• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    BAMBUSARNA: Už aby to bylo. U starého čipu už mi pořádně nefunguje wi-fi, tak doufám, že to v nové verzi spraví. Takhle mi občas od Sorose nedorazí instrukce včas. Ale Bill slíbil, že to v nové verzi pořeší, tak snad dobré. No a místo těch našich vládnoucích pseudo-mafio-nazdárků by to opravdu chtělo nějaké pořádné schopné a nekompromisní globální overlordy.
    BAMBUSARNA
    BAMBUSARNA --- ---
    Peter NAGY: Až budeme "čipovaní " (hudba a text P.Nagy)
    https://www.youtube.com/watch?v=UwdY_Ol6uF8

    asi tak
    BAMBUSARNA
    BAMBUSARNA --- ---
    https://cs-cz.facebook.com/193203844428379/videos/873997436777731/ nejde tady o zdravy lidí , ale nastolení totalitní vlády a nového světového řadu nic víc nic mín ......Vláda je zkorumpovana banda šmejdů.
    JAROUSH
    JAROUSH --- ---
    FINSON: no a pak ať se někdo na vládě diví, že lidi nechtějí nechat testovat svoje děti při nástupu do školy.
    FINSON
    FINSON --- ---
    FINSON: Z čehož teda plyne, že informace, které mojí ženě podala paní z hygieny, byly zcela nepravdivé a zcestné.
    FINSON
    FINSON --- ---
    FINSON: Takže si sám odpovím: OČR je i za Covid jenom na 9 dní. Když zůstane měsíc zavřená školka z důvodu karantény, platí stát OČR rodičům celý měsíc. Když se dítě nakazí a leží s Covidem měsíc doma, dostanou rodiče OČR jako při jakékoliv jiné nemoci jenom na 9 dní, do kterých je započítána i karanténa před testem nebo rozvinutím příznaků. Píšu teda o rodičích zaměstnancích.
    FINSON
    FINSON --- ---
    Prosimvás, manželka se mi tady vzteky odráží od stropu, tak se chci ujistit:
    ---
    Výchozí situace: 18. ledna detekována nákaza Covid19 u učitelky ve školce, to je taky den posledního kontaktu. Děti ze třídy šly od 19. ledna do karantény, dítě bylo na PCR testu 25. ledna, 26. ledna příšla zpráva s výsledkem "pozitivní". Dítě bylo v izolaci do 17. února, to je den, kdy bylo 3 dny po sobě bez příznaků.
    ---
    O co jde: Manželka byla celou tu dobu od 19. ledna do 17. února s dítětem na OČR (ošetřovačce).
    Dneska volala do ordinace pediatra, že chce OČR ukončit, a od sestry se dověděla, že dostane z těch 30 dní proplaceno standardních 9 dní.
    Na webu MVČR i ČSSZ je to pravda psáno trochu kostrbatě, ale mně připadá, že pokud na tom papíře pro sociálku bude napsáno "nařízená karanténa", proplatí to ženě celé, ne? Podle mě v tom má zmatek ta sestra, přeřeknutí to nebylo, navrhovala ženě, že po těch 9 dnech karantény jí vystaví druhý papír s nemocí dítěte, ale to by bylo zase jenom na 9 dní, takže by nás tímhle kotrmelcem chtěla nechat bez náhrad za 12 dní, kdy se žena starala o C+ dítě - to je nějaká blbost, ne?
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Despair Deepens for Young People as Pandemic Drags On - The New York Times
    https://www.nytimes.com/2021/02/14/world/europe/youth-mental-health-covid.html
    EWUSHA
    EWUSHA --- ---
    #practical #názor

    Nevím úplně kam se obrátit (třeba mě nasměrujete jinam – aktuálně dávám do více potenciálně relevantních auditek)... dotaz za známého.

    DOTAZ:
    Jako zaměstnanec nejmenované firmy jezdím nepravidelně do Německa a vztahují se na mě aktuální výjimky pro vstup
    za předpokladu registrace v kombinaci s platným negativním testem.

    Je na uvedeném tištěném potvrzení nějaký unikátní kód, který by si mohli příslušníci v Německu ověřovat v nějaké jim
    dostupné databázi? Popřípadě ověřují to i jinak (třeba jen podle osobních údajů)?

    Řekněme, že mohu být v brzké budoucnosti vystaven určitému jednání, které nemohu primárně odmítnout z existenčních
    důvodů ale naproti tomu by to v extrémním případě mohlo vést i ke krátkodobému uvěznění nebo pokutě značné částky
    a v neposlední řadě nejspíš i vyhoštění na x let.

    Můj šéf je docela "kovboj" a nejsem si úplně jistý, jestli chci brát za jeho rozhodnutí tak velkou část rizika na svá bedra,
    jestli mi rozumíte.

    Odmítnout je jistě moje právo a možná volba, nicméně musím brát v potaz i to, že pokud se ohradím, ohrozím obživu 4 lidí,
    kterou teď musím obstarávat právě já.
    MEZZANA
    MEZZANA --- ---
    #world #názor

    Pohřební ústavy v LA nestíhají.

    Our Funeral Home is Overwhelmed With Bodies
    http://www.youtube.com/watch?v=QdpSgEQKVNE
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    BAMBUSARNA
    BAMBUSARNA --- ---
    PETRPEDROS: lékaři nelečí ty lekají ........http://www.e-regena.cz/covid-19-lze-zlikvidovat-pomoci-cds-a-velmi-ucinne/
    DWAY
    DWAY --- ---
    PETRPEDROS: zena ani dcera nedostaly nic. Ale zas žena to sfoukla praskem proti bolesti a dcera ani nemela priznaky.

    Obe lehky prubeh. Doktori jim rekly ze se maji ozvat kdyby se to zhorsilo akorát.
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    Ahoj, otázka na ty co tuto nemoc prodělali. Jak Vás vaši lékaři léčili?

    Dostali jste prášek, sirup proti kašli. Nebo každý kdo tuto nemoc prodělal se léčil jinak?
    BAMBUSARNA
    BAMBUSARNA --- ---
    MAKROUSEK: Alza tam může nakoupit jenom člověk , který moc nepřemyšlí .......
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    SRNECEK: Eshopy, jako treba alza, furt jedou. Si to objednej a nech nekam privezt.
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    Ahoj, vubec nestiham sledovat, co se deje, netusite nekdo, kdy se otevrou papirnictvi a zelezarstvi? 4.1.?
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Promazáno, zabanováno.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    BREAK: ber to takhle, ani v kategorii 85+ to nezabije víc než 15% lidí.

    navíc nemáš ani ty smrtelné komorbidity, jen 2 které tve šance zhoršují jen trochu (astma, kouření)

    jo a po cca 7 dnech příznaků se to větví buď uzdrava nebo zhoršení že budeš zralá na nemocnici. vzhledem k výše uvedenému to ale není moc pravděpodobné.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam