• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    Současná pandemie si s velkou pravděpodobností vynutí změnu priorit a fungování celé společnosti. Pojďme to pojmout jako příležitost, jak začít dělat věci lépe.
    rozbalit záhlaví
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    JVMLOK: tady o ty pindy (nové kolegyně) se postarej, pak na mě můžeš reagovat

    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    MINERWA: pindy, pindy, pindy, pindy.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    TAPINA: ať jdou do prdele ti zdravotníci, co se odmítaj očkovat
    DARKSUN
    DARKSUN --- ---
    LUKASM: zkus si zjistit jak dlouho ti vyddrzi ockovani treba proti chripce... kazdy rok se preockovava...

    jinak btw, jsi zdravej, silnej, 36... a taky sebestredny clovek, ktery ma potencial stat se vrahem...
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    musí existovat i planej kovid (vy mu možná říkáte lehčí průběh)
    LUKASM
    LUKASM --- ---
    HARDCABB: myslis experimentalni vakciny po pul roce s 50 -13% úciností? jo kdyby mi bylo 80 tak to mozna risknu, ale jako zdravy jedinec 36 let, opravdu ne dekuji
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LUKASM: Bude a zdravotníků bude ještě míň, protože se jich půlka po téhle vlně na to už fakt vysere. Návrh řešení?
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    LUKASM: ja ti nevim,co treba.. bezplatny a funkcni ockovani?
    LUKASM
    LUKASM --- ---
    TAPINA: tahle situce uz se mela resit davno, letos uz to neni zadne prekvapeni, nebo si nekdo mysli pristi rok nebude nova vlna?
    LUKASM
    LUKASM --- ---
    E2E4: jaky je tvůj recept
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LUKASM: Lůžek je dost. Personál není. Tak asi jedině týdedenní rychlokurzy pro sestry a čtrnáctidenní pro doktory.
    LUKASM
    LUKASM --- ---
    E2E4: resil bych to posilenim a edukaci zravotnickeho personalu, aby se nestalo kako loni ze kdo jeste mohl dýchat byl poslan domu bez kakehokoli vyšetření a zvysenym poctem luzek, pro lehci formy (nove zařízeni) a používáním leků viz.video. A hlavne napravit komunikaci, v tom smyslu_covid je a bude nemuzeme se schovavat a neni to zadna tragedie, kdyz ho clovek chytne, zvlaste ta delta je dobre lecitelna. vlit lidem do žil optimismus misto strachu
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    JVMLOK: jsem zavřená, ale já myslim zastarejch dob, je lepší strhnout náplast, než ji pomalinku odlepovat, už jsou naočkovaní všichni zdravotníci?
    CORNELA: a co ta tvoje klegyně s kovidem, naočkuje se?
    E2E4
    E2E4 --- ---
    LUKASM: hele a čisté pro zajímavost, co teda myslíš že by se teď mělo dělat?

    (plní se nemocnice, předělávájí se na odkládají operace, za týden-14 dní na tom budou podobně jako na vrcholech předchozich vln)
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    to je zase zkurvena nedele na netu a socialnich siti, sotva CT pozve nejakyho imbecila do televize
    FINSON
    FINSON --- ---
    Další.
    LUKASM
    LUKASM --- ---
    imunolog Karel Drbal v ČT
    https://youtu.be/Fswe-B6xuUM

    Pro mě pěkně shrnuty názor na covid situaci, konec rozhovoru, jasně řečeno kdo by se měl očkovat, s tímto naprosto souhlasím, myslím že tohoto imunologa vidíme naposledy v ČT, se svými názory aktuálně nezapadá do státní propagandy
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    MINERWA: "ne, já navrhuju skočit po toho po hlavě jako za starejch dob"
    Nejsi náhodou poslední rok a půl zavřená bez vakcíny v samoizolaci a chodíš ven jednou za půl roku vyvenčt psa?
    Prosím.
    Řiď se svou vlastní úvahou a skoč.

    EKG: to je myslím na tuhle entitu poměrně úspěšnej přístup
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    EKG: a teď?
    EKG
    EKG --- ---
    Uzasny. Treba ted mi to ukazovalo odpoved, ale zadnou tu nevidim;)
    EKG
    EKG --- ---
    HARDCABB: Ja ji mam v ignoru, a asi dobre delam;)

    Mozna by bylo na case ji proslavit, zavedl bych treba stupnici natvrdlosti Minerwálů.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam