• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    XAJA
    XAJA --- ---
    LUKASM: jj, nieco na tom bude. jeden moj znamy si tyzden po 1. davke zlomil ruku.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    LUKASM: v tom blízkém údolí, víš o ní něco víc? byla tlustá, kouřila, pila etc.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    LUKASM: fascinující.

    na JIP leží jen 500 lidí s covidem. a obslužný personál je třeba získávat tak, že se pozastaví jiná část nemocnice.

    a co když za 7-14 dni těch lidí nebude 500, ale 1000, a za dalších 7-14 dní 2000 ?

    a nejdůležitější otázka - proč myslíš že to nevyřešili v Rusku a udělali tam teď lockdown a povinné očkování pro některé profese ještě víc nevyzkoušenou vakcínou Sputnik V (který rusové nechtějí) a vsichni chtějí úplně nevyzkoušeny čumakovův kovivak?
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MINERWA: No tak se už proboha naočkuj, ať máš větší šanci si tohle předsevzetí splnit.
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    LUKASM: Tvoje zkušenost je statisticky dost nepravděpodobná, možná jen kecáš.
    V ČR je očovaných přes 6 milionů lidí, to by musely být stovky tisíc infarktů a zhroucených imunit.
    Já kolem sebe mám desítky očkovaných příbuzných, kamarádů i kolegů z práce a nejtěžší příznak byl jednodenní únava a zvýšená teplota.Po 2 dnech už nikdo nic.
    LUKASM
    LUKASM --- ---
    KRAMERIUS: sobec? ja 2x tydne testovanej proti mnoha v minulosti naockovych bez testu volne chodicich, kdyz vime ze po lul roce ucinost ockovani rapidne klesa dneska je uznana 2. davka na rok (rok apul) ? bez nutnosti prokazovat nezinfekcnost
    QZUZKA
    QZUZKA --- ---
    LUKASM: Myslela jsem, že zmiňujeme možná řešení a přístupy. Tobě se na tom mém něco nelíbí? Prostě ti kdo na covid věří- a očkují se*, testují, izolují, budou pokračovat ve verzi "covid je vážný". Ti kdo nevěří a vidí ho jako chřipečku, budou odčerveni. Každému co jeho jest?


    Vadí mi, že se přestavují oddělení, omezuje péče a přetěžují doktoři - považuji to za známku toho, že covid je docela seriózní problém. Vadi mi, že to politici neuměli lépe komunikovat a řídit, vadí mi, že se to možná ani teď nezlepší. Ty jsi mi jedno.

    *Očkují se, protože věří, že rizika očkování jsou řádově menší než rizika při covidu
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    KRAMERIUS: jo, kvůli nim, ale i kvůli ostatním, u mě má kovid konečnou, já ho nedám nikomu! :)
    DARKSUN: omg
    https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/doc/zemreli-COVID-19-metodicky-rozbor.pdf
    LUKASM
    LUKASM --- ---
    KRAMERIUS: mi nic neudělá? vvmem blízkém okoli holka 33let v noci po očkování infarkt, další kolem 40let, totálně zhroucena imunita asi uz pul roku na neschooence po ockovaní, plus mnoho dalších mensich problemů, takova je moje statistika. za dalsi nove studie o vakcinach ohledne mutaci DNA ...dekuji nebudu riskovat
    DARKSUN
    DARKSUN --- ---
    MINERWA: tobe uz asi mrdlo v kouli totalne...

    btw, co chces na tom obrazku vysvetlovat, kdyz k nemu nemas ani zadny data... jako co to ma zobrazovat, za jaky obdobi to ma byt, za jaky uzemni celek to ma byt... proste nic... chces, abychom si domysleli realitu?
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MINERWA: Kvůli těm lidem 60+ co jezdí každý den MHD a chodí do Kauflandu? :-))
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MINERWA: Ne nemohl za to covid, doktor každého z nich praštil velkým kladivem do hlavy. :-))
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    KRAMERIUS: já se neizoluju kvůli sobě, ale kvůli lidem 60+ a protože můžu
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MINERWA: A tvůj přítel se izoluje stejně jako ty?
    Protože pokud ne, tak je ti celá ta izolace úplně naprd, covid ti domů jednou přinese on.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    KRAMERIUS: a teď jde taky o to, jestli kovid mohl za jejich smrt, nebo by mohla i "obyčejná chřipka"
    ACKO
    ACKO --- ---
    nebudu vám do toho nijak zasahovat, je bych chtěla upozornit, že oběma týmům už solidně hrabe, měli byste vypnout ty internety a jít třeba do sauny a pak pokecat s nějakou příjemnou společností...no
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MINERWA: Nejenom v kritickém stavu, i mrtví jsou pod 65 let.
    Možná to nevíš, ale od začátku covidu už je evidovaných 3350 mrtvých pod 65 let, 590 mrtvých pod 50 let a 107 mrtvých pod 35 let.
    XAJA
    XAJA --- ---
    TAPINA: neviem, co je viac deprivujuce: ten covid a asi zakonita ponorka doma, alebo ten pocit tykajuci sa hrachu na stenu:))
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    DARKSUN: tomu nevěřim, když byl i kovid v oblíbený večerce
    vysvětlí mi někdo už tenhle obrázek?
    EKG
    EKG --- ---
    LUKASM: No to ja nevim, co te k tomu vede. Jestli uraz hlavy, nebo dusevni pohnuti v sestinedeli.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam