• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    DAHY: aha:))) a ja myslel, ze to ten mravni zakon v tobe a oni to certi s kovarskym mechem...no nejak se zacit musi...;))
    DAHY
    DAHY --- ---
    HAR4NT: Ne, vážně. Proto jsem teď tak hodný.
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    DAHY: wtf? imho nas trochu krmis a bylo to tam jen nakresleny!:))
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    OCTOPUSS: a když nebudeš pořádně číst, tak budeš reagovat na Adamirovy nesmysly...
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    ADAMIRA: A když pořád nebudeš poslouchat, čeká tě jezero a Mikeš, kterej ti na jeho břehu bude do konečníku strkat měch :D
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    OVERWATCH: Vzácné výjimky
    v perských, osmanských a indických miniaturách, se výjimečně objevují ilustrace proroka Muhammada putujícího sedmi nebesy (Mirádž). I v těchto případech však mívají postavy zahalené tváře nebo jsou obklopeny plameny světla namísto detailních obličejů.

    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    Podle islámské teologie může muslim přijít do pekla (Džahannam), ale na rozdíl od nevěřících tam nezůstane navždy.
    Zde je stručný přehled toho, jak islám nahlíží na posmrtný soud:
    Principy islámského posmrtného života
    Vážení skutků: Na konci věků Alláh zváží dobré a špatné skutky každého člověka.
    Dočasný trest: Muslim, který věřil v jednoho Boha, ale páchal těžké hříchy a nelitoval jich, může být poslán do pekla k očištění.
    Konečná spása: Po odpykání trestu bude každý věřící nakonec propuštěn a vstoupí do ráje (Džanna).
    Neodpustitelný hřích: Jediným hříchem, který islám neodpouští (pokud člověk nezemře jako kajícník), je širk – uctívání jiných božstev kromě Alláha.
    Kdo podle islámu končí v pekle navždy?
    Nevěřící (káfirún)
    Pokrytci (munáfikún) – ti, kteří víru jen předstírali
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    ADAMIRA: až na tenhle dost podstatný rozdíl...

    "Podle islámské eschatologie je peklo konečnou stanicí pro ty, kteří zemřou jako zapřisáhlí nevěřící. Pro muslimy, kteří hřešili, však může být peklo dočasným místem očištění, ze kterého nakonec odejdou do ráje. "
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    LISKAAUDREY: V křesťanství je to ze stejného důvodu jako v Islámu (ať už se jedná o grafické vyobrazení nebo "slovní"/"textové") - peklo má být expresivní, když nebudeš poslouchat - čeká tě to a to, budeš navždycky hořet etc. - nebe si... domysli.

    Lidi jsou at the end of the day zvířata, bejt dobrák a chcípnout na frontě/do smrti obšťastňovat v harému se moc lidem nechce a nějaká odměna nebe není tak lákavá jako odměna v podbě absence pekla, spíš tě donutím něco udělat tím, že ti budu vyhrožovat než tím, že ti něco hezkého slíbím.
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    LISKAAUDREY: je tam bůh a všichni dobří lidé, svatí. To ti má stačit. I při zobrazeném motivu nanebevzetí a nanebevstoupení toho.moc neuvidíš.
    OVERWATCH
    OVERWATCH --- ---
    LISKAAUDREY: V tom pripade bych cilil sem ;o))

    Stvoření světa (1957) | ČSFD.cz
    https://www.csfd.cz/film/4424-stvoreni-sveta/prehled
    OVERWATCH
    OVERWATCH --- ---
    DAHY
    DAHY --- ---
    MAR_TINA: Já ti nevím. Navštívil jsem několik pravoslavných kostelů v Rumunsku a tam třeba čerti nafukovali hříšníka kovářských měchem zaraženým do konečníku.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GRANTORINO: To jsou! Hlavně katolíci
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    ale oni Íránci mají zase Zahháka v perský mytologii, který se krmí lidskými mozky, to je taky dobrý, ne

    Klíčové rysy a vývoj postavy
    Hadí král: V původních textech Avesty je popisován jako nestvůrný tříhlavý a šestioký drak. V pozdějším zpracování v Šáhnáme se již projevuje jako lidský princ, kterého svedl ďábel (Ahriman).
    Ramena s hady: Ďábel políbil Záhhákova ramena, ze kterých následně vyrostli dva nenasytní hadi. Aby tito hadi krále neustále netýrali, musel je Záhhák denně krmit lidskými mozky. To vedlo k popravám tisíců mladých lidí.
    Tisíciletá tyranie: Záhhák svrhl pýchou zaslepeného krále Džamšída a nastolil v Persii tisíc let trvající éru strachu, bezpráví a temnoty. ¨

    ERVIN
    ERVIN --- ---
    GRANTORINO: Chraň tě pámbů!
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    ERVIN: tak to jí ani ukazovat nebudu, by si myslela, že jsou křesťani nějaký zvrhlý :D
    ERVIN
    ERVIN --- ---
    GRANTORINO: Nejbolestivější maj co jsem viděl v Padově...

    ERRTU
    ERRTU --- ---
    GRANTORINO: presne podle vtipu "to jsou krestani, oni to tak chteji" :)
    jsou tusim jediny kteri maji ocistec, ostatni viry jedou binarne, hodnej - nebe, zlej - peklo.
    zadny rekondicni pobyt duse v pekle light pred vystoupenim na nebesa kdyz ten jeho ulet s tou motorovkou v nemocnic to fakt nebylo dobry, ale zase mel rad kotata a pomahal sousedce nosit uhli.
    ale ono to straseni fungovalo genialne, neni si to za ziva overit a i takovej raubiter, zoldak, maroder a vubec ukladny zlorad (ktereho dneska zname pod jmenem bratr jan zizka z trocnova) se z toho v padesati podelal a nastoupil cestu naprosteho krestanskeho fundamentalismu.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    ERRTU: my jsme dneska na perštině probírali křesťanské kostely v Íránu a tohle je arménský kostel ve čtvrti Jolfa v Esfahánu a naše íránská učitelka nad tím kroutila hlavou, že proč to mají ti křesťani v těch kostelech a že je to hrozný.. oni totiž takovéhle hezky explicitně namalované peklo nemají :D a divila se přímo nad tímhle výjevem..

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam