• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    Současná pandemie si s velkou pravděpodobností vynutí změnu priorit a fungování celé společnosti. Pojďme to pojmout jako příležitost, jak začít dělat věci lépe.
    rozbalit záhlaví
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    E2E4: no však tam ale dávali tyhle m.látky, ale to už bylo pozdě...
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MINERWA: hele a vis že očkování ma větší účinnost proti hospitalizaci než monoklonály v nemocnici ?

    třeba regenron jen 36-56% proti smrti.

    New REGEN-COV™ (casirivimab and imdevimab) Data Show Supportive Results in Patients Hospitalized with COVID-19 | Regeneron Pharmaceuticals Inc.
    https://newsroom.regeneron.com/news-releases/news-release-details/new-regen-covtm-casirivimab-and-imdevimab-data-show-supportive
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    TAPINA: a kdyby to bylo nutné, tak by mi moje praktická lékařka neřekla něco, když jsem tam byla s tou rukou? na testy jsem se radši ani neptala, protože už se dvakrát stalo, že jsem si vyžádala test na všechny pohlavní nemoce a ona to platila ze svýho, protože je líná to nějak úředně vypisovat, můj telefon má, až bude mít čas a bude mě chtít naočkovat, určitě nějakou sms dostanu, nenechám se vakcinovat pouze vyškoleným personálem
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MINERWA: Jako že by je dostávali rovnou když přijedou se zlomenou nohou? To asi úplně né.

    Pro zvířata jsou na různé potíže monoklonální protilátky v injekcích (ne infuzích), které se píchání jednou měsíčně a fungují pak trvale, zhruba ten měsíc v organismu vydrží. Takhle by mohla vypadat nějaká prevence pro hodně rizikové lidi, jednou mesíčne injekce a covid nemá šanci. Akorát to už je v podstatě skoro očkování, takže to zas nemá šanci u lidí, kteří odmítají vakcínu, a chodit jednou měsíčně na injekci je pořád ještě mimořádně náročné, zejména právě pro ty lidi, kterých by se to týkalo.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    TAPINA: hele, taky to mohlo bejt z pokru anebo z toho, jak jsem drhla vanu, a proč nedostanou rovnou ty monoklonální protilátky, když se to ví? ať zkapou, ty jsou drahý? :))
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LUKASM: Musíš mít silnou imunitu proti tomu viru, víme? Zatím se ty a tobě podobní pokoušejí tvrdit, že není nutné, aby se učili plavat, určitě se neutopí, protože mají silné svaly.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MINERWA: Takže se budeš hádat na internetu do tý doby, než tu ruku přestaneš ovládat, ukáže se, že pobolívání byl první projev trombózy, mrtvice nebo kdoví čeho, do nemocnice tě s tím odveze sanitka a tam chytneš covid mezi dveřma. Ať žije izolace!
    Přesně takhle končí na JIPkách všichni ti důchodci, kteří nikam nechodí, tak nepotřebují očkování. Nikam nechodí do té doby, než doma uklouznou ve vaně, pak odjedou rovnou do nejvíc rizikového prostředí.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LUKASM: No, na to vakcíny konstruované jsou. A ve finále se vždycky ukáže, že brání šíření, když se naočkují všichni. Už od prvních pokusů s aktivní imunizací to takhle funguje a pořád fungovat bude.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MINERWA: jako že to nemusí mít souvislost.

    V poslední době narůstá počet infarktů u lidí ve věku 29 až 45 let. Jedná se asi o 15 až 20 % z celkového počtu.

    Ženy po třicítce musí zbystřit, i jim hrozí infarkt. Navíc má odlišné příznaky - Deník.cz
    https://www.denik.cz/zdravi/zdrave-srdce-infarkt-myokardu-u-zen-ekg-angioplastika-20201101.html
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    DARKSUN: no jo, ale aby to byla dobrá sranda, tak chyběj protilátky a přirozena imunita trvající roky :D
    DARKSUN
    DARKSUN --- ---
    MINERWA: expertka na vytahovani veci bez konetxtu? To co psal byla od nej sranda...
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    [THE_MIRACLE @ viry | epidemie | pandemie (SARS-CoV-2/COVID-19)]
    trochu mi v tomhle příběhu chyběj protilátky a klesání účinnosti vakcín
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    E2E4: jo aha, ty si myslíš, že zlomit si ruku je horší než umřít....
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MINERWA: i horší věci se můžou stát, viz XAJA.
    EKG
    EKG --- ---
    LUKASM: Specifickou imunitu, ty kretene. Ne jakoukoliv. Mas se ockovat, aby te nesestrelil tvuj vlastni imunitni system.
    XAJA
    XAJA --- ---
    LUKASM: len taka technicka otazka, off topic: "kteri jsou zde na cerno tteba na polska viza" - nejake nove zmeny v schengene?
    E2E4
    E2E4 --- ---
    LUKASM: protože se nebojíš?
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    E2E4: no docela mě vyděsilo to 33, žena, infarkt ve spánku
    DARKSUN
    DARKSUN --- ---
    LUKASM: aha, takze nic nevim, jen si myslim, dohledat fakta si neumim a do sveta hlasam nesmysly co jsem vymyslel.. ach jo... https://www.policie.cz/clanek/nelegalni-migrace-v-cr-v-obdobi-od-1-1-2020-do-30-11-2020.aspx
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MINERWA: takže se jen bojíš nežádoucích účinků, tj mainstream? aha..
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    E2E4: jo, stýkám, ale maximálně jednou za 14 dní s jedním
    jasně bereme jakože žádnej byt pod dva miliony...kdybych potřebovala bydlet, tak by mi ten tvůj milion byl docela k hovnu, ne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam