JVMLOK: souhlasim, problem je ovsem to, ze v poslednich cca 50 letech dochazelo k presunu od vyrobni spolecnosti ke spolecnosti zivici se sluzbami, to je to na co upozornuje ADAMIRA, rek bych.
Otazka je, zda to byl prechod zdravy [ve smyslu ne volne ruky trhu, pac ta by nevzala z regalu neco co nechce] ale ve smyslu tom, zda v dobe chybejici vyroby bude udrzitelna cela ekologie te spotreby. Myslim, ze nekteri lide dost upozornovali na to, ze zijem v konzumu, ktery neni podlozen produkci. Neco jako uverova bublina, ale tady i se zbozi a materialy, a na to navazadnou spotrebou, ale treba take vzdelanosti.
K te vzdelanosti znova rikam, ze mi pod ruce prichazeji "lidi, co umi s pocitaci", a pritom nevedi, co je preruseni procesoru. Programujeme v jazycich, ktere sice umoznuji manipulovat s vysokymi vrstvami abstrakce, ale to je hrozne drahe na vypocetni vykon, ktery by se dal vyuzit daleko ale daleko lip, jen daleko mene snadno a s vetsim investice v oblasti znalosti... to cele je proste jen IT jinotaj konzumu, pac jsme bohati. Veskutecnosti nemame dost procesoru a vykonu, zere to moc zbytecne elektricke energie, jen aby to "nic nedelalo" a ubyva lidi, kteri vi, jak to cele funguje.
Souhlasim tedy s pokrokem, ale bojim se kataklizmaticke katarze.