• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FAIRIELLAZa co jste vděční? Děkovací auditko
    IRAVEN
    IRAVEN --- ---
    Diky, ze me v obchodaku vzala pani na expresni pokladne, i kdyz jsem mel plny kosik veci.
    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    Takže, věci, za něž můžu být vděčná, se vždycky najdou, a dnes je takový den, kdy si je potřebuju připomenout a potěšit se z nich znovu:

    celý den si nechávám otevřené okno a už není zima a nemusím je zavírat a mnohem lépe se mi tak doma dýchá
    děkuju sama sobě, že jsem si koupila nový stereosystém, díky kterému mám ještě větší radost z hudby než dosud
    děkuju kytkám, že se jim začíná dařit, semínkům v květináčích, že nechcípají a že se jim daří a dělají mi tak radost
    děkuju Bohu, že mi svítí na cestu, i když je zrovna fakt nejasné, co se bude dít, co má smysl, čemu mohu věřit, čemu ne
    děkuju bližním, že mě přijímají, jaká jsem a že i já můžu být nablízku jim - to vědomí mi dává pocit klidu a bezpečí
    děkuji za vnější změny a vnitřní transformace, že mi dávají růst a i když to tak někdy nevypadá, tak vždycky vedly ke kvetení a ne zániku, a dokud mám v sobě dost síly, věřím, že to tak bude i někdy příště...,
    a děkuju taky za to, že jsem zažila i období klidu, bezpečí a přijetí v minulosti, ke kterým se mohu v případě vnitřní nejistoty vždycky vracet a chvíli v nich ve vzpomínce pobýt.
    1KA
    1KA --- ---
    Že existují antibiotika.
    TERA79
    TERA79 --- ---
    Za malé radosti! Kocour ho nesnědl, jen okoštoval :)

    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    Zase mám nějaký neurčitý pocit celkové vděčnosti. Asi trochu, že jsem v sobotu odnikud sebrala chuť, skutečnou chuť důkladně uklidit celý byt. Trochu, že jsem stihla nakoupit substrát a keramzit a že jsem dnes konečně přesadila velké kytky a zasadila malá semínka. Děkuju, že se mi teď rodiče objevují víc ve snech, když je nemůžu navštívit. Děkuju tátovi, že si se mnou volá a že se snaží být mi konečně tátou, jakého jsem si vždycky přála - a že je v tom čím dál lepší. Děkuju mámě, že s ní můžu sdílet svoje radosti i starosti beze strachu z hodnocení. Děkuju přátelům, že se s nimi díky videohovorům vidím stále ještě dost často na to, abych si nepřipadala úplně izolovaná a že tak jako já mám chuť si povídat s nimi, mají i oni chuť zase povídat si se mnou. Děkuji za mé specifické bytové ticho, které mě konejší a děkuju zase a znova kočičkám za to, jak jsou tak strašně skvělé, hodné a když na mě dneska padla ráno pandemická úzkost z beztvarosti budoucnosti lidstva, nejdřív si ke mně pod deku ráno vlezl vrnící George a pak ho za pár minut vystřídala vrnící Grace, což ani jeden nedělají nějak často. Aha - tak je ten pocit vděčnosti celkem dost určitý. Teď jsem vděčná za to, že je mi z toho najednou moc hezky, když to tak píšu.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Dík drahému, že mě přesvědčil k tomu, abych se nastěhovala k němu. V současné době je fajn být s ním v domě se zahradou a terasou, než sama v cele zvané garsonka.
    MORGYSZ
    MORGYSZ --- ---
    Jsem vděčná za své introvertství, díky němuž zvládám karanténu celkem hravě.
    A taky za posledních pár západů slunce, které se mi dobře špízujou z 11.patra.
    A za to, že jaro je tu, i když jsme tu Morenu nevynesli zrovna ukázkově, nebo ráno byly mínus čtyři!
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    Velkej dik moji zene za nadherny a fajnovy deti.. protoze kdybych mel zit jenom s ni, tak uz mi asi jebne :)
    JENDAZCB
    JENDAZCB --- ---
    Za jaro. Kachničky jedoucí si na vodě, ovečky, který ožíraj trávu zase. Každodenní pohled z práce. Jaro je optimistické a slunce léčí duši!
    VERSONNENHEIT
    VERSONNENHEIT --- ---
    Já jsem vděčná asi okolnostem a vesmíru za neustálou psychickou drezuru, které se mi dostává a díky tomu zraju jak víno.
    Potom asi i za to, že poslední dva roky si žiju tak nějak dost nad poměry
    FRDK
    FRDK --- ---
    Už někdo poděkoval NYXovi? Za ty dva měsíce solidarity?
    Děkuju.
    HOMOLOVKA
    HOMOLOVKA --- ---
    Za rodinu a nejlepší kamarádku, za to, že tu pro mě vždycky jsou, i když jsem ufňukaná a protivná a vždycky se s jejich pomocí dokážu se vším rychlejc poprat.
    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    Děkuju Boží přítomnosti za to, že mi dala požehnaný klid a ticho, ale i požehnanou bolest, požehnanou zlost a požehnanou beznaděj, ve které mi bylo dovoleno jen tak být. A děkuji Bohu, že se moje rozbité srdce, z jehož hloubi se pořád nedovedu usmát, pomalu léčí, i za jizvu, která na něm už navěky zůstane a už nikdy tak nebudu takovou bytostí, jakou jsem byla předtím. Děkuji za možnost spočinout ve svém žalu, ve své prázdnotě, ve své nevolnosti, a obejmout samu sebe v tom všem. Děkuji za lásku a za přijetí, které jsem si dovolila sobě samé poskytnout. Děkuji za proud řeky, která si v hlubině plyne dál svým směrem i přesto, že hladina vypadá, že nezná směr.
    DIXIE
    DIXIE --- ---
    Děkuju za to že jsem se nenarodil do země jejíž obyvatelé trpí a bojují o zachování holých životů pro zachování diktatury petrodolaru (Syrie, Libie, Irak, Iran, Afganistan...)
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    Jsem vdecny za lidi co mam kolem sebe.
    DIXIE
    DIXIE --- ---
    ... a taky děkuju své ženě za dnešní báječný raní blowjob ;)
    DIXIE
    DIXIE --- ---
    Děkuju že je to lepší než před lety (aspoň uvnitř)...
    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    "Já ti umyju hrnek, můžu?"
    "Ale já nechci bejt to... blbec. Co si ani neumeje hrnek."
    "To nejsi, prostě jdu mejt víc nádobí a vezmu tvůj hrnek taky."

    U dalšího stolu: "Můžu ti umejt hrnek?"
    "Ne, já bych si pak připadal jako vůl, si ho umeju pak." (bere si ho k sobě, abych ho náhodou nezachytila a neumyla)

    U dalšího stolu: "Ti odnesu ty hrnky, jo? Já ti je pak zas přinesu umytý."
    "Ale... já si je vždycky pak odnáším sám a meju a dávám na místo, mně by to bylo blbý."

    Děkuju, kluci, jste skvělí kolegové, kteří ukazují, že starý modely, kdy žena automaticky uklízí a chlapi nehnou brvou, už aspoň někde dávno neplatí. ;)
    PASTAFARIANKA
    PASTAFARIANKA --- ---
    Jsem vděčná všem spoluobyvatelům světa, kteří mají elementární ohleduplnost vůči druhým a přírodě, vůči zvířatům, vodě a půdě. Vážím si vás.
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    Za každou noc, kdy spím nepřerušovaně aspoň 8 hodin (takových mám bohužel naprosté minimum, o to cennější jsou)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam