaký odkaz na článek, nebo studii? Docela by mě to zajímalo. Díky :-)
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    MAR_TINA: Viď?
    Terrifying tarantula hawk wasp drags away huntsman spider to lay larvae that will eat it alive – The Sun | The Sun
    https://www.thesun.co.uk/news/10585217/terrifying-tarantula-hawk-wasp-huntsman-spider-australia-picture/
    (slabší povahy neklikat)
    VESTIGIA
    VESTIGIA --- ---
    MADIETTA: však taky píšu, že to dělám výjimečně a ty potvory, co vyhodím, se hned vrací. Mají asi nějaký radar.
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    VESTIGIA: fun fact: většina pavouků, kteří žijí v domech, jsou uzpůsobeni právě k žití v domech, a venku nepřežijou.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    JAMILLOS: ještěže nežijeme na planetě Austrálie
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    S hrdostí se přiznám, že po několika letech spolužití nejen že mi pavouci nevadí, ale dokonce už ani nevyšiluju, když mi při nočním pochodu přes polštář zmizí z dohledu a není jisté, kde jsou.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    JAMILLOS: na to halt nemame tu spravnou atmosferu, ani tu spolecenskou
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    JAMILLOS: To by se ti mohly líbit Děti času.
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    JAMILLOS: jak jsou pavouci děsní, tak skakavky jsou roztomilý. Jsou tlusty, prtavy a casto maji dve velké oči + malé :)
    KURE
    KURE --- ---
    JAMILLOS: to neni klika, ale fyzika.
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Já mám doma takový ultramrňavý, ale zato skákající. Když se je snažím vzít na papír, tak fakt skáčou, a to zatraceně daleko vzhledem k jejich miniaturní velikosti. A teď si, děvčata, představte, že by úměrně ke svý velikosti takhle daleko skákaly třeba čtyř- nebo pěticentimetrový potvory, to by byla sranda, co?
    A vůbec, napadlo někoho už někdy, jakou kliku tady na planetě Zemi vůbec máme, že tu nejsou létající jedovatý pavouci velký jako štěně? Téma na sci-fi jako dělaný.
    Nemáte zač. :)
    VESTIGIA
    VESTIGIA --- ---
    Co se týče pavouků, jsem dost pověrčivá. Zásadně je nezabíjím a vynáším je ven, když už se mi zdá, že je jich doma moc. Výhodou je, že je mám docela ráda a nebojím se jich. Jen jednou muž zabil pavouka, který si udělal hnízdo v našem Jeepu a ještě ten den jsme měli autonehodu. Jak říkám, pavouci se u nás prostě nezabíjí :-)
    FINSON
    FINSON --- ---
    PESTRYPAPOUSEK: Navážu, protože ti naprosto rozumím: Na chalupě máme plno obrovských pavouků, druh neznám, ale uvnitř je nechci. První dva roky jsem je chytal a živé vynášel ven, teď už je bez milosti beru smetákem nebo vysavačem a říkám jim u toho "sorry, ale je vás moc".
    PESTRYPAPOUSEK
    PESTRYPAPOUSEK --- ---
    máme doma třesavky, beru to jako víceméně nutnou součást výsady bydlení u lesa. Kdyby šlo o pavouka Josefa žijícího svůj klidný život za záchodovou mísou, byla bych v klidu, ale jich je jaksi z podstaty věci HODNĚ. Tím myslím FAKT HODNĚ. Nedávno jsem vymalovala kuchyň a sleduji, jak den za dnem hrdinně dobývají prostor zpět. Přiznání číslo 1: před likvidací každého exempláře řeknu "promiň" (a myslím to dost vážně). Zatím mne nikdo u toho nepřistihl.
    Přiznání číslo 2: řekla jsem to kamarádovi a on, výsostný logik, mi nabídl východisko: "Já jim říkám, venku je vaše prostředí, já ho navštěvuji a zas se řádně vracím do toho svého. No a tady je zas MOJE prostředí...". A mně tenhle logický návod emočně dost ulevil. (Kde se další rozvoj mé empatie zastaví, to se radši neptám...)
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    Tuhle limonádu jsem si koupila jen kvůli obrázku, chuť je značně umělá...

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam